Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz vagy a pitbull az...

A kuvasz vagy a pitbull az erősebb kutya?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 20:19
1 2 3 4 5 6
 11/57 magyarvirtus ***** válasza:
26%

Mosolyogtató, 1-2 kivételtől eltekintve nem sok szakmaiságot tartalmazó válaszok.

A kutyáknál a harcban nem feltétlenül az erősebb fog győzni, pontosabban nem a fizikailag erősebb, inkább a mentálisan erősebb, amelyik pszichikailag jobban terhelhető. Persze figyelmen kívül hagyva a szélsőséges méretbeli különbségeket.

A pitbull harcol, mint egy gép, általában nem adja meg magát túlerővel szemben sem, kitart a végsőkig.

A kuvasz pásztorkutya, nála a túlélés az elsődleges, ezt diktálják az ösztönei. Engedtem már össze kuvaszt pittel, de csak pár percre, itt nyilván nem fogom részletezni. Mivel a pitt fanatikusan kitartó, ha az 1. percekben a kuvasz nem tudja hatástalanítani, utána egyre kevesebb az esélye.

2012. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 magyarvirtus ***** válasza:
26%

Az irodalmi műveknek a szakmaisághoz nem sok közük van.

Egy egészséges farkassal szemben egy az egyben egyetlen kutyának sincs esélye! Ráadásul ilyen szituációra nem is sok esély van, mert a farkasok is és a pásztorkutyák is falkában működnek.

Tetszik, nem tetszik, a farkas mindig a legkevesebb kockázattal járó zsákmányt fogja választani, ez nem ritkán a tapasztalatlan pásztorkutya. Erről bárki meggyőződhet a Kuvaszok és Nagyragadozók Természetvédelmi Program honlapján.

2012. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

"A kuvasz pásztorkutya, nála a túlélés az elsődleges, ezt diktálják az ösztönei."

Sajnos a leghalványabb fogalmad sincs a kuvaszról.

Nála az elsődleges a territórium és a falka védelme,minden ezután jön.Összehasonlítgatni pedig teljesen fölösleges a két fajtát,nem egy kategória.Aki viadal céljából enged össze két állatot az max. a primitív haverjai előtt lehet faszagyerek,szakmaiságról meg jobb ha nem is beszél.

2012. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek inkább egyet, a kuvaszban (mint minden pásztorkutyában) a legerősebb a falkaösztön és a területvédő ösztön.
2012. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 magyarvirtus ***** válasza:
37%

Hogy mi az elsődleges a pásztorkutyánál, erről is lehetne vitázni. Eredeti környezetben eredeti feladatkörben elsősorban a jószágot kell, hogy megvédje a kutya, nem a területet, a falkát vagy saját magát, de ha megvédi a jószágot, azzal már eleget tesz a többi elvárásnak is.

Kösz, megtisztelő a "faszagyerek" jelző!

Boncolgassuk a témát?

A pásztorkutyák hatékony munkavégzéséhez a megfelelő fizikai adottságok mellett legalább annyira fontos a stabil, kiegyensúlyozott idegrendszer, kellő vérmérséklet, probléma megoldó képesség, alkalmazkodó készség , intelligencia megléte. A stabil idegrendszer és kellő intelligencia teszik a kutyát pszichésen terhelhetővé, kitartóvá, hogy éles helyzetekben is megfelelő döntést hozzon. E belső tulajdonságok tesztelésére, ébren tartására valók a pásztorkutyás bunyók, mindaddig, míg át nem mennek egy határon és nem kizárólag erre szelektálnak.

2012. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 alba96 ***** válasza:
71%

Nyilvánvalóan hülye a kérdés, hiszen a tenyésztés során a célként megjelölt jó fajta tulajdonságok között sok esetben előkelő helyen szerepel az "erő". Ami egy-két kivétellel (pl. idiótáknak) egyáltalán nem azt jelenti, hogy legyőzi-e a másik kutyát !!! Tehát először talán pontosabban definiálni kellene az erő "fogalmát" ebben az esetben (is) !

Nekem volt kuvaszom, tudom milyen (volt az enyém). Belőlük is nevelhető sokféle tulajdonságú, csak a nevelőn múlik, de valóban nem mindegy az alap amiről indulhat a nevelés. Csak úgy gondolom én: Ha kuvaszról indulva nevel egy idióta harci kutyát jó esélye van "jó" eredmény elérésére, mert az alap nagyon jó.

