Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bichon...

Mi a véleményetek a Bichon Havanese kutyáról?

Figyelt kérdés
amit tudtok írjátok le! előre is nagyon köszönöm! :)

2012. máj. 2. 20:13
1 2 3
 1/26 Syba ***** válasza:

Kedvenc fajtám ! Nekem is havanese-m van. Szofi két éves.

Szőrét minden nap fésülöm , kéthetente kozmi/fürdés itthon.

Kicsi korában kell ehhez hozzá szoktatni.

Szeret futkározni , de persze nem nagy mozgásigényű kutya.

Nagyon szeretetre méltó. Mindig a középpontban akar lenni.

Társasági kutya , tehát nem szeret egyedül lenni. A miénk is depis lesz ha otthon marad . Játékos kutya , nagyon szeret játszani , szóval ne csodálkozz , ha este felébreszt egy plüss kutyussal a szájában. :)

Nem épp egy kutya-barát fajta , ne csodálkozz ha szocializálni próbálod, de később nem lesz aktív tagja az ugrálós játékoknak. Egyéb info a havanese-ről:


A bichon havanese Kubából származó kicsiny kutya, mindössze 23-27 cm, 3-5 kg. Szőre hosszú, puha és hullámos. A játék lételeme, bármikor kapható egy kirándulásra, vagy agilityre.

Bichon Havanese


FCI IX. fajtacsoport (Társasági kutyák)


A havanese Kubából származó kicsiny kutyácska. Nagysága mindössze 23-27 cm között mozog, súlya 3-5 kg. Szőre hosszú, puha és hullámos. A kiállításra szánt kutyusoknak nem szabad nyírni a szőrét, de ha nem akarunk vele kiállítani, akkor egy jól eltalált rövid fazon is nagyon jól áll neki. A hosszú szőr azonban gyakori és rendszeres fésülést igényel. Rendkívüli kedvességgel és hihetetlen intelligenciával rendelkező kutya.



bichon-havanese-kutyak

Bichon Havanese kutyák



Elvárja, hogy gazdája folyamatosan foglalkozzon vele és imád a középpontban lenni. A játék lételeme, bármikor kapható egy kirándulásra, vagy agilityre, neki az a legfontosabb, hogy gazdája közelében lehessen.



Bichon havanese kutyafajta



Más kutyákkal is nagyszerűen kijönnek, ha többen vannak, akkor igazi bohócok módjára viselkednek. Kedvessége kiválóan alkalmassá teszi, hogy az egyedülálló, idős emberek is nagyszerű társra találjanak benne. Csak olyan embereknek ajánlható a havanese, aki sok időt tud vele foglalkozni, mert erre nagy szüksége van ennek a bájos kis bohócnak.

2012. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nekem is havanese kutyusom van. Nagyon imádom! A neten utána tudsz nézni a fajtaleírásnak. A saját tapasztalatból annyit mondok,hogy úgy semmi kép se szerezz be havanese kutyust ha nincs időd a szőrével foglalkozni! Naponta ki kel fésülni a bundáját mert különben nagyon hamar csúnya lesz neki. A mi kutyusunk nagyon szeret játszani és nagyon ember függő nem szeret egyedül lenni . Nagyon okos 1 fél óra alatt két trükköt is meg tudtam neki tanítani 10 hetes korába. Kb. most ennyi jutott eszembe :) Tehát annak tudom ajánlani ezt a fajtát aki(nek): Van ideje ápolni a szőrét, aki meg tudja oldani,hogy a kutyus 5 óránál többet ne legyen egyedül,aki vágyik egy benti kis pamacsra,és persze akinek van elég ideje játszani és foglalkozni vele!
2012. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

köszi a válaszotokat! :)

Én fél 8-kor megyek suliba és 1-kor jövök haza... ugyhogy kb. 5 és fél órát lenne egyedül... az nem sok nem? :/ :)

2012. máj. 3. 15:11
 4/26 Syba ***** válasza:
Teljesen egyedül? :/ Hát ha hozzá szoktatod akkor nem.
2012. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Hát,ugye igen :/

De most hónap végén kapom meg,ugyhogy nem sokáig lesz egyedül,de csak egy darabig,mert jön a nyáriszünet.

2012. máj. 3. 15:35
 6/26 anonim ***** válasza:

Az jó ha nyári szünet körül kapod meg mert hamarabb szobatiszta lesz! A mi kiskutyánk november körül érkezett és nagyon nehezen tudtuk a szobatisztaságra megtanítani..ugye ,hogy már elég hideg volt nem nagyon szerettük kivinni szegényt ..meg ugye a suli :/ ..de most ,hogy már jó idő van nagyon sűrűn le van hordva ..igaz már kicsit elkésve mivel 9-én már 8 hónapos lesz a drágám.

Sok sikert a kutyushoz.

2012. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 ikszdéé31 ***** válasza:
Nekem is havanesem van, Május25.-én lesz 1 éves a drágám, fehér kislány , és életem egyik legjobb döntése volt, hogy megvettem, nagyon hamar szobatiszta lett, szófogadó, tiszta, a szőrét nem hullajtja, barátságos, és nagyon hosszú a pozitív lista róla, csak ajánlani tudom, egyszerűen boldoggá tett :)
2012. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
Nekem is van Bichon Havanese kutyám nagyon szeretem a csaláldom többi tagja főképpen tesóm nem nagyon tudott vele megbarátkozni dehát végülis kine imádná az ilyen aranyos kis állatákat.Az én kutyusomnak már voltak kölykei nagyon aranyosak szerintem megéri megvenned ha még nincsen ha pedig van akkor gondoskodj róla minél többet a szőrét nagyon sokat kell fésülni kb naponta 2-szer.Ismét kihangsúlyozom,tölts vele minél többet a szabadidődből imádja ha valaki mindig vele foglalkozik.Ja és ha bér,vagy társasházban laksz ahol nincs nagy kert vagy tér akkor a kiskutya előszeretettel fog menni veled sétálni vagy akárhová de szerintem még póráz sem kellene neki,mert mindig körülötted fog sündörögni főleg ha ismeretlen helyen vagytok ,de azért még én is ráteszem a pórázát hogy ha messzebbre megyünk mert az én kicsim egy csöppnyit kíváncsibb fajta és könnyebben elkóborol mint bármelyik másik kutyus akivel eddig találkoztam.Hát aszthiszem én ennyit tudtam neked irni a bichonokról de ha valami újat tapasztalok irok neked. Remélem segítettem neked!!
2012. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi,sokat segítettél! :)

2-3 hét mulva fogok kapni egy tündérit! Az lesz a neve: Maszat

2012. máj. 20. 20:56
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Én személy szerint nem szeretem őket , csipás pofájuk van , hiperaktivak , kicsi lábtörlők , buták . Egyik ismerősömnek volt 2 is, kint tartották és meg is lett az eredménye , az egyiket megfogta egy veszett macska , a másikat meg elvitte a bagoly mikor sétáltatták. Nem jött hogy elhiggyem XD .

Dr. bubo magvizsgálta . én csak is a nagytestű , szőrős kutyákat szeretem, most is van egy nagy román mioritik juhász kutyám , nagyon jámbor, bárkitől megvéd engem , ő az én személyi testőröm XD.

2012. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!