Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen BÜNTETÉSRE számíthat...

Milyen BÜNTETÉSRE számíthat az, aki egy egészséges kutyát elaltat?

Figyelt kérdés

Az állatvédelmi törvény milyen büntetést szab ki arra, aki a kutyáját elaltatja csak azért mert útban van és nem tudja hová tenni? Menhelyre meg lusta bevinni?


Állatorvos és gazda egyaránt büntethető?


Erre azért vagyok kíváncsi mert most adom örökbe egy ilyen jellegű gazda kutyáját. Közölte hogyha nem találok a kutyájának gazdát elaltatja. A kutyájához semmi közöm, a gazdához, sincs, de a gazdát tudja hogy állatbarát vagyok. Sikerült nagy nehezen keríteni egy új gazdit a kutyának, ma jön érte. De szeretném azért felvilágosítani a régi gazdát, hogy mi vár rá hogyha altatja az egészséges kutyáját.



2012. jún. 15. 12:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%

És mégis mit akarsz tenni? Bemész a rendőrségre és elmondod, hogy ez meg ez el akarta altatni a kutyáját? Előre szólok, nagyon ki fognak röhögni. Mit vársz a menhely mit fog tenni? SEMMIT!

A törvény nem ír elő semmit, az állatorvosnak el kell altatnia a kutyát, ha nem akarja, hogy a kedves gazdik kidobják a határban vagy egyéb kegyetlenségeket műveljenek vele.

2012. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Emberek, ti tényleg nem olvastátok el amit kiírtam?


1. A kutyát ma adtam örökbe,


2. de az előző gazdiját szeretném felvilágosítani így utólag hogy milyen büntetésre számíthatott volna, ha elaltatja a kutyáját. Mert el akarta, és el is altatta volna ha nem találok neki gazdát.


3. Miért én? Mert tudja hogy állatbarát vagyok. Egyéb közöm nincs a kutyájához. Mindössze ismer engem a tag és tudja hogy nem hagynám egy állat elaltatását sem.


4. A kérdést azért írtam ki hogy kicsit tisztában legyek az állatvédelmi törvény ezen részével és tudjak neki pontosan idézni, felvilágosítani, nem csak hasraütés szerűen dumálni neki hogy ilyet nem szabad.


5. aki nekem mondja hogy valljak be valamit a menhelynek meg rendőrség meg stb, attól kérdezném hogy honnan szedik ezeket a hülyeségeket? ugyanis én nem írtam semmi ilyesmit, a kérdés alatt pedig kifejtettem bővebben, abban a pár sorban hogy mi a helyzet.

2012. jún. 15. 19:44
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
Theia tévedsz! Én leírtam a tv-i előírást is és az állatorvosi kamara etikai kódexéből is idéztem.
2012. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Little Red köszönöm a segítségedet! Hasznos volt, és ma fel is világosítottam a gazdát, de szerintem nem jutott el az agyáig amit mondtam. Mindegy, a kutyus már jó helyen van remélem ott jobban megbecsülik.
2012. jún. 15. 20:03
 15/23 A kérdező kommentje:
Értelmes állatorvos amúgy nem vállal ilyen jellegű altatást.
2012. jún. 15. 20:03
 16/23 anonim ***** válasza:
18%

"Értelmes állatorvos amúgy nem vállal ilyen jellegű altatást."

Szerintem meg pont hogy igen. Ha nem altatja el, akkor mit gondolsz megtartják a kutyát és happy end lesz? Hát nem. Akkor kikötözik egy fához a mezőn, lelövetik, bedobják a menhely kerítésén, had tépje szét a többi kutya és még sorolhatnám, az emberek nagyon kreatívak tudnak lenni, ha meg kell szabadulni a kutyától. Jó nyilván megpróbálhatja rábeszélni a gazdikat a menhelyre, de sajnos ez sem mindig jön össze. Akkor meg már sokkal jobb annak a szerencsétlen kutyának, ha nem kell szenvedni napokig-hetekig, hanem fájdalommentesen elaltatják. De javítsatok ki ha tévednék.

2012. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Theia, akkor az állatorvos dolga jelenteni a dolgot a jegyzőnek, sőt a környéken az egyik állatorvos is segített hogy találjunk neki gazdát, vagy végső soron meggyőzi a tulajt hogy elvigye a menhelyre. Ez az értelmes állatorvos dolga.
2012. jún. 15. 21:55
 18/23 A kérdező kommentje:

De csak közlöm hogy ez a tipikus lusta ember gondolkodása amit te írsz hogy "akkor már sokkal jobb a kutyának ha elaltatják" Kb ezt mondta a gazda is, ahelyett hogy kicsit megerőltette volna magát, mint én és keresett volna neki egy új gazdát. JÉ nekem sikerült 1 hét alatt találnom tisztességes rendes új gazdát. Neki is sikerülhetett volna. Ne beszélj ekkora baromságokat hogy jobb lenne a kutyának. Miért lenne jobb? áruld már el? Miért jobb az ha elaltatják ahelyett hogy keresnek neki új otthont? Ne legyél már nevetséges! Utálom az efféle lusta emberi gondolkodást....


az a gond hogy túllogikázod, pedig csak egy új helyet kellett neki találni. Ilyen egyszerű. gondoltad volna? Nehezebb dolog mint kihívni a dokit és kérni egy halálos inekciót a kutyámnak,mert nem 1 óra alatt intézed el a sorsát hanem 1 hétig is eltarthat.

2012. jún. 15. 21:58
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Te nagyon naiv vagy ha azt hiszed minden kutyának egy hét alatt lehet találni gazdát. A legtöbb ilyen kutya idős, neveletlen, átlagos küllemű keverék, aki sajnos nem kell senkinek. A jegyzőnek szóljon az állatorvos és majd az intézkedik a sorsa felől? Hol élsz te? Ezt sem az állatorvos, sem a jegyző nem fogja megcsinálni. A legtöbb menhely nem veszi be a gazdája által leadott kutyát, mert így is 150%-on vannak és nem tudnak még egy kutyáról gondoskodni, így nagyon sokszor ez sem alternatíva.

"Miért jobb az ha elaltatják ahelyett hogy keresnek neki új otthont?" A szövegértés úgy látom nem az erősséged, ugyanis én ilyet nem írtam. Ezek a gazdák nem keresnek a kutyájuknak új otthont, hiába küldi el őket az állatorvos, arra sem veszik a fáradságot, hogy menhelyre vigyék. Annál meg igenis százszor jobb az altatás, minthogy a gazda próbáljon megszabadulni tőle.

Én sem egy kutyának kerestem már gazdát, úgyhogy nekem nem kell magyarázni mi mennyi ideig tart. Kicsit próbálj leszállni a földre a felhők közül és nézz szét mi folyik állattartás terén az országban, elárulom, bőven nem az a legnagyobb probléma, hogy néhány kutyát elaltatnak. Nem lehet minden kutyát megmenteni, hiába keresel egynek gazdát, öt másik jön a helyére.

2012. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Drága Theia, nem én vagyok naív hanem te nem vagy jártas a dologban. Képzeld vanak kapcsolataim, nem is kevés, és eddig elég sok kutyát sikerült örökbeadnom. Van is egy kutymenhelyes oldalam, nem számolom de az elmúlt 3-4 évben megközelítőleg 40-50 kutyának
2012. jún. 16. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!