Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalódtam a kutyámban. (? )

Csalódtam a kutyámban. (? )

Figyelt kérdés
A kutyám ma megtámadott egy nénit. Nem harapta meg meg semmi, de elég vehemensen ugatta meg morgott rá . Pedig barátságos volt a közeledése a néninek és kezdetben a kutyámnak is. Apa azt mondta, biztos volt valami olyan szaga a néninek ami ilyen ellenséges viselkedést váltott ki a kutyámból, de akkor is. Most akkor bárkit bármikor megtámadhat ennyi erővel, mert nem olyan volt a szaga amilyen neki tetszik. Arra gondoltam talán a herélés jó megoldás lenne...Vagy én nem is tudom. Szerintetek? Mi lehet erre a megoldás? Vagy tegyek úgy mintha meg se történt volna? Még csak le se szidtam annyira megrémültem, de megfogadtam ha legközelebb ilyet mer csinálni akkor az lesz élete legrosszabb döntése.

2012. júl. 9. 21:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%

Nekem azzal van problémám hogy nyakörv és póráz nélkül sétáltatsz. Ha én lettem volna a néni helyében és nekem jön egy idegen kutya az biztos hogy nem hagytam volna annyiba. Először is idegenhez mért engeded oda? nem mindenki szereti a kutyákat. Ráadásul még nyakörv/biléta sincs rajta, simán megijedhet és elszaladhat, soha meg nem találod...

A Te szavaidat idézve: "Egy állat amúgy is kiszámíthatatlan hiszen az ösztönei vezérlik" és ennek ellenére Te (és sokan mások) tudatosan sétáltattok nyilvános helyen póráz nélkül.

Én az ilyen gazdikban csalódtam, nem a kutyában. A kutya ösztönlény, a Mi feladatunk és felelősségünk megfelelő kereteket biztosítani "társaink" számára, az ilyen kutyatartók miatt vannak tele az emberek előítéletekkel és szívnak a rendes gazdik.

2012. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Jó akkor fogja mindenki szöges nyakörv, vastagpóráz és fém szájkosár közé a kutyáját. Az én kutyám egy nagyobb méretű tacskó és terrier keverék. 35cm-es marmagassággal. Kóbor kutya volt, így nem tudom milyen tapasztalatokat hozott magával kóbor életéből. Talán a néni bánthatta is a kutyát vagy a szaga emlékeztette valamire nem tudom... Azért sétáltatom így mert úgy voltam vele, hogy mivel amúgy is nyakörv iszonyos és ha póráz közé fognám úgyis kifordítaná magát ha nagyon akarná de amúgy meg jön láb mellett mint egy kis angyal. Az utcánkban ahol lakunk (kertváros) miért ne engedhetném el?? A néni sem félt. Barátságosan közelített. Na mindegy, köszönöm a válaszokat. Megfontolandó amit írtatok.



A nyakörv iszonyról annyit, hogy nem az én hibámból lett. Már amikor ráadtam, verte magát. Rosszabb volt mint a szájkosár.

2012. júl. 10. 07:21
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani, de tényleg nem túl jó, ha nincsen rajta semmi. Attól, hogy hallgat rád, elvesztheti a fejét, aztán elmegy. Nekem juhászkutya keverékem van, ő is vad, hamiskás ezért szájkosarat tettem rá. Első nap húzgálta a fejét, de rászóltam. Amiatt kellett mert az emberekre olyan sunyin nézett, és tartottam tőle, neki ne menjen valakinek. alapjába véve nyugodt, vén öreg harcos. 7éves lesz
2012. júl. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Hámot nem próbáltál? Talán ki lehetett kötve anno és emiatt van rosszul a nyakörvtől.
2012. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Hiába magyarázod be, hogy falkavezér vagy, ha az lennél, a kutya nem csinálna ilyet, mivel az egyik legnagyobb engedetlenség a vezér engedélye nélkül 'vadászni' menni. Lehet, hogy eddig vezér voltál, de most látja, hogy megteheti ezt, és még csak különösebb büntit sem kap, továbbra is próbálkozni fog.
2012. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nincs egy kissé eltúlozva ez a dolog? A kutyád megugatott egy nénit. De komolyan, nekem ne mondja senki, hogy az ő kutyája még soha senkit nem ugatott meg.

Az én kutyám K99 vizsgarendszerben vizsgázott több alkalommal is, szóval gondolhatod, hogy jól nevelt. De van egy néni a lépcsőházunkban, aki bár imádja az állatokat, de mégis olyan idiótán szól és hajol a kutyám felé, hogy állandóan megugatja. Aztán persze odamegy hozzá a kutyám, mert amúgy szereti, de elsőre mindig frászt kap tőle :D

A kutyák sem gépek, ilyenek előfordulhatnak. De azt írtad, hogy amikor rászóltál, akkor azonnal abba hagyta. Szerintem nincs itt gond, én a helyedben nem csinálnék ebből nagy ügyet.

Nem azt mondom, hogy ne szídd meg, de azért ne ess emiatt kétségbe.

2012. júl. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nem csak megugatta, morgott is rá, mégpedig vehemensen. És nem az én kutyáim nem morogtak meg senkit.
2012. júl. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

szerintem is jobb ha pórázt raksz rá vagy pedig magad mellé hívod ha jön vki ,nem mindenki szereti a kutyákat vagy félnek tőlük és ilyenkor tiszteld meg ember társadat ezzel, múltkor elvolt engedve a havanese kutyusunk a parkba ott jött mellettünk 1-2 méterre ,de szólt egy anyuka jó 10 méterre lehetett hogy a gyereke fél a kutyáktól és kössük meg, mi megkötöttük,de amúgy is megkötöttük volna ha közelebb érünk... utána meg újra elengedtük amikor már elhagytuk őket, de amikor egyébként is jön ember velünk szembe akkor láb mellé hívjuk vagy megkötjük..akármilyen jól nevelt a kutya neki is lehetnek emberek akik nem szimpatikusak, a másik kutyánk egy nénit nem szeret állandóan ugatja ,én vagyok a falkavezér ez biztos a macskákról is eltudom hívni,első szóra jön ha hívom és sose akar megelőzni még ha elvan engedve és 1 m -rel van előtt akkor úgy vissza nézz mint ha azt mondaná "most mehetek?" :)


nem kell szájkosár ,de ha jön vki akkor kösd meg vagy hívd lábhoz!

2012. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Értek mindenkit mit mond. És igen ezentúl valószínűleg lesz rajta valami. De ezt a nénit ismerte. Már korábban is találkozott vele sétálások során. A néni szinte hívta magához a kutyámat én meg hagytam mert úgy közelített a néni felé, hogy húzta meg magát. Szóval ilyen alávetetten. És aztán nem tudom valami bekattant nála, vagy érzett rajta valamit nem tudom...


Elrohanni biztos nem fