Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyből szaporítózni...

Miért kell egyből szaporítózni egy tenyésztőt?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kiskutyám és aminap az állatorvosnál miközben várakoztunk egy férfi leidiótázott mert szerinte olcsón vettük a kutyát és,hogy át lettem verve mert keverék és biztos szaporító volt az illető.

Holott nem tudja,hogy törzskönyves és betegségere szűrt szülőktől van. Amikor lementünk először megnézni a kicsiket a tenyésztő megkérdezte,hogy akarjuk-e,hogy törzskönyvezzék a kiválasztott picit mert 3 testvérénél már igényelték a leendő gazdik. Mi nem igényeltük...és ebből szűrte le a kedves férfi,hogy mi biztosan szaporítótól vettük a kutyát. Kérdem én azért mert nem akarom a törzskönyvet a kutyámnak de attól még oltásai és chipje megvolt és 30 ezerért elhoztam a kutyát az miért baj?


2012. júl. 2. 11:07
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Születés után voltunk ott 1 nappal először akkor kérdezte a törzskönyvet. Azt,hogy végül Ő kiváltotta-e azt én nem tudom. Mi nem kértük.
2012. júl. 2. 11:33
 12/54 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, téged nagyon átvágtak.

Dp-re nem lehet szűrni egy ennyi idős kölyköt, max. a szülőket. És alsó hangon is a teljes dp szűrés 50eFt környékén van kutyánként. Erre jön rá a szív, meg amiket még írtál.

Attól, hogy nincs törzskönyve, persze lehet szép (aztán reméljük a továbbiakban is, hogy egészséges is lesz).

Raksz fel róla fotót? Milyen fajta?

2012. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Könyök diszplázia,nem csípő. Bocsánat ezt nem írtam oda. Angol cocker spániel egyébként. Rakhatok fel róla képet.
2012. júl. 2. 11:40
 14/54 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 20eFt, de a kölykökön akkor sem lehet megcsináltatni.
2012. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:
2012. júl. 2. 11:44
 16/54 anonim ***** válasza:
48%
Szép kutya!
2012. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
80%
H eltudod fogadni ha nem szaporítótól vettél kutyát és mivel nincsen tk-ja így csak fajta jellegű keverék....
2012. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
62%

Aki nem a törvényes úton jár el kölyökkutyák értékesítésével kapcsolatban, az szaporító, teljesen mindegy milyen körülmények között árulja a kutyákat. Viszont leírok valamit, ami velem történt meg. Én nemsokára hazahozom a labrador retrieverünket. Egy "kedves ismerősnek" van 2 labija, május végén születtek kölykök. Nem akartunk kutyát. Viszont megtudtam, hogy ez az embernek nem mondható valami azt tervezi, hogy ha 6 hetes korukra nem talál gazdát a kölyköknek, kirakja őket valahol. Bennem felment a pumpa, elmentem hozzá, és megkérdeztem mégis hogyan gondolja ezt. Ő kijelentette, hogy nem fogja megtartani a dögöket, az ő szavaival élve. Mondta, hogy talált már gazdát 6 kutyának, 1 fiú maradt. Odanyomtam a kezébe 20 ezret, és mondtam neki, hogy 6 hetesen jövök a kutyáért. Van már egy beagle kutyánk, aki nem ilyen embertől van, hanem egy osztrák tenyésztőtől(150.000Ft volt). Nem vennék szaporított kutyát, de tudom, hogy ez az ember simán agyonütötte vagy kib.aszta volna valahol azt a szerencsétlent. Most sokan lehurrogtok majd, de nem érdekel. Nem bírtam volna nyugodtan aludni, ha tudtam volna, hogy 20000-et spóroltam, viszont egy kiskutya emiatt fog szenvedni. És igen, rengeteg kutya szenved még, sok van menhelyen. De itt volt a lehetőség, hogy segítsek egynek. Az állatvédőknek szóltam a férfi miatt, de idézem: "Nem tudunk mit csinálni..." Na, köszi.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egyetértek Alexandrával, de belekerültem egy ilyen helyzetbe, és életem végéig ezen rágódnék. Most nyugodt vagyok, tudom, hogy az a pici meg fog kapni minden földi jót. Kérlek ezért ne hurrogjatok le, csak leírtam, hogy sokan "belekényszerülnek" szaporított kutyát venni. Aki meg kutyát akar, olcsón, az így járt! Majd később rájön, hogy az olcsó kutya a tenyésztőtől vett kutya lett volna, mert arra nem kell 100 ezreket költeni betegség miatt!

2012. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Már nem tudom mit gondoljak. De az biztos,hogy még mindig jobban jártam mintha örökbefogadok egy olyan kölyköt aminek a szüleit sose láttam nem tudom milyen vérmérsékletű lesz a kölyök stb.
2012. júl. 2. 11:56
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de te tisztában vagy azzal, hogy mivel jár ez a dolog, téged nem vágnak át, te tudod mit veszel.

Sok boldogságot a kicsihez :)

2012. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!