Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyből szaporítózni...

Miért kell egyből szaporítózni egy tenyésztőt?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kiskutyám és aminap az állatorvosnál miközben várakoztunk egy férfi leidiótázott mert szerinte olcsón vettük a kutyát és,hogy át lettem verve mert keverék és biztos szaporító volt az illető.

Holott nem tudja,hogy törzskönyves és betegségere szűrt szülőktől van. Amikor lementünk először megnézni a kicsiket a tenyésztő megkérdezte,hogy akarjuk-e,hogy törzskönyvezzék a kiválasztott picit mert 3 testvérénél már igényelték a leendő gazdik. Mi nem igényeltük...és ebből szűrte le a kedves férfi,hogy mi biztosan szaporítótól vettük a kutyát. Kérdem én azért mert nem akarom a törzskönyvet a kutyámnak de attól még oltásai és chipje megvolt és 30 ezerért elhoztam a kutyát az miért baj?


2012. júl. 2. 11:07
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Zavar a dolog mert elmegyek az állatorvoshoz és ezt kell hallgatnom a váróteremben,hogy mások milyen véleményt alkotnak a kutyámról úgy,hogy semmit nem tudnak az egészről. Ja és hozzáteszem,hogy az okoskodó férfi egy keverék német juhásszal osztotta ott nekem az észt a szaporítókról. Megkérdeztem tőle,hogy akkor az övé miért nem fajtatiszta erre az volt a válasza,hogy neki most azért van keverék mert megsajnálta.
2012. júl. 2. 12:16
 32/54 A kérdező kommentje:
Eddig az esetig nem tagadtam le soha,hogy nincs törzskönyve a kutyámnak mert nem tartottam ezt annyira fontosnak. De nem gondoltam rá,hogy megköveznek ez miatt az állatorvosnál.
2012. júl. 2. 12:17
 33/54 anonim ***** válasza:
ma 11:50 vagyok. Miért lettem ennyire lepontozva? Mi rosszat írtam?
2012. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, az itt hozzászólók között ki tenyésztő?
2012. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le! Senkit nem pontozok le nem az a kérdésem célja.
2012. júl. 2. 12:19
 36/54 anonim ***** válasza:

ma 12:18

Minek nézed azokat a pontokat? Semmi értelme. Lehet, a kérdezőnek megfelel a válaszod, de egy-két beírónak nem. na, azok nyomják, mert hogyan is lehet másnak más a véleménye, mint az övé, ami az egy és igaz.

2012. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%
29-es válaszoló! És szerinted az is teljesen normális, hogy eladják neki a kölyköt úgy, hogy azt hazudják dp, szív stb. betegségekre szűrt a kiskutya és erről még valami állítólagos papírt is hamisítanak neki? Ilyet csinál egy tenyésztő szerinted?
2012. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
Nem a kölyök a szűrt, hanem a szülők. Kétlem, hogy azt állította volna a tulajdonos, hogy ezek a szűrések a kölyköknek vannak meg.
2012. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:
Most már megnéztem azokat a papírokat. Én mondtam rosszul! Valóban a szülők vannak szűrve! A kicsinek csak a szeme. De már összezavarodtam teljesen,hogy mit is gondoljak.
2012. júl. 2. 12:31
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdező írta:


"Diszpláziára,szembetegségere,szív és vesebetegségekre szűrt a kölyköm. Papírom is van ezekről."


De ha még igazad is van, és a szülők szűrtek minderre, amit felsorolt, magyarázd már el nekem légyszíves hogy fér bele a 30eFt-os vételárba a szülők összes szűrése, a kölyök chipeztetése, oltásai, etetése, kiállításra hordani, elvinni tenyészszemlére, stb stb.

2012. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!