Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyből szaporítózni...

Miért kell egyből szaporítózni egy tenyésztőt?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kiskutyám és aminap az állatorvosnál miközben várakoztunk egy férfi leidiótázott mert szerinte olcsón vettük a kutyát és,hogy át lettem verve mert keverék és biztos szaporító volt az illető.

Holott nem tudja,hogy törzskönyves és betegségere szűrt szülőktől van. Amikor lementünk először megnézni a kicsiket a tenyésztő megkérdezte,hogy akarjuk-e,hogy törzskönyvezzék a kiválasztott picit mert 3 testvérénél már igényelték a leendő gazdik. Mi nem igényeltük...és ebből szűrte le a kedves férfi,hogy mi biztosan szaporítótól vettük a kutyát. Kérdem én azért mert nem akarom a törzskönyvet a kutyámnak de attól még oltásai és chipje megvolt és 30 ezerért elhoztam a kutyát az miért baj?


2012. júl. 2. 11:07
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%
Melyik kennelből van?
2012. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
vannak fajták, ahol a kölyköknek egy adott időpontban bizonyos szűrést el kell végezni, hogy azt a fajta betegséget hordozzák-e? Ha nem, nyugodt szívvel el lehet adni akár tenyésztésre is. Ha netán hordozó a kölyök, akkor a tenyésztő olyannak adja el, aki ezt elfogadja és nincs tenyésztési ambíciója az adott kiskutyával.
2012. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Na igen itt a baj! Nem tudok válaszolni arra a kérdésre,hogy melyik kennel mert nincs név. Egy házaspártól vettük ahol kertes házba volt nekik kinti benti kutyaként a két szülő. Egyik szülő debrecenből a másik szededről volt nekik tehát nem testvérek.
2012. júl. 2. 12:42
 44/54 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam Szeged!
2012. júl. 2. 12:43
 45/54 anonim ***** válasza:
70%

ma 12:34

Nem ismerem a tenyésztőt. nem ismerem a tenyésztéshez való hozzáállását. Azt viszont tudom, ismerek nem egy olyan tenyésztőt, aki létrehoz egy megtervezett almot. Kiveszi azt az egy-kettő, stb kicsit, akik az elképzelésének megfelelőt mutatja. És ha nem számolgatja, azokat, amit Te itt leírtál, akkor bizony, még ingyen is ad az alomból, ha olyan jön képbe, akiről úgy gondolja, jó gazdája lesz a kölyöknek.

Olyan szépen számolgattok itt . Holott ennyire pénzben pontosítani nem is lehet egyetlen almot sem. Ráadásul, ha az anyakutya nem is az első almát hozza, már a tenyésztésbe vételhez szükségesek egyszer már megvoltak.

A számolás amúgy sem lehet korrekt. Egy kutya nem csak a kötelező szűrések, stb alapján lesz tenyészthető. Annyi minden plusz jönne még hozzá anyagiakban. Lehetetlen pontosan megmondani akár egy adott kutyánál, na, nekem az első alomig ennyi forintba került.

2012. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
43%

ma 12:42

Végül is az is lehet, ahogy itt írják--"szaporítótól" van a kutyád. Viszont ha valóban a szülőknek vannak szűréseik, tudtak törzskönyvezni kölyköket, nem igazán az a szaporító, ahol van két kutya, összeteszem és had vigyék a kölyköket.

Van egy kutyád. Megvetted. Nem is fizettél érte sokat. Innentől nincs mit agyalni rajta.

Az meg már emberi gyarlóság, ha azon húzod fel magadat, vadidegen embernek mi a véleménye a kutyádról.Ha most egy okos azt mondaná neked, nem is az a fajta a kutyád, aminek mondod, akkor visszaviszed?

2012. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Természetesen nem vinném vissza! Mint már írtam engem csak az zavar,hogy az emberek sokszor alaptalanul ítélkeznek és egy amúgy szép kutyát rögtön korcsoznak meg ocsmányolnak. Én nagyon szeretem a kölyköm és ez így is marad. Csak szeretném ha nem ez lenne a fő téma az állatorvosnál,hogy milyen hülye vagyok hogy megvettem a kölyköt.
2012. júl. 2. 12:54
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

és ha nincs kiváltott kennelnév, akkor szerinted mit írtak volna a törzskönyvre? -.-

"CH.,JCH. PARENTS FROM SZEGED AND DEBRECEN" ...

2012. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

Látod utolsó! Itt a baj:

"Na igen itt a baj! Nem tudok válaszolni arra a kérdésre,hogy melyik kennel mert nincs név. Egy házaspártól vettük ahol kertes házba volt nekik kinti benti kutyaként a két szülő. Egyik szülő debrecenből a másik szededről volt nekik tehát nem testvérek."


Számomra teljesen az jön le, hogy átvágás az egész, semmi sem passzol.

2012. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

A válaszom persze a 45-ös válaszolónak szólt :)


Értem amúgy, hogy mire akarsz kilyukadni, de én akkor sem vennék olyan helyről kutyát, ahol a TK nem alap, hanem opció. Számomra ez bizalmatlanságra ad okot. Ha nincs bizalom, hogy bízzak meg benne, hogy valóban azt a szukát azzal a kannal fedeztette-e (mert hogy ugye ezen az alapon bárki lehet az apa).

Ill. hogy nincs kennelnév, na hát igen..


A napokban volt itt egy kérdés, a kérdező tenyésztőtől akart kiskutyát venni, már le is foglalózta, a tenyésztővel kapcsolatban maradtak, mire az elárulta neki, hogy a kiskutyáknak lehet, hogy 2 apjuk lesz, mivel nem lehet kizárni, hogy a szukát csak az a kan fedezte be, akivel ő összerakta őket, hanem esélyes, hogy a szukát a saját apja is befedezte. Na ilyen helyről sem vennék.

2012. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!