Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatón kívül hol engedhetem...

Futtatón kívül hol engedhetem el a kutyámat?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan láttátok a Híradót.... lakott területen csak pórázzal.

És olyan füves terület, ahol csak padok vannak, se játszó, se semmi más?


2012. ápr. 17. 20:58
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Nemrég bemutatóra gyakoroltunk egy parkolóban, a kutyák póráz nélkül szanaszét mindenfelé lefektetve helyben maradásban, miközben mi gazdik a koreográfiát gyakoroltuk kutya nélkül. Egyszercsak megjelent egy rendőr autó tele rendőrökkel, szép lassan megkerültek minket majd elmentek. Már járt az agyunk, hogy miként fogjuk ezt kimagyarázni, de megúsztuk. :)
2012. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért vettem én meg az összesen 10 cm hosszú pórázt. Csak lóg az oldalán, nem zavarja és nem tud belelépni. :) A kutya pórázon van, nincs elengedve. Egyébként mindegy lenne mit használok. 50kg, bármikor könnyedén "elszabadulhatna". Spec. nekünk ezért hülyeség az egész, 10 méternél messzebb sosem megy el tőlem, kutyákkal olyan mint egy kölyök, emberekkel pedig inkább visszahúzódóbb, kerüli az idegeneket, de a gyerekeket imádja. És bár nem kevés munka árán, de hihetetlen fegyelmezett. Tudom, önzőség, de akkor most teljesen fölöslegesen küzdöttem annyit, hogy beálljon mögém, ha mostantól állandóan csak pórázon kell tartanom szájkosárban? Milyen degenerált világban élünk?
2012. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Hovarju ***** válasza:
100%

Nekem is ez jutott eszembe, mint a 12-es válaszolónak.

Ezért töltöttem el annyi időt és fáradságot arra, hogy egy jól szocializált, behívható engedelmes kutyám legyen, hogy mostantól csak pórázon és szájkosárban sétáltathassam?

2012. ápr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Na ez a másik... mitől függ a szájkosár???
2012. ápr. 17. 23:40
 15/41 anonim ***** válasza:

"mostantól csak pórázon és szájkosárban sétáltathassam"


Mostmár tényleg érdekelne, hogy pontosan mit mondtak a híradóban! Mi az, hogy mostantól? És mi van a szájkosárral?

2012. ápr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

A helyi állattartási rendeletben benne van, milyen nagyságú kutyáknak kötelező a kosár.

Ez az egész mizéria abból indult ki, hogy a T. állatmentők rájártak a hivatalokra, legyen már állatvédelmi törvény. Benne sok-sok, az általuk fontosnak tartott szabályozással.

Mikor végre összehozták a TV-t, ez lett belőle.

Szabályok, amik annyira szépen néznek ki leírva. Jó magyar szokás szerint a feltételek 0 biztosításával. Ilyen elcseszett lett az ebadó rendelet is.

Viszont rájöttek az okosok, jó kis pénzmagot lehet legombolni a sok lökött kutyásról.

2012. ápr. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Én a legutóbbi kormányrendeletben azt olvastam, hogy szájkosár csak az egyed ismert agresszív viselkedése esetén kell, nem fajtafüggő. Ezzel szemben vannak az önkormányzatoknak teljesen véletlenszerűen olyan listái, amik felsorolják a szájkosaras fajtákat. Ezt is úgy kellene, mint a kutyatartást, hogy az önkormányzat nem szabhatja meg a tartható darabszámot. Milyen alapon szabja meg, hogy melyik kutyára kell szájkosár? BP-en átmegyek egyik kerületből a másikba, és hirtelen szájkosarat kell raknom a kutyámra, mert egyikben kötelező, másikban nem. Nonszensz!
2012. ápr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Te jó ég!!! Fogadjunk, hogy a Németjuhászra kell!

Mondjuk annyi eszük már nem volt, hogy több pénzt gombolhatnának le azzal, ha azt figyelik, ki nem szedi össze a kutyagumit! Ha már úgyis folyton figyelik a kutyásokat! Na azt tényleg sok kutyás sem bánná....

2012. ápr. 18. 07:44
 19/41 anonim ***** válasza:

Igen a kutyagumi az örök sláger bezzeg azzal nem sűrűn vegzálnak.

Azért megnézném azt a "közterest", aki a 3 kilós yorkimra szájkosarat húzatna......

2012. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
68%

..........viszont ahol én lakom ott van kutyafuti és patakparti sétáló, no meg sok zöld terület. Kutya, gyerek, futó, kerékpáros. A kutyafutiba sajnos csak ritkán járok, mivel kis termetű kutyám a néha 5-10 bennlévő egyébként jámbor és kedves kutya játékból megtanposná, ezért a szemközt lévő "zöldgödörben" szoktam elengedni, ahol nincs tiltó tábla.

Sok kutyát ismerünk a környéken és azok többnyire nagyobb fajták, és sokat sétálnak póráz nélkül, de közel 2 éves "kutyás multammal" sem találkoztam hülye gazdásokkal.

Ha rájuk gondolok és a pórázra elszomorít. Aki csak kicsit is konyít a kutyákhoz az tudja, hogy csak pórázon való sétáltatás mennyire negatív a nevelés terén.

2012. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!