Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyből szaporítózni...

Miért kell egyből szaporítózni egy tenyésztőt?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kiskutyám és aminap az állatorvosnál miközben várakoztunk egy férfi leidiótázott mert szerinte olcsón vettük a kutyát és,hogy át lettem verve mert keverék és biztos szaporító volt az illető.

Holott nem tudja,hogy törzskönyves és betegségere szűrt szülőktől van. Amikor lementünk először megnézni a kicsiket a tenyésztő megkérdezte,hogy akarjuk-e,hogy törzskönyvezzék a kiválasztott picit mert 3 testvérénél már igényelték a leendő gazdik. Mi nem igényeltük...és ebből szűrte le a kedves férfi,hogy mi biztosan szaporítótól vettük a kutyát. Kérdem én azért mert nem akarom a törzskönyvet a kutyámnak de attól még oltásai és chipje megvolt és 30 ezerért elhoztam a kutyát az miért baj?


2012. júl. 2. 11:07
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
0%

ne foglalkozz azzal, aki rosszat mond, felesleges.

nem kell barátkoznod azokkal az emberekkel. aki szereti a kutyákat annak szerintem mindegy, hogy honnan van, keverék, vagy bármi. már én is hallottam ilyesmit, de nem szólok bele, mert az ő baja, ha átverték, az én szempontomból lényegtelen, és a kiskutya tehet erről legkevésbé. tény, hogy sokkal kevesebb gond, meg kóbor kutya lenne, ha ez emberek nem akarnának olcsón jó kutyához jutni, de ez van. nekem menhelyes kutyusom van, mert csak hobby kutyt szerettem volna, nem versenyeztetni vagy szaporítani, erre tökéletes. még soha senki nem mondott rá egy rossz szót se, pedig sokat mászkálunk vele. inkább megdícsérik, hogy milyen helyes meg okos, és ha mondom, hogy menhelyről hoztuk, akkor akármilyen törzskönyves+fajtiszta kutyája van a másik gazdának, látom rajta, hogy elismerően néz.

ez a baj az emberekkel, hogy csak az a 10% annyira sutyerák, hogy lehúzza a többi átlagát is...

2012. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
45%

ma 13:06

Te és még sokan mások a leírtak alapján választanál kutyát. Viszont vannak, akiknek halvány fogalmuk sincs arról, mit is jelent a törzskönyv, vagy a szaporító. Persze, hasznos dolog, hogy egyre többen ismerik a különbséget. De azt is el kell ismerni, nincs határozott vonal a kettő között sokszor.

2012. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%
ja 13:07 vagyok. még azt nem értem, hogy akinek első kutyája lesz és nem olyan szakavatott, azt miért nem veszi a fáradtságot kicsit utána olvasni. pl. a Kutya hétköznapjaiban le van írva a legtöbb dolog ami a kiskutya kiválasztásához, neveléséhez, stb. szükséges.ha veszel egy elektromos kütyüt, akkor legalább azt elolvasod, hogy kell bekapcsolni meg beállítgatni, egy kutyára vagy bármilyen élőlényre nem tudom ez miért ne vonatkozna.
2012. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
83%

Nehogy azt hidd, mindenki minden vásárlás előtt szakolvas.

Nagyon sokan vásárolnak minden előzetes felmérés nélkül. A kutya meg kutya. Eszükbe nem jutna sokaknak, hogy amit vesz, az lehet, hogy kutya, csak éppen a minőségével lesz gond. Értem ezalatt a természetét, egészségi állapotát, stb.

2012. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!