Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támad a kutyám! Mit tegyek?

Támad a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos bullterrierem,kedves,szelíd kiskutya,de etetésnél nagyon agresszív :( Eddig csak morgott evés közben,tegnap viszont próbaképp megpiszkáltam a táskámmal és neki támadt! Volt már két ilyen fajta kutyám is,de egyik sem csinálta ezt ! Mit tegyek? Félek,hogy egyre rosszabb lesz a helyzet !
2012. máj. 9. 11:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Ne ingereld ot etetes kozben, es probalj meg vele tobbet foglalkozni. Sok kicsi sokra megy!
2012. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azonnal erősen lenyomtad a földre mikor ezt csinálta.

A mi staffordunk is próbálkozott hasonlóval.

Mikor zaftos, húsos csontot kapott, elkezdett morogni mikor a közelében elmentünk.

Na más sem kellett, úgy a földhöz nyomtam, hogy a lélegzete is elakadt.

Még vagy 3-szor megcsinálta ezt utána, mindháromszor a földre nyomtam, sőt, morogtam is hozzá.


Le kell törni a terrierek makacs, domináns természetét még kölyökkorukban, ha nem akarsz bajt a későbbiekben.

Ettől még nem vagy gonosz, nem vered agyba-főbe, hidd el, a kutyafalka tagjai is ezt csinálnák, ha a domináns egyednek nem tetszene valami, bizony elkapná a grabancát a másiknak.

És itt te vagy a vezér, ezt tanulja meg egy életre.

2012. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Én direkt gyakoroltam vele azt is, hogy bármikor hozzányúlhassak/elvehessem az ételét.

Ez fontos, mivel közben kisbabánk is születik és egy gyerek ugye óhatatlanul is belepiszkálhat a kutya táljába.

2012. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
ne hagyd neki azonnan reagáld le,vágj egyet a fejére és mond azt neki hogy nem szabad vagy vágd földhöz,nem durván csak hogy tudja hogy ki a főnök.
2012. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem te vagy a falkavezér! Tanítsd meg neki! Ajánlom figyelmedbe a "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" című könyvet Cesar Millan-tól, nekünk rengeteget segített. Muszáj lépned, mert hidd el, ez csak rosszabb lesz, én tapasztalatból beszélek, csak nálunk a játékkal volt ugyanez a helyzet, mikor ilyen picúr volt a kutyusom. :) Úgy add neki az ételt, hogy ültesd le előtte, és csak akkor kapja meg, ha leült! Mi még azt is szoktuk akkoriban csinálni, mintha beleennénk őelőtte a tálba. Így mi bármikor mai napig elvehetjük tőle az ételt, meg sem morran.
2012. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom...kicsi kora óta nem a tányért teszem elé hanem a z üres tányérjába pakolom a kaját az orra előtt sőt evés közben is ha elfogy az első marék akkor a pofija mellett teszem be a következő adagot, így tudja hogy nem elveszem, csak adom...és mindent megenged....
2012. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már elvenni,de annyira agresszív,hogy inkább hagytam a fenébe :/ Valahol azt olvastam,hogy tanítsam meg neki,hogy addig nem ehet,míg én nem engedtem meg neki ... Sajnos ez sem vált be,mert ha kaját lát úgy ront rá,mint aki egy hete éhezik !Ezt a földre nyomós dolgot még nem próbáltam,de ma alkalmazom :)
2012. máj. 9. 12:02
 8/23 anonim ***** válasza:

Támadj vissza... ne bántásból de még most pár hónapos korában keményen mutasd meg neki, hol a helye, és mit engedhet meg magának, mert mert fél/egy év múlva már sokkal nehezebb dolgod lesz!

Etetésnél pedig ültesd le, vedd a kezedbe a kaját. Ha megmozdul, nem kap enni.

Ha türelmesen vár, akkor érd el, hogy létesítsen szemkontaktust. Hívd fel a figyelmét, akár úgy is, hogy egy kis kaja darabot teszel az arcod elé, hogy a kutya rád nézzen.

Ha rád figyel, és nem az ételre, akkor kaphat enni.

A kezedből, falatonként, és ezt minden falatnál játszd el vele.

ha türelmetlen, követelőző, azonnal állítsd leültesd vissza, nyugtasd meg, és kezd elölről az egészet.

Kizárólag teljesen alázatos elmeállapotban kaphat kaját!

Ha tálból etetsz, azt is vedd a kezedbe, és úgy engedd hogy egyen. Evés közben többször állj fel, küldd el, és várakoztasd!

(tehát ne elvedd tőle a kaját, hanem érd el, hogy hagyja ott)

Folytatás akkor lehet, ha az említett módon nem a kajára figyel, hanem rád, de nem tolakodó, követelőző módon, hanem türelmesen, nyugodtan. A legkisebb "sürgetés" (akár nézéssel) együtt jár a kaja megvonásával.

Akkor folytathatod az etetést, ha visszazökken a szelíd állapotba.

Így előbb utóbb megtanulja, mi az elvárt viselkedés.

Így előbb utóbb

2012. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon súlyos probléma. Ebből lesz az, hogy 1 éve múlva megtámad, aztán meg altatni kell, mert nem nevelted meg. Hol a kutya helye a falkában??? Legalul. Morog a kajára? Földre szorítani, de úgy, hogy levegőt is alig kapjon. Hidd el, ha most engedsz neki, nagyon komoly bajod fog származni belőle később. 3 hónaposan a kutya irányít? Nehogymár... Mutasd meg neki, hogy ki a vezér - ha most nem te vagy az, nagyon gyorsan válj azzá! Sok sikert!
2012. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Kapott már a fejére,de csak még agresszívabb lett és támadni próbált :/ Nagyon sok ötletet írtatok,köszönöm szépen,remélem valamelyik be fog jönni :)
2012. máj. 9. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!