Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen BÜNTETÉSRE számíthat...

Milyen BÜNTETÉSRE számíthat az, aki egy egészséges kutyát elaltat?

Figyelt kérdés

Az állatvédelmi törvény milyen büntetést szab ki arra, aki a kutyáját elaltatja csak azért mert útban van és nem tudja hová tenni? Menhelyre meg lusta bevinni?


Állatorvos és gazda egyaránt büntethető?


Erre azért vagyok kíváncsi mert most adom örökbe egy ilyen jellegű gazda kutyáját. Közölte hogyha nem találok a kutyájának gazdát elaltatja. A kutyájához semmi közöm, a gazdához, sincs, de a gazdát tudja hogy állatbarát vagyok. Sikerült nagy nehezen keríteni egy új gazdit a kutyának, ma jön érte. De szeretném azért felvilágosítani a régi gazdát, hogy mi vár rá hogyha altatja az egészséges kutyáját.



2012. jún. 15. 12:52
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Kedves Theia van egy olyan érzésem hogy te mindössze nulla hozzáértéssel mondasz itt nagyot. Nem én vagyok naiv hanem inkább te nem látod át a dolgokat. Képzeld az elmúlt 3-4 évben nagyjából 40-50 kutyának találtam gazdát. Nehogymár nekem akard megmagyarázni hogy milyen nehézségekkel jár egy ilyen örökbeadás. Ez a jelenlegi németjuhász akinek találtam gazdát 1 hét alatt nem azért került örökbe mert én megkérdeztem két embert, hanem mert vannak kapcsolataim, menhelyek állatvédelmisek, állatorvosok stb, és ezek is hirdették masszívan. És az egyik ilyen hirdetésen akadt meg az új gazdik szeme.


A másik meg, hogy ez a kutya is öreg és neveletlen, de mind e mellett okos, és tanítható. És gondoltad volna hogy kellett egy olyan családnak ahol van már egy másik idősebb kutya is? Na ugye? Akkor meg minek filozofálsz itt?


Ha lenne némi gyakorlatod a témában akkor tudnád, hogy nem az a gond ha egy kutya idős, hanem a legnagyobb kizáró ok az manapság, ha nem jön ki jól a cicákkal. Volt ilyen kutyusunk is akit 7-8 hétbe telt mire örökbe tudtuk adni mert konkrétan rühellte a macskát, tyúkot, és ez az ami sok háznál előforduló állat. És ennyit erről, továbbiakban nem vagyok kíváncsi a levegőbe beszélésedről, mert látom hogy lövésed sincsen a témáról csak próbálod bizonygatni a magad igazát.

2012. jún. 16. 09:03
 22/23 anonim ***** válasza:
37%

Theia, tényleg nem lehet megmenteni minden kutyát, de messze nem olyan a helyzet, mint ahogy te leírod.


Benne vagyok egy olyan csoportban (is), akik gyepiről mentenek kutyát. Azóta, mióta segítünk (én sajnos nem nagyon tudok, mert se autóm, se pénzem, de hirdetek) alig volt altatás.

2012. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Az első két hozzászólást olvasva úgy tűnik az Állatorvosi kamara etikai szabályzata megengedi azt amit a törvény nem (indokolatlan altatást). Ez azért elég durva...
2012. aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!