Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támad a kutyám! Mit tegyek?

Támad a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos bullterrierem,kedves,szelíd kiskutya,de etetésnél nagyon agresszív :( Eddig csak morgott evés közben,tegnap viszont próbaképp megpiszkáltam a táskámmal és neki támadt! Volt már két ilyen fajta kutyám is,de egyik sem csinálta ezt ! Mit tegyek? Félek,hogy egyre rosszabb lesz a helyzet !
2012. máj. 9. 11:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

És ott helyben mit csináltál? Lenyomtad vagy összesz@rtad magad? Mert ez nagyon fontos. És eddig, amikor morgott legalább elvetted tőle a kaját, vagy hagytad, hogy tovább egyen? Mert akkor eddig ő nyert, nem csoda hogy most támadt, ha eddig nem tetted helyre.

[link]

2012. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
3 hónapos kutya nem tud még annyira agresszív lenni, hogy Te ne tudd lekezelni. Van egy olyan érzésem, félsz a kutyától. Miért is ezt a fajtát választottad magadnak?
2012. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ne féljél még tőle még csak tejfogai vannak,ami ugyan éles,de nem tud vele komolyabbat harapni.

Ha most nem neveled meg lesz egy agresszív kutyád aki terrorizálni fog,3 hónap múlva már sokkal keményebben fog támadni,3x ekkora lesz és ha megharap az már nagyon fog fájni.

Ameddig ilyen kicsi addig tudasd vele ki a főnök.

Amúgy ehhez a kutyához nagyon erős kéz kell,ha ivarérett kan lesz biztos próbálja majd átvenni az irányítást,akkor már gond lesz.

2012. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Azért ezt a fajtát választottam,mert már volt két bullterrierünk és soha semmilyen problémánk nem volt velük ! Sőt kezes bárányok voltak ...
2012. máj. 9. 12:17
 15/23 anonim ***** válasza:

"addig nem ehet,míg én nem engedtem meg neki "


Hát addig ne add oda! Vagy egyáltalán ne add oda, hanem etesd kézből, ahogy már írtam az előbb.

Elvenni egyébként sem szabad, az részedről gyengeség, egy domináns fél azt éri el, hogy a másik magától otthagyja.

Néha elég, ha csak megállsz a tálja fölött, és nem csinálsz semmit. Csak türelmesen mindig hátrébb kényszeríted, amíg fel nem adja.

Egy 3 hónapos kutya, fajtától függetlenül nem olyan erős még mentálisan, hogy sokáig bírná. Előbb utóbb feladja.


Ha meg a "kapott már a fejére" agresszióval reagál, akkor kőkeményen meg kell büntetni!

Ez kb a legsúlyosabb dolog, amit csinálhat, ezért a legsúlyosabb következményeket kell viselnie. Akkor, ott rögtön megértetni vele, hogy ez nem elfogadható semmilyen körülmények között, és utána teljes kirekesztés,(ennek nézz utána, hogy mi) amíg jónak látod.

Elhangzott itt a földre vitel.

Azzal szerencséd van, hogy csak 3 hónapos, így könnyebb. De ne feledjük, hogy harcra tenyésztett kutyával van dolgunk, tehát igencsak elemében van, ha harcolhat.

SOHA ne úgy vidd a földre, mint ha harcolnál, ne legyél vele agresszív, durva, vagy túl kemény. Ne kiabálj vele, teljesen némán csináld végig.

Lehet nem a legjobb példa, de kb úgy állj hozzá, mint ha lenne mondjuk egy labilis idegrendszerű gyereked, akit le kell fogni, hogy ne verje meg a szomszéd gyereket.

Akkor se indulatosan bánnál vele, hanem azért, hogy megmutasd, mi a helyes lelki, és elme állapot.

Végül is a megnyugtatás a cél. A gyakorlatot mindig te fejezd be, csak engedéllyel távozhat!


Egyébként ha ilyen labilis, akkor tényleg megérné felkészülni belőle, mert nem mindenki tud bánni egy gyenge idegrendszerű, vagy agresszív kutyával.

2012. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az agaramat, mikor 9 hetesen elhoztam 2 napig keményen meg kellett büntetni, mert ugyanezt csinálta. Álmomban nem gondoltam, hogy egy 9 hetes kiskutya, aki kb. volt 4-5kg ilyen agresszív lehet etetésnél. Kicsit visított, utána és azóta is addig nem eszik, amíg nem engedem és bármit el tudok venni tőle, akár a szájából is.

Szóval ezt érd el, mert fontos lehet abból a szempontból, hogy ne harapjon meg, illetve abból is, hogy ha valamit az utcán szed össze, engedje hogy kivedd a szájából.

2012. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az en 6 honapos Amstaffomtol akarmit elvehetek,belenyulok eves kozben a szajaba,es meg csak nem is ellenkezik.

Terrier kutyad van.Nagyon meg kell nevelni az elejen mert a fejedre nol.nalam jatszasnal volt a hiba,hogy mindig bedurvult,vissza tamadt ha a foldre nyomtam.na,ezt sem csinalja mar.

Vidd ot kutyaoviba,majd suliba,mert muszaly e fajtanal.nem konnyu diok.

2012. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 VBeata81 ***** válasza:
Ne üsd meg a kutyát, ilyen típusú kutyából csak még több agressziót váltasz ki! Viszont soha ne hátrálj meg, amikor így viselkedik, mert nagyon veszélyessé válhat pár hónap múlva. Csináld, amit a 2. válaszoló írt: nyomd le a kutyát, de igyekezz nem félni, és nem dühbe gurulni. Tartsd lenn, amíg meg nem nyugszik. És MINDIG várd el, hogy az ételéhez, játékához, testéhez bármikor hozzányúlhass! Szerintem minél előbb menjetek kutyasuliba, ha van rá lehetőség.
2012. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha kaját lát, úgy ront rá...?! Le kell ültetni, és a kezedbe n van a tál. Nem teszed le a tálat. Mikor feláll, leülteted. Addig nem adod a tálat. míg le nem ül. Ha ül, elkezded lassan a föld felé közelíteni a tálat, ha felkel ülésből, akkor hirtelen a magasba emeled a tálat és rákiabálsz :NEM! ÜL! Ha nem ül le, lenyomod a fenekét. Addig játszod ezt, míg ülve marad. És rájön, ha odaront, te úgyis felemeled a tálat! Kezdetben -de csak kezdetben. vissza is foghatod a nyakörvénél és egyszerre engeded a tálhoz, mikor mondod, hogy TIED.
2012. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Próbálkoztam már elvenni,de annyira agresszív,hogy inkább hagytam a fenébe" - ...és ő ebből megtanulta, hogy a morgással rögtön eléri azt, amit akart, tehát téged elüldözött a kajájától.


"tanítsam meg neki,hogy addig nem ehet,míg én nem engedtem meg neki ... Sajnos ez sem vált be,mert ha kaját lát úgy ront rá,mint aki egy hete éhezik" - valaki tartsa pórázon, leteszed elé a tálkát, de úgy, hogy ne érje el. Ha rá akar ugrani, akkor azonnal fölveszed (a másik ember természetesen fogja erősen pórázon, hogy ne mehessen oda) addig csinálod, amíg meg nem érti, hogy csak akkor kap kaját, ha nyugton marad.

2012. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!