Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatási gondok....

Kutyasétáltatási gondok. Miért én (és a kutyám) vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

A városban, ahol lakunk kb. nulla olyan füves nagyobb hely van, ahol lehetne kutyát sétáltatni, pedig minden háznál van legalább egy. Mi egy utcában szoktunk menni, ahol van 3 ház, ahol van kutya. Nos, az utca egy kerékpárútból és egy kis füves részből áll, a füves rész választja el az utat a házaktól. Mi a füves részen szoktunk menni, hogy ne zavarjuk a bicikliseket. Az egyik háznál, egy golden r. kutya van, aki mint az őrült, körbe-körbe forog és ugrál és vicsorít. A gazda semmit nem szólt rá. Mellette lévő házban van 2 yorki, valami pitbull féle, egy keverék meg egy tacskó. Mind az 5 kutya, mint a bolondok, ugattak majd egymást kezdték támadni. A gazdájuk(egy fiatal csaj) elkezdett engem oltogatni, hogy nem itt kéne sétáltatni "azt a büdös kutyát" és hogy minek hergelem én az ő kutyájukat. Megjegyezte, hogy a szomszédban két kicsi van, akik aludni próbálnak. Nos a szomszédnak van tacskója, amelyek szinték egymást harapdálva vicsorogtak és ugattak. Az én kutyám pedig egy mukkot se "szólt". Mondta a csaj, hogy ne itt sétáltassam már a kutyámat. Idegemben vissza szóltam, hogy mond már meg akkor, hogy mégis te hol szoktad? Ja, mondom bocs már, te nem is szoktad őket, azért ilyen idegbetegek... Erre még jobban elkezdett pattogni, hogy idióta vagyok stb... Eléggé felmérgelt, de szó nélkül mentünk tovább. Az z egyetlen, közelben lévő utca, ahol nincsenek kóbor kutyák. Máshol nem tudom sétáltatni az enyémet.

Mellékesen enyém 1 éves keverék, meg van tanítva arra, hogy csak akkor jelezzen, ha valaki be akar jönni a portára, akkor ha valaki elmegy előttünk, nem ugat csak figyel.


Tényleg én vagyok a hibás? Már sétáltatni sem lehet a kutyát, mert mások idegbeteg állatai megugatnak?


Más járt már így?


16/L


2012. jún. 27. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én is így jártam... már 'kitiltottak' a PARKból, meg az egyik utcáról.. valaki mindig jelentget.. a parkból a közterületes tiltott ki mert állítólag nem lehet kutyát vinni oda... az utcáról meg 2 kedves lakó, mert a kutyájuk egy idegroncs, hiába szólnak rá, le se szarja őket a kutya. és természetesen én vagyok a hibás. azért is kaptam mert nincs a kutyámon szájkosár. jóhogy nincs... 2 nappal ezelőtt támadott meg minket egy kóbor kutya, az én kutyámnak felszakadt a lábán a bőr. szerencsére az én kutyám "nyert" így egyikőnknek se lett semmi baja. és amúgy azért szólítottak fel mert elengedem a kutyát ami nem igaz. soha nem engedem el pont azért mert nincs kijelölve terület. meg félnek tőle amivel én tisztában is vagyok. hiába labrador, félelmetes külseje van. elég nagyra nőtt.... és ugye fekete és akkor már félni kell tőle. nekem is beszólogattak, és be is fognak. és azt mondom hogy nem kell velük foglalkozni!engem nem érdekel, nehogy már azért ne vigyem a kutyámat sétálni, mert másnak idegbeteg és nem tudja irányítani....


15/L

2012. jún. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát, ja :|| De mondjuk ha van olyan terület, a kutyát el KELL engedni, mert ez így nem kutyasétáltatás, ha egy egy méteres száron vezetgeted. Persze ha van füves terület, vagy nem valami nagy városban laktok, mint Budapest.
2012. jún. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is szoktak beszólogatni aztán régebben nem figyeltem de rájuk de valamelyik barom megmérgezte a kutyám... Vigyázz az ilyenekkel!
2012. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!