A történetéhez:

Nem szingli munkakutyának tenyésztődött ki. Nem véletlenül van több magyar fajta és ezeket együtt alkalmazták kombinálva a tulajdonságaikat a vegyes falkában. Puli figyel, jelez, terel, nagyon gyors reakció. Kuvasz gyors határozott reagálás, terelés, harc, szellemi-lelki dominancia. Komondor lassú, de ő a vár és a várak nem ugrálnak sokat, de nagyon nehéz bevenni valamint a komondor a végső megoldás, nincs esélyes ellenfele, de nem is jut normális esetben kenyértörésig a dolog, mert ő eleve elrettent úgyhogy ráér odaérni az eseményekhez utoljára, de még mielőtt kialakulna a komoly harc.

Hát ez a fajta-trió a farkasok ellenfele. Szerintem a farkasoknak ezek együttese ellen a leghalványabb esélyük se volt.

És egyenként se elhanyagolható ellenfelek egy farkasnak, bármelyik fajta egyedül is kihasználja a legjobb tulajdonságait egy farkas ellen. És hatásosan.

Egyedül a kuvasz hasonlít a farkasra testfelépítésben. De azt nem tenyésztik tudatosan. Bár a természet a leghozzáértőbb legnagyobb tenyésztő :).

Az én törzskönyves fajta-tiszta kuvaszom óriási volt. Kb. 2x akkora mint egy normál kuvasz.

Sajnos babesia-ban elpusztult. De halála előtt csontsoványan nyomott 52 Kg-ot. Ekkor már tényleg csak csont és bőr volt. Ennyit a farkasról.

Ráadásula kuvasznál ravaszabb még a legravaszabb róka se lehet :) Hihetetlenül intelligens, de nagyon jól rejti el. Direkte tudatosan játssza el az ártatlant, vagy a hülyét aki nem tud semmiről, vagy nem tud semmit. De ha muszály és érdeke, akkor kimutatja a foga fehérjét ... épphogy nem sakkozik ha el akar érni valamit. Ennyit ismét a farkasról :)


Amikor akkora volt mint egy 1,2 kg-os kutyakaja konzerv, akkor abból naponta kettőt nyomott be egyet reggel, egyet este nagyjából 3-4 perc alatt. Kb egy éven át ilyen az étvágya, aztán felére esik vissza, ahogy befejezi a növekedést. Csak az tartsa akinek van hozzá elég pénze kajára.

Vagy reggel egy farkas, este egy farkas :)


Üdv

Jó egészséget

2013. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 alba96 ***** válasza:
51%

Azért az egészhez még hozzáfűzném...

Egy kutyának nem feltétlenül a legfontosabb tulajdonsága az "ereje".

Volt egy kuvasz - német juhász keverék kutyám is.

Télen -24C-ban feküdt az árnyékban a jeges betonon. Elkezdett a bundájára rásütni a nap. Unottan felnézett felkelt és átcammogott az árnyékba és lefeküdt tovább aludni a jeges betonra.

A pitbull egy óra alatt odafagyna. Egyébként a tiszta kuvasz is csak élvezi a hideget és soha egyszer se ment be a házába egész élete alatt.

A farkas kérdéshez:

Láttam egy kuvasz-labrador keveréket is. Hát az már medve kategória és nem farkas kategória! :)


Üdv

2013. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
51%

Hát... egy-két észrevétel.


Juhászkutyát (kis termetű terelők) és pásztorkutyát nem igazán alkalmaztak együtt.


Két okból.


Egyrészt a terelők potenciális zsákmányállatok a nagyragadozóknak.


Másrészt egy jól működő pásztorkutya falka megölte volna a terelőket, mivel ők azt látják, hogy kergeti, bántja, belecsíp a jószágba.


Szóval ez az elmélet téves. A terelőfajták eleve jóval később jelentek meg, mint a pásztorfajták, gyakorlatilag akkor, amikor már nem volt igazán nagyragadozó és elég volt a kiskutya, a pásztorkutyákat pedig berakták a tanyákra.


Nyugaton ezért nincs igazi pásztorkutya, egy-két kivételtől eltekintve, de azok is általában a keletiekből lettek kitenyésztve és valahogy megmaradtak.


Ha elnézünk keletre, ahol a mai napig vannak nagyragadozók, ott nincsenek kis termetű terelők.


