Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalódtam a kutyámban. (? )

Csalódtam a kutyámban. (? )

Figyelt kérdés
A kutyám ma megtámadott egy nénit. Nem harapta meg meg semmi, de elég vehemensen ugatta meg morgott rá . Pedig barátságos volt a közeledése a néninek és kezdetben a kutyámnak is. Apa azt mondta, biztos volt valami olyan szaga a néninek ami ilyen ellenséges viselkedést váltott ki a kutyámból, de akkor is. Most akkor bárkit bármikor megtámadhat ennyi erővel, mert nem olyan volt a szaga amilyen neki tetszik. Arra gondoltam talán a herélés jó megoldás lenne...Vagy én nem is tudom. Szerintetek? Mi lehet erre a megoldás? Vagy tegyek úgy mintha meg se történt volna? Még csak le se szidtam annyira megrémültem, de megfogadtam ha legközelebb ilyet mer csinálni akkor az lesz élete legrosszabb döntése.

2012. júl. 9. 21:30
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Értem :) Türelmes vagyok amennyire csak lehet. Mert amúgy meg olyan, hogy behúzom fülem farkam és a gerincemen fekszek inkább előtted minthogy bármit is csináljak. Szóval elég nehéz rávenni dolgokra :)
2012. júl. 13. 08:20
 22/28 anonim ***** válasza:

Igen,elég makacs fajták,ugyanilyen a spániel is,öntörvényűek.Az enyémek németjuhász keverékek,azok jól kezelhetők,viszont a nagyobbikat csak a férjemmel tudom sétáltatni vinni,mert engem elhúzna,és a végén ő sétáltatna engem,én meg csak repülnék utána.Dehát megszokták a kis szemétládák,hogy minden meg van nekik engedve,ezért már el vannak kanászkodva.Dehát már öregek,ígyhát csináljanak,amit akarnak:)

Talán a te kutyád is egyszer megjavul...vagy sem:)

2012. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Ki fogom herélni, mert én ebbe már nem tudok mit tenni. a legjobb megoldás, ha még most elfojtom benne ezt a hajlamot.

Igen nekünk is volt öreg kutyánk. Világ életében jól volt nevelve, munkavizsgás kutya volt, de öreg korában annyira sajnáltam rángatni pórázon, hogy akkor is jöjjön mellettem. Inkább vettem egy vastag felxi pórázt aztán azzal jártam sétálni :))

2012. júl. 13. 15:14
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem kell elfojtani benne semmilyen hajlamot,nem minden kutya barátságos az idegenekkel szemben,de az nem is baj,lényeg,hogy a gazdihoz legyen hűséges.Ne vidd közel emberekhez,és akkor nem tud harapni.Nekem az egyik kutyám barátkozik mindenkivel,a másik pedig bizalmatlan,harapós,pedig egyformán lettek nevelve.Két külömböző egyéniség,ez így jó!
2012. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Azért én ki fogom herélni :))
2012. júl. 14. 14:50
 26/28 A kérdező kommentje:
Mert lehet, hogy csírájában elfojtja azt a kezdődő agressziót ami elkezdődött nála két-három hónapja. Lehet, hogy pont azért támadta meg a nénit mert egy kannak az ammónia szagát érzete meg. Azóta kiderült, hogy annak a néninek sok kutyája van. Így már megértettem a kutyám cselekedetét. Tegnap egy ártatlan kis kölyök kutyát nem engedett a maga közelébe, morgott rá ha oda akart menni hozzá . Savanyú pofával megszaglássza a kutyákat, de ha az egyik hozzá akar egy kicsit is érni már mordul rá. Pedig én lennék az utolsó gazda aki a kutyáját felveszi vagy elrántaná a kutyáktól, mert akkor még meg is érteném. Ezért döntöttem a herélés mellett.
2012. júl. 14. 14:53
 27/28 anonim ***** válasza:
Az igaz,hogy a herélés után nyugodtabbak lesznek a kutyák,de a műtét után nem szabad egy darabig túlerőltetni a kutyát,hagyni kell pihenni,nehogy felszakadjon a seb.Állítólag még a multivitamin tabletta is idegnyugtató,kérj az állatorvostól!
2012. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tippet. :)
2012. júl. 14. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!