Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász agresszív? Azt...

Német juhász agresszív? Azt vettem észre, hogy a mostani német juhászok kifejezetten agresszivak! És most nem csak a nevelési hibák miatt mondom, de sok német juhász nevelésen kivül is rendkivül domináns és vad! Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 17:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A nőljél-re értettem, mert nincs ilyen szó! És nem a hülye írásról akarok vitázni, csak sz.rul esik, hogy így kell beszélni a másikkal! Nem veszekedni jöttem ide, hanem érdeklődtem, ennyi! De nem jövök fel ide többet, mert itt csak ilyen bunkók vannak, tisztelet a kivételnek! Még egyszer köszi , aki értelmes választ adott!
2012. máj. 22. 18:46
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:09

Egyre többen ajánlgatják a munkavonalú nj-ket. Hát NEM !

Első kutyának, családi kutyának nem való munkás. Azok a kutyák rettentően apportosak, energikusak, fáradhatatlanok és bizony, a védőösztönük is igen magas.

Rengeteg az nj tenyésztő. Vannak, akik csak a kiállításra tenyésztenek. És vannak, akiknek lehet, nem mindig győztes a kutyájuk, de szépek, jó idegrendszerűek és nem is jellemző rájuk már a túlszögeltség .

Aki nj-t akar venni, annak bizony érdemes végig olvasni a tenyésztők honlapjait és utána választani.

2012. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nekem erről az a véleményem,hogyha valaki nem akar munkakutyát,vagy oylat amelyikben erős az örző-védő ösztön,az nem kell,hogy nj-t válasszon. Ez fajtajelleg,ettől németjuhász a németjuhász+a külseje ,ez adja együtt magát a kutyát.

Akinek csak a külseje kell,az menjen,tele van a menhely nj kinézetű kutyákkal,akik között van apportos,nyugodt,sportos stb szinte bármilyet találsz. Mondjuk én szélsőséges véleménnyel vagyok a show vonalú kutyákról.Minek költsél súlyos tizezreket,ami a mai világban nem kevés pénz egy oylan kutyára,ami nem hrodozza a fajtajelleget,csak a külsejáben?

2012. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Én pedig azt vettem észre, hogy egyre több olyan nj-t látni felénk, akikből hiányzik a védőösztön, egyáltalán nem apportosak... Ami elszomorító, mert szeretem a fajtát, csak minden sarkon talál már az ember nj "tenyésztőket".

De szerintem, amiről te írsz, annak csak a nevelés az oka.

2012. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
( tisztelet a kivételnek! ) Sz*rt sem értetek a német juhászokhoz, aztán elnézést, pofáztok hogy így meg úgy agresszív, és hablatyoltok! -.-" Több, mint 2 évtizede tenyésztem õket. De. A nevelésrõl beszélsz. Csakis ezért ilyenek, vagy mert rossz emlékeik vannak.
2012. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

ma 17:20

Tenyésztesz régóta? És ez a véleményed? A rossz emlékek miatt ?

Idegrendszer. Ha hallottál már róla.

2012. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Igen. Idegrendszer. Van ám neked. De eküszöm! Neked, onnek van német juhász kutyája? Volt?
2012. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Mellesleg többszáz német juhászkutyák láttam életemben, mégsem vettem észre, hogy bármilyen problémák merültek volna fel, esetleg nagyobb agresszivitás lett volna a kutyákban.
2012. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Van egy kis előnyöm Veled, Önnel szemben. Potom plusz 10-15 év. Nem számoltam ,mennyi nj-t láttam már, de volt köztük fostos, agresszív, cicalelkű, és gazdát is leamortizáló és nagyon jó is. Mert a kutyák már csak ilyenek. Nem klónok, hanem élőlények, akik a felmenőik tulajdonságaiból kapják, amit kapnak.A nevelés nagyon sokat számít , de az alap az örökre megmarad.
2012. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést, valamit félreértettünk. Nem olvastam végig a válaszokat, senkiét, az önét/tiédet sem. Mi volt az ön/te állítása/állításod?
2012. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!