Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első lépések (chihuahua)?

Első lépések (chihuahua)?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni milyen és mennyi kaját kell adni nekik?Mennyit kell sétáltatni?Milyen gyakran kell orvoshoz vinni?Mennyit kell naponta vele lenni?Hogyan tanitsam meg hogy kint végezze a dolgát?Mik a szükséges dolgok amiket be kell szerezzek mielött megvenném?Stb...Ilyen dolgok érdekelnének,egy kis chihuahua az első 3 hónapba,mikre érdemes a legjobban figyelni?Elöre is köszi a vállaszokat:)

Jah és láttam hogy egyes kölyköknek le áll a fülük,az normális?Vagy nem megbizható az olyan tenyésztő?



2012. ápr. 21. 00:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitséget,még egy kérdésem lenne.Egy törzskönyvezett kutyus,chip.el meg útlevéllel (ha az is kell ahhoz hogy romániába eljusson) mennyibe kerül?Én néztem oldalakat,de nem tudom hogy melyik tenyésztő megbizható,és egy megbizható tenyésztőtől szeretnék majd venni kutyust,de szeretném tudni milyen árba vannak?

Útlevél meg stb kéne mert anyum hozná haza,én Romániába élek,de itten senkiről nem hallottam hogy megbizható lenne,kerestem kérdezösködtem meg minden,de még 2 idegen is azt mondta hogy külföldről vették,mert pl az egyik vett innen egy "megbizható" tenyésztőtől és sanos a kiskutya 7 hónaposan meghalt:(...de a másik kutyusa már 3 éve boldog és egészséges ...És nem szeretnék kockáztatni...Tudom h kell lássam a szülőket meg minden de ezt majd anyumra bizom...


Aki tud megbizható tenyésztőt az lécci irja le az oldala cimét vagy valami:)


Előre is köszi :)

2012. ápr. 24. 22:44
 12/19 anonim ***** válasza:

szia. második vagyok, már linkeltem neked egyet, de tessék, itt van újra:


[link]


Én csak őket ismerem.

2012. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem..gondoltam még van rajtuk kivül is..mert nálluk nem találtam aki teccedjen egyelőre...de azér majd felveszem a kapcsolatot velük,lehet többet tudnak mondani..köszi még1x :)
2012. ápr. 25. 21:36
 14/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nincs csivim, de én is imádom őket, és azért a saját tapasztalataimat leírom :) Az én kutyusom most 4 hónapos, és pelusra pisil, nem tudom, jó-e ez a megoldás, de mivel még kb. 0,5-1 hónapig kell még várni az oltások miatt, ezért otthon végzi a dolgát. Most lecsökkentettük 2-re a pelusok számát, fel se tűnt neki. Ilyenkor gyors az anyagcseréje, ezért még kissé nehéz lenne kint pisiltetni. Állítólag makacsok a csivavák, de erről inkább tapasztaltabbaknak kéne írniuk :) Mi Purina Dog chow puppy-t adunk a kutyusnak, az egy viszonylag olcsó, de jó minőségű táp :) Előtte megveheted a tálkáját, ágyát, pár játékot, de pl. a nyakörvet, pórázt elég utána venni. Rá kell szoktatnod azokat is, és állítólag a flexi nagyon felesleges, ha lehet, úgyis el fogod engedni, de mondjuk csivavát nem biztos, hog biztonságos lenne egyedül hagyni. Neki szerintem a hám jobban illik, gyenge nyakuk van. Oltásokat 2 hetente kaphat, bár ajánlatos pár nappal többet hagyni az oltást, hogy kifejtse a hatását. Ha nincs kertetek, vagy legalább olyan hely, ahol nem járnak más kutyák, ne vidd ki, bármit elkaphat. A miénk az ötödik oltását várja már, és a veszettség elleni után 2 héttel mehet ki mások közé :) Nekem azt írták itt gyiken, hogy oviba járassam, mert sokkal jobban szocializálódik, és tapasztaltak tudnak neked tanácsokat osztani :) Azt hiszem ennyi lenne,sok sikert akutyushoz :D tenyésztőt nem ismerek sajnos._.
2012. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

11:54 Köszi hogy megosztottad a tapasztalataidat,ám én nem értem mi van ezzel az oltás-nem visszük ki dologgal,amig a gyk.n nem irtam nem is hallottam ilyesmiről.Barátnőmnek egy bichon kutyája van,de ő oltás közbe is ment ki vele a parkba meg minden fele,és engedte más kutyák közelébe,de azóta se semmi baja és már 2 éves (7 hetűs korába került hozzá)...szerintem ez túlzásba van vive,de nem tudom:|...Azér köszi minden tanácsot és tapasztalatot:)

14:33 Minden Cesar Millan műsórt végig néztem már,és olvastam is a könyveit..Az ő módszereit kivülről fújom,ám a kutyapelusba ő is téved...Én egy állatvédő szevezet tagja vagyok ugyhogy több kutyust is tartottam amig gazdát kaptunk neki,volt aki kölyökként került hozzám és fél évig nállam volt,de csak egyiknél használtam pelust,mert azt tapasztaltam hogy anélkül hamarabb megtanulja hogy nem szabad be pisilni..De minden kutya más:)

2012. ápr. 30. 00:16
 17/19 anonim ***** válasza:

11:54-es vagyok.

A kutyát azért nem lehet az oltások végégig kivinni, mert a kicsik (de sokszor a nagyok is) mindent megnyalnak, megkóstolnak, így ismerkednek meg a dolgokkal. A kölyköknek 8 hetes korukig marad meg az anya védelme a szervezetükben. Utána ha nem kapnak oltást, mindent összeszedhetnek. Míg akutyusnak nincsenek meg mind, addig a szervezete gyenge, és ha más kutyák közé viszed, könnyen elkaphat bármit. Mivel minden oltásnak min. 2 hét kell, hogy kifejtse a hatását, kénytelen vagy várni az összes végéig. Elég kockázatos a kicsit kivinni, főleg ha csivava méretű.

2012. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Jah értem...akkor nem kockáztatok..remélem azér majd megtanulja kint végezni a dolgát...
2012. máj. 1. 23:00
 19/19 anonim válasza:

Szia.


Szobatisztaság titka: Ha gyorsan meg akarod tanítani neki a szobatisztaságot akkor magadat kell kínoznod. Először a pórázra szoktasd minél rövidebb folyamat keretében amíg ez nincs meg addig a kutya bepisil és bekakil a házba. Ha ez megvan akkor jön az igazi kínzás! ha nyüszít a kutya vagy furán viselkedik: rögtön póráz, ki a házból és így tanítod meg, hogy kint végzi el a dolgait. Ez azért kínzás mert ha nyüszít a kutyus akár az éjszaka közepén akkor az éjszaka közepén kell kivinned sétálni azért, hogy a ház ne legyen büdös. Ezt így megszokja majd, hogy ha a gazdi kiviszi csak akkor lehet pisilni, kakilni. EZEKET TAPASZTALATBÓL ÍRTAM! Mielőtt bárki belém kötne nem ez az egyetlen megoldás van a tanításra, ezt én használtam és bevált! Remélem tudtam segíteni. Puszil: Bizsu és Kormi a két kicsi chihuahua személyében, valamint én Kitti. :)

2013. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!