Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bichon...

Mi a véleményetek a Bichon Havanese kutyáról?

Figyelt kérdés
amit tudtok írjátok le! előre is nagyon köszönöm! :)

2012. máj. 2. 20:13
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszi, azonban nem értek abban egyet,hogy buták! igenis nagyon okosak! :)
2012. máj. 28. 11:38
 12/26 anonim ***** válasza:
én ahányat láttam nem hallgattak a gazdájukra, és annyit sem tudtak hogy ül fexik ,
2012. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
mer gondolom nem tanították?!! o.O
2012. máj. 28. 17:51
 14/26 anonim ***** válasza:
Imádom! Életem legjobb választása volt, pedig semmit nem tudtam a fajtáról, csak elvarázsolt a szeme a fényképen. Okos, tanulékony, szófogadó, de az is biztos, megvan a magához való esze és kis makacs tud lenni. Sok mindenre rájön anélkül is, hogy megmutatnánk neki. Tele van szeretettel és el is várja. Imádja a társaságot. Ha minden reggel megfésülöd és kicsipázod abszolút nem barnul be a szeme környéke. Séta után tudja, hogy lábmosás jön és 2 hetente fürdés otthon, 1,5 havonta kozmetika. A miénknek érzékeny a gyomra néhány tápra, főleg a konzervekre. Arra figyelj, hogy már az elején szoktasd rá a néhány órás egyedüllétre, mert egyébként annyira hozzádszokik, hogy nagy sírás lesz, amikor magára hagyod. Imád játszani és sétálni. A miénknek nagy a mozgásigénye. A család azon tajgait is magába bolondította, akik nem is különösebben kutyások.
2012. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszi szerintem is így van! :)
2012. máj. 28. 19:51
 16/26 anonim ***** válasza:

A BISCHON HAVANESE NEM OKOS?... hát szerintem aki ilyet állít nem igazán ismeri a fajtát. Az ölebek csoportjában talán a legokosabb! Az én kiskutyám szinte minden egyes trükköt tud ..és most nehogy azt higgyétek,hogy hónapokat küzdöttem vele mire megtanítottam neki egy-egy trükköt. Az ül fekszik egy nap alatt tanítottam meg neki talán 10-10 percbe ha telt. A "pacsit" "fordul" "helyedre" stb trükköket szintén. Egyébként minden kutya nagyon okos lenne ha a gazdája foglalkozna vele ,talán kicsit több időbe telik mire megtanulnak egy -két trükköt. A Havanese viszont nagyon gyorsan tanul..mint minden más fajtájú kutyánál már egész kiskorától el kel kezdeni tanítani. Sok szerencsét a kutyusodhoz!

Üdv: Havanese gazdi

2012. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Az lehet hogy a tiéd okos , de én nem nagyon láttam okos bichon havanese-t igaz én inkább bichon bologneseket ismerek (fogalmam sincs mibe különböznek )bár az is igaz a hogy alig foglalkoztam vele mindig csak tutujgatták meg öltöztették.

De akkor nagyon kiábrándultam belőlük. én nagykutya párti vagyok.

2012. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Hát igen sajnos ezeket a kis pamacsokat nehéz nem el kényesztetni én is nagyon nehezen tudok a kis boci szemeinek ellen állni de hát muszáj ,hogy ha nem akarok egy makacs, idegbeteg ,ugatós "vérebet" kapni. Mert sajnos láttam már olyat aki ilyet nevelt a kis Bischon-ábol. Egyébként tulajdonságra ugyan az a bolognese és a havanese . külsejük különbözik csak :)
2012. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
utolsó , egyetértek. na de mégis egy KUTYÁT megegyen egy macska , es elvigyen egy bagoly . az valami ... (ha esetle nem olvastad elöbbi válaszom)
2012. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom sajnos én ezt nem nagyon tudom elhinni. Ha meg mégis így történt akkor annak ellenére ,hogy kicsi meg könnyű hatalmas szíve van nyugodt és szeretetre méltó. Sokat halottam már ,hogy nem is igazi kutya meg plüss kutya stb.. de most könyörgöm..van akinek a nagytestű kutyák tetszenek van akinek a kicsik..meg amúgy aki pl. Panelbe lakik az ,hogy tartson Német juhászt, Dogot, meg stb. kutyákat az csak kínzás neki . Az ilyen kistestűek meg pont ilyen házba érzik jól magukat. Tudom most biztos sokan mondják magukba ,hogy aki panelbe lakik az ne tartson kutyát..de ha van aki szereti az ilyen kis testű kutyákat és régóta vágyik egy társra az most miért ne tarthatna? . Egy idős ember mellé pl tökéletes választás egy ilyen Havanese kutyus de persze rendkívüli családi kutya is ha (nem győzöm ismételgetni) : ÜGYESEN VAN NEVELVE!
2012. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!