Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz vagy a pitbull az...

A kuvasz vagy a pitbull az erősebb kutya?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 20:19
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:
10%
1.egy kuvasznak kevés esélye van egy pit ellen,azt vedd szempontúl hogy hiába nagyobb a testsúlya ez nem számít sokat! A pit harcra lett tenyésztve gyorsabb sokkal hatékonyabb a vérében van az ölés.A test súlyról csak annyit hogy pl vegyünk egy emberi példát brucee lee nem volt egy nagydarab ember és mégis ő volt a világ legjobb harcosa. Sztem igy van ennél a dolognál is ne tegyünk össze egy kuvaszt egy pittel mert óriási a különbség.
2014. febr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Majdnem két éves kérdésbe okoskodsz bele. Nézni is szoktál, vagy csak belekötsz vakon valamibe? :D
2014. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim válasza:
Miért? Attol hogy 2 éves már nem irhatok választ?vagy ezt megtiltod esetleg le leszek törölve hogy mertem választ irni ez azért vicces és sztem nem én kötekedek max te ezzel a hülyeségeddel:DDD ez nagyon szánalmas volt most..
2014. febr. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim válasza:
és okoskodok bele valamibe???????? nem okoskodok iq bajnok tudatába vagyok annak amit irtam:)
2014. febr. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

A pit harcra lett kitenyésztve, de nem 30-40kg-al nagyobb kutyák ellen. Meglehet nézni amikor oroszok, törökök összeengedik őket nagytestű pásztorkutyákkal, hogy hányszor végződik úgy, hogy a pit döglötten fekszik a földön.


A Bruce Lee-s példa pedig nem helytálló. Ő sem állt ki soha pl. nehézsúlyú ökölvívó vagy szumós ellen. Hasonló kaliberű emberek ellen harcolt és amiket a filmekben látsz, az koreográfia.

Egyszer Erdeit kérdezték, amikor ő még amatőr volt, a Kokó pedig profi világbajnok, hogy mi lenne, ha egymás ellen küzdenének. Ugye Koko 57kg, Erdei akkor volt 78kg. Erdei csak mosolygott. Túl nagy a különbség ütőerőben.

2014. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
10%
hátha igazán kiváncsi vagy rá egy kuvasznak semmi esélye nincs egy pit bullal szemben egy pit bull nagyobb sujokat elhuz mint egy kuvasz annak ellenére hogy kissebb ha pedig verekedésre kerül a sor a pit bull nem ismer vereséget --nekem van egy 48 kg os kan 3 éves pitem tiszta izom --szerintem ha ö öszemenne egy kuvasszal 10 másodperces bunyó lenne --5 perc alatt tenyérnyi darabokra tép egy autógumit-ha fekötök neki egy gumit képes fél órát vagy még többet is lógni rajta a kuvasz egy esélytelen kutya egy pittel szemben bár miröl is van szó
2014. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

48kg-os pit az XXL pit, amelyek nem éppen a gyorsaságukról és a kitartásukról híresek.

Érdekes, még soha nem láttam olyan videót, ahol pit nagytestű pásztorkutyát széttépett volna. Olyat igen, ahol a pásztorkutya összezavarodott, hogy ötödjére nyomja le a pitet a földre, lent tartja, majd mikor elengedi, az újra nekitámad. és ekkor a pásztorkutya elszalad, mert nem érti, hogy a másik miért nem adja meg magát a nyilvánvaló erőfölény ellenére.

Olyat viszont sok videót láttam, ahol a pásztorkutya rongybabaként rángatja a pitet és a végén a pit súlyos sérülést szenved vagy meg is döglik.

2014. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Csak helyesbíteném a farkas rekordot: 1942 ben lőtték a hitelesítetten legnagyobb farkast a Kárpátokban. 96 kg-os kan példány volt. Rövid távon valóban képesek akár 65-72 km/h sebességre is, de általában 45-50 km/h sebességgel űzik középtávon a vadat, majd lelassítanak kb.15 km/h -s ügetésre, amivel végül kifulladásra kényszerítik áldozatukat. A harapásáról meg annyit, hogy a közel 3cm es szemfogakkal rendelkező jól megtermett farkas már képes a 1500 psi (font/inch2 )= 105 kg/cm2 harapási erőre, természetesen nem a szemfogaival ,hanem a hátsó zápfogaival. Hivatalos amerikai adatok.Utánanézhető adatok A kutyáknak esélyük sincs "ezekkel" szemben.Eric Ziemen is azt nyilatkozta a farkasról, amit személyes tapasztalatából merített: "Képzeljünk el egy közepes méretű német dogot, foxterrier felépítésű izomzattal"..ezt ötvözzük!!
2014. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 T.kennel ***** válasza:
Engedjétek meg, hogy én is szóljak. Bár régi a poszt, de a magyar fajta mindig aktuális. A kérdés igen érdekes és kicsit a modern világban helyénvaló. Sokan a küllem miat keresnek kutyát vagy esetleg jellem miatt. Azt tudni kell a pitbull tenyésztői vonalból egy családi kutya. Gyermekes családok mellé tökéletes. A vérengző és ideggyenge vonal a retkes szaporítóknak köszönhető. Pároztatják apát lányával stb.. Eszük nincs hogy ezzel a genetika szabályait igazolják. A többgénes és egygénes szaporulat, illetve a recesszív ideggyengeség tenyésztés eredményét. Ezek eredményeznek olyan egyedeket, melyek ismertebbek hisz olcsó. Az igazi pitbullt nem is ismerhetik hisz azt meg kell fizetni. Tehát így új fényt vet a kérdés. A tenyésztői vonalból való pitbull vagy szaporítós. A kuvasz is áldozata eme szaporítóknak csak ott fordítva sült el. Az igazi tenyésztett kuvasz akár egy medvét leterít de teljesen távol tud tartani a védett területtől. Lefizethetetlen és inteligens. Akkor támad ha veszély van. Akkor az ősi ösztön csodálatos. Mindegy, hogy medve vagy farkas. Esélye teljesen konkrét. Erdélyben mai napig dolgozik és eredménnyel a kuvasz. Amerikában egyre népszerűbb a komondorral együtt. Ami válasz sejlik a kérdésben az ősi ösztön.
2014. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kutya, ami egy medvét le tud teríteni. Még egy kifejlett ereje teljében lévő szürke farkast sem.
2014. aug. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!