Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyből szaporítózni...

Miért kell egyből szaporítózni egy tenyésztőt?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kiskutyám és aminap az állatorvosnál miközben várakoztunk egy férfi leidiótázott mert szerinte olcsón vettük a kutyát és,hogy át lettem verve mert keverék és biztos szaporító volt az illető.

Holott nem tudja,hogy törzskönyves és betegségere szűrt szülőktől van. Amikor lementünk először megnézni a kicsiket a tenyésztő megkérdezte,hogy akarjuk-e,hogy törzskönyvezzék a kiválasztott picit mert 3 testvérénél már igényelték a leendő gazdik. Mi nem igényeltük...és ebből szűrte le a kedves férfi,hogy mi biztosan szaporítótól vettük a kutyát. Kérdem én azért mert nem akarom a törzskönyvet a kutyámnak de attól még oltásai és chipje megvolt és 30 ezerért elhoztam a kutyát az miért baj?


2012. júl. 2. 11:07
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
94%

Számolj csak utána, 30eFt-ot fizették a kutyáért, mondjuk ebből 5 eFt a chip, 1 v 2 oltást kapott, számoljunk erre 8eFt-ot, ugye valamiből etetni is kellett 4 hetes korától, mondok valamit, számoljunk erre 2eFt (de lehet, hogy keveset mondtam). Tehát amit valósan kért a "tenyésztő" a kutyáért, az 15eFt. Szerinted ebbe hogy fér bele az eü szűrések, a kiállítási eredmények stb?


Sehogy, igaza volt annak, aki azt mondta, hogy szaporítótól vetted a kutyát. Egyébként egy tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, hanem hozzá jár a kutyához!

2012. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:

Az összes orvosi papírja és szűrési eredménye megvan a kiskutyámnak és bármikor kérhetném a törzskönyvet is!

2 oltása van és chipje is és Flatazorral volt etetve kezdetektől! Ez a baj veled is kedves válaszoló,hogy egyből itélsz miközben nem is ismered a háttérben lévő dolgokat. Egy szaporító max 1 oltást ad a kutyának és a chipet hírről sem ismeri a kutyái meg törzskönyvel soha a büdös életben nem rendelkeztek. Ebből a magyar hozzáállásból van elegem.

2012. júl. 2. 11:14
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyv tényleg jár a kutyához, és szaporítóból is több van, hatalmas széles skálája van h ki milyen szaporító. Én 120.000Ft-ért vettem a kutyámat mondjuk annak a szülei olyanok is...
2012. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek Alexandrával. Egy tenyésztőnél 2 opció van:

- normál áron, törzskönyvvel

- hobbi célra (tehát tenyésztés és kiállítás kizárva), ivartalanítási kötelezettséggel, ún. "hobbi törzskönyvvel"


És meglepődnék, ha egy rendes tenyésztőnek, aki tenyészszemlére, szűrésre vitte a kutyáit, esetleg van 1-2 kiállítási eredménye, megkapta a chipet, oltásokat, normál táppal etette őket 30 ezerből kijönne. Ez az önköltségi ár alatt van.

2012. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
12%

Én megértelek kedves kérdező!

Mi is vettünk egy Pulit fajtatiszta rendes tenyésztőtől ugye van kennel neve stb..

Eléggé ismert tenyésztő és kiváltotta a mi kutyánkhoz is a törzskönyvet. Mondtuk, hogy nekünk nem kell, nagy nehez végül azt mondta oké, de ha kéne bármikor kérhetjük. De ugye a kutyát így sem adta kevesebbért. Az ő szülei jó kiállítási eredménnyel rendelkeznek, szűrtek stb...

Minden járt a kiskutyával ami kell így vettem 40.000Ft-ért.

Fajtájának amúgy egy jó példánya.

Mégis mikor meghallják, hogy nincsen nálunk a törzsköny ó bizti szaporítótól van meg így fúj meg úgy. Közben meg egy rendes tenyésztőtől vettem.

2012. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Persze kedves kérdező, itt mindenki hülye, csak te tudhatod jól. Miért tetted fel a kérdésed?

Élj nyugodtan a kis mesevilágodban, hogy tenyésztőtől van a kutyád.

Egyébként szólok, hogy nem, nem tudnád kérni a kutya törzskönyvét. Ha volt akár 1 kutya is az alomban, akit törzskönyveztettek és kikérték, te már rég lecsúsztál róla.

Gondolkodj már, még ő fizet rá azért, mert te kutyát veszel tőle?

Milyen betegségre szűrtek a kutyák?

2012. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok ha egy tenyésztőnél kölykök születnek, a fedeztetési jeggyel, alombejelentővel stb-vel bemennek a MEOE-be és mire a kiskutyák elválaszthatóak, tehát 8 hetesek, a törzskönyv ott van nála. Ha valaki így mondja azt, hogy köszöni nem kéri, az egy dolog, bár nem értem az okát, de mindegy.

Ha utólag kéri ki, akkor valami nem stimmel.

2012. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
88%

ki tudja lehet nem is fajtatiszta a kutyát...sőt. :)

ne élj álomvilágban, szaporítótól van és kész.

2012. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

#5 11:22 vagyok!


Egyet értek Alexandrával abban, hogy ha a tenyésztő utólag váltja ki a törzskönyvet pl. a te kutyádnak vagy ilyesmi ott valami nem stimmel. Sőt a tenyésztők kivétel nélkül minden kutyának kiváltják. Utólag nem fogják csak azért mert te meggondoltad magad.

2012. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom,hogy mindenki hülye csak elegem van ebből,hogy az amúgy szép kutyát egyből lekeverékezik meg selejtnek titulálják.

Diszpláziára,szembetegségere,szív és vesebetegségekre szűrt a kölyköm. Papírom is van ezekről.

2012. júl. 2. 11:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!