Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatón kívül hol engedhetem...

Futtatón kívül hol engedhetem el a kutyámat?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan láttátok a Híradót.... lakott területen csak pórázzal.

És olyan füves terület, ahol csak padok vannak, se játszó, se semmi más?


2012. ápr. 17. 20:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
53%

Kedves okoskodók:


41/2010 (II. 26.) Kormányrendelet A kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról:


17. § (1) - Belterület közterületén kivéve az ebek futtatására kijelölt területet ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.



Tehát 2010 óta van így.



Az 1998. évi XXVII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről pedig kimondja:

5. §

6) A kedvtelésből tartott állat ürülékét az állattartó a közterületről köteles eltávolítani.

2012. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Na, akkor itt a rendelet, amiben egyértelműen leírják: "Belterület közterületén "

A külterületekre meg egyéb szabályozások vonatkoznak, amit vagy a terület fenntartója ad ki, vagy mondjuk a vadászati törvényben van leírva.

2012. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy ide másoltad, és már régebb óta így van, de én meg azt ugatom, hogy eddig akkor se nézték ennyire és nem mászkáltak a parkokban direkt emiatt a közteresek. Így mindenki elengedte a kutyákat. Ugyanígy lesz a kutyaszarral is egész addig, amíg valaki nem fog büntetni. Mert ugyebár azt is tilos, mármint otthagyni. De ki nézi? Senki!
2012. ápr. 18. 13:37
 24/41 A kérdező kommentje:
Állítólag valaki a 11. kerben fasírtokat gyártott és azokba tett gombostűket, majd szétszórta a parkban, a Bikás dombon.
2012. ápr. 18. 13:39
 25/41 anonim ***** válasza:
Hogy nálatok nem nézték, az egy dolog. A kutyám másfél éve alatt már 3szor ellenőriztek.
2012. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Little Red: Milyen fajta kutyád van és hol laksz? (ha nem túl indiszkrét a kérdés)
2012. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Németjuhász és labrador, 11. ker.
2012. ápr. 18. 16:30
 28/41 anonim ***** válasza:
Keverékem van és Miskolc belváros.
2012. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Arra is járunk, ott nőttem föl. Pl Népkertben én elengedtem őket, mikor lementünk pár napra. Ja és nemegy kutya el volt ott engedve. Mondjuk ott sem szabad.... :D

De ez mekkora b

2012. ápr. 18. 19:05
 30/41 A kérdező kommentje:
Mekkora bunkóság, hogy már sehol nem lehet elengedni, de akkor legalább több lehetőséget teremtenének, pár futtatót még csinálnának... nálunk pl olyan a futi, hogy nincs fű rajta, se lámpa, kút meg pláne nincs. Így vagy sár van, vagy irtó nagy por!!!! Undorító!!! Mellette a parkban meg van 3 játszótér, és most tudod mit épít a kedves Önkormányzat???? Nem találod ki! Futó-utat körbe a park körül. Tudod az a gumi-szerű út vagy minek hívják. Jaaaaaa, hogy azért, mert ott épül a 4-es Metro és muszáj jól kinéznie a környéknek????? Nem gondolják, hogy a futtató kész hányinger lesz a csili-vili park szélén?
2012. ápr. 18. 19:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!