Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyből szaporítózni...

Miért kell egyből szaporítózni egy tenyésztőt?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kiskutyám és aminap az állatorvosnál miközben várakoztunk egy férfi leidiótázott mert szerinte olcsón vettük a kutyát és,hogy át lettem verve mert keverék és biztos szaporító volt az illető.

Holott nem tudja,hogy törzskönyves és betegségere szűrt szülőktől van. Amikor lementünk először megnézni a kicsiket a tenyésztő megkérdezte,hogy akarjuk-e,hogy törzskönyvezzék a kiválasztott picit mert 3 testvérénél már igényelték a leendő gazdik. Mi nem igényeltük...és ebből szűrte le a kedves férfi,hogy mi biztosan szaporítótól vettük a kutyát. Kérdem én azért mert nem akarom a törzskönyvet a kutyámnak de attól még oltásai és chipje megvolt és 30 ezerért elhoztam a kutyát az miért baj?


2012. júl. 2. 11:07
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis kutyus, szeresd őt nagyon! Ez most a legfontosabb!

Sajnos sok kennel van, akik tenyésztő bőrébe bújtatott szaporítók.

2012. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Szeretem és mindent megadok neki ami egy teljes és jó élethez szükséges. Azon kár rágódnom,hogy most átvertek avagy sem. Viszont annak örülnék ha a kutyámat szépnek titulálnák nem pedig ocsmány ronda korcsnak csak mert esetleg át lettem verve a vásárlásakor.
2012. júl. 2. 12:02
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
Szép a kutyusod, nyugodj meg :)
2012. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, de te tisztában vagy azzal, hogy mivel jár ez a dolog, téged nem vágnak át, te tudod mit veszel.

Sok boldogságot a kicsihez :)"


Köszönöm szépen! :)

2012. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az én kutyámnak sincs törzskönyve (yorkshire) vállalom, hogy szaporítótól van. A fajta standardnél nagyobb, de nagyon szép és formás.

Nálunk viszont pont a másik véglet van. Rákérdeznek, hogy lesz e kölyke, pároztatás, stb... Én pedig szépen elmagyarázom, hogy nem törzskönyves, és emiatt ivartalanítva van. Az emberek egyik fele megérti, de a többségnek az a reakciója, hogy szegény... No comment.

Látod, nekem meg pont az ellenkezőjét kell bizonygatnom.

Ha a téma kényesen érint, akkor próbáld kikerülni, senkinek nem tartozol magyarázattal.

2012. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
86%

Már ebből az egy mondatodból leszűrtem, hogy a szaporítótól van a kutya: "megkérdezte,hogy akarjuk-e,hogy törzskönyvezzék"! EGY TENYÉSZTŐNÉL NEM OPCIÓ A TÖRZSKÖNYV, hanem az jár, mellesleg kb 5 ezer forint.

A másik egy tenyésztő sem ad el 30 ezerért kutyát. Lehet, hogy oltásai, chipje van, de hogy az illető nem tenyésztő az is tuti. Az egy másik dolog, hogy esetleg van 2 törzskönyves kutyája és összeengedte őket, de ez még nagyon messze áll a tenyésztéstől!

2012. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

A pozitív hozzászólásokat és a jókivánságot köszönöm :)

Igen ez a legnagyobb bajom,hogy tök idegen embereknek kell magyarázkodnom a kutyámmal kapcsolatban holott ez igazából nem tartozik senkire. Nem lehet az ember boldog a kutyájával mert a rosszindulatú emberek elbizonytalanítják.

2012. júl. 2. 12:12
 28/54 anonim ***** válasza:
Egyébként szép kutyus, de tedd össze a két kezed és imádkozz, hogy ne legyen később baja, mert a gatyád rá fog menni az állatorvosra.
2012. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
26%

Komolyan azon agyalsz, hogy az általad ismert körülmények között vásárolt kutyádat minek nevezi egy kívülálló okoskodó? Ma divat lett az egyenszöveg a tökéletes tenyésztőről.

Holott aki nem tenyészt, fogalma nincs arról, ami ebben az évben pl megy a MEOE-nál. Ráadásul egyre több tenyésztő rájött, az embereknek nagy részének nem kell a papír. Bizony, egyre többen remek almokat adnak úgy el, hogy csak annak törzskönyvez, aki kéri. Sok kicsi forint sokra megy.

Azok, akik a mai napig a"tökéletes" kölyökeladást végig viszik, egyre kevesebben vannak.

2012. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
De miért kellene magyarázkodnod? Ha tudod, hogy ez lesz a vége, akkor miért nem hazudod azt kapásból, hogy törzskönyves, és máris elejét vennéd a magyarázkodásnak!
2012. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!