Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász agresszív? Azt...

Német juhász agresszív? Azt vettem észre, hogy a mostani német juhászok kifejezetten agresszivak! És most nem csak a nevelési hibák miatt mondom, de sok német juhász nevelésen kivül is rendkivül domináns és vad! Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 17:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy van-e , volt német juhászkutyája? Mellesleg látta, hogy az a nj hogyan nõtt fel? A mostani kutyám, amit megtartok, 3 éves lesz augusztusban. Mindenki, -kivétel nélkül-, azt hiszi, hogy agresszív. Ugat, harap, morog. De nem agresszív! Játszani akar. Az én kezemet, lábamat mindig csípkedi, harapja. Valószínũ, biztos, hogy azért ilyen, mert nem foglalkozom vele eleget, sok a munkám. Nagyon nagy helye van, 30x20-30m a területe, ahol szaladgálhat. Szóval nekem is van elõnyöm önnel szemben, mert ez nem csak az idegrendszerre épülhet. Amelyik kutyákat ön látta kiscicának, vagy ezzel ellentétben agresszívnek,az idegrendszerére gondolt a kutyáknak. Persze, lehet hogy a kutya idegrendszere ilyen, de nem tudhatja! Látta annak a kutyának a kölyökkorát? Nem. ( feltételezem ) Maga teljesen biztos benne, hogy azzal a "cica" kutyával normâlisan bántak? Nem kényeztették el? Az én kutyám is úgy puncsol az ennivalóért, hogy az csak na. Felfekszik az ágyra és leteszi a fejét. Arról pedig nem is beszéltem, hogy minden héten párszor beengedem, és nálam alszik. Egyáltalán nem áll szándékomban önt megsérteni, sem önnel vitatkozni! Nagyra becsülöm az érveléseit.
2012. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
T. Tenyésztő! Azt írod, hogy sz.rt sem értenek a hozzászólok a fajtához és h.lyeségeket beszélnek, utána meg, hogy nem olvastad el a válaszokat. Az 53%-ból gondolom, hogy ugyan az a személy írta őket, ha nem, akkor elnézést a feltételezésért. Minden fajtában vannak agresszív, gyenge idegrendszerű kutyák, de ettől nem lehet általánosítani. De a legtöbb esetben nevelés miatt olyanok, amilyenek.
2012. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 bayern26 ***** válasza:

A német juhászt fegyelmezettnek tartják, pedig a leggyakrabban támad emberre!

[link]

2016. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az én németjuhász kutyáim nem agresszívak. Valóban van egy határozott temperamentumuk. De nem támadnak emberre. Az más, hogy megugatják őket vagy neki ugranak a keritésnek, de alapvetően ha figyelnek rájuk, játszanak velük, nevelik őket akkor nem rosszalkodnak. Szeretetre vágynak. Ami viszont érdekes, hogy nagyon okosak. Hamar megtudsz neki tanítani dolgokat, hogyan üljön fel a székbe, hogyan lopja le a diós zsákot a polcról. Hogyan kérjen ennivalót ha éhes. Néha úgy érzem olyanok mint az emberek.
2018. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!