A másik nagy tévhit, hogy a komondor lassú. A komondor egyáltalán nem lassú, sőt. Robbanékonyságban és gyorsaságban felveszi a versenyt a kuvasszal, pedig jó 10-15kg-al tömegesebb annál. Egyszerűen a jelleméből fakadóan, hogy a kuvasszal ellentétben nem temperamentumos alakult ki ez a tévhit, hogy a komondor lassú, lomha. Nem. Csupán feleslegesen nem pörög, de ha kell, akkor robban és rombol.


A harmadik tévhit: 1v1-ben a kutyának nincs esélye egy ereje teljében lévő szürke farkas ellen, de még 1v2-ben sem. Ahol a mai napig pásztorkodó életmódot élnek, ott 20-30 fős kutyafalkák őrzik a nyájakat és csakis a falka ereje az, amelyik elrettentésre (nem megölésre) képes a farkasok ellen. Még a kangalok is csak nagy ritkán tudnak farkast fogni, de hatalmas örvek vannak a nyakukon. Ott nem él szürke farkas, csak a fele akkora anatóliai farkas, amelyiket így is csak 3-4 kutya tudja megfogni és megölni.


Intelligencia. A kutyák soha nem lesznek olyan önálló gondolkodású intelligens lények, amely a mindennapi megélhetéshez kell, mint a farkasok/rókák/sakálok. Ezt az etológusok már többször bebizonyították kísérletekkel. Egyszerűen az emberhez nőttek és ha valami nem megy, akkor az embertől várják a segítséget.


Ezt a kuvasz-labrador medve kategóriát pedig nem értem.

2013. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 alba96 ***** válasza:
61%

Bocs.

Nem kuvasz-labrador, hanem "kuvasz - új-fundlandi" keverék akart lenni a medve kategória.

De farkas-kuvasz viszonyban azt hiszem semmiben nem értünk egyet.

Azt hogy a komondor lassú, csak "mihez képest" értettem a három fajta között ... puli, kuvasz, komondor.


Láttár már te "nagy" kuvaszt? És tapasztaltad már az erejét? Csak egy rohammal nekimegy a farkasnak és az megdöglik ezer törött csonttal! És még csak nem is bántotta !

A feleségemet - ő 75kg volt akkor - épp csak egy picikét érintőleg meglegyintette futtában egy bodicsekkel "játékiból" és ő felrepült a levegőbe és csinált egy szaltót! Ember !!! A kutyám közben még csak picit se lassult le hanem futott tovább ugyanúgy mintha semmi se történt volna, mikntha semmibe se ütközött volna bele!

Én az enyémen majdnem eltörtem a csuklóm fegyelmezés közben, mire elkezdett örülni, hogy na most végre elkezdek vele játszani!

Hihetetlen az ereje ember !!! Csak egyszer próbáld ki milyen amikor vágtában elkaszál téged ... "játékiból" :)


Hát képzeld el milyen amikor haragszik is !

:)


A postásra csak rámordult és az mikor meglátta, hogy szemtől-szemben a szemébe néz 180cm magasan rátámaszkodva a kapura ... később mesélte a postás ... azt hitte beszarik ijedtében.


Nagyon lenézed te a kuvaszt! Kívánom te is találkozz egyel, csak hogy tudd miről beszélsz!


Nem minden kuvasz keverék és ér csak térdig, vagy csak derékig :) !

Az enyém marja a derakamnál volt! Csak képzeld el ember!

Utána nyilatkozz a farkas vs. kuvasz kérdésről!



Üdv

2013. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
25%

Az újfoundlandi egy jámbor állat.


Láttam már nagy kuvaszt, ismerek közelebbről 4 kuvaszt és láttam már rajtuk kívül kb. 20-at.


A kuvaszt a farkas megeszi vacsorára. A komondort is. A kaukázusit is. A közép-ázsiait is. A kangalt is. Sorolhatnám... Nem sorolom, nézz be ide és olvasgass, tanulj. Itt vannak a képek, hogy mit hagynak a farkasok a pásztorkutyákból. Sokszor csak a koponyát és a gerincoszlopot.


[link]


Elhiszem és tudom, hogy a kuvasz kemény kutya, nem vitatom. De farkas ellen nincs esélye egy kutyának sem. Sokszor még az aranysakál is gondot okoz. Szóval nem nézem le a kuvaszt egyáltalán. Nem vagyok oda érte, mert nekem túlságosan agyatlan, jobb szeretem a nyugodt, kevésbé temperamentumos fajtákat, de attól még nem nézem le.


Nézz be arra a fórumra, amit belinkeltem és átértékeled magadban azt, hogy mire képes egy farkas és egy kutya.

2013. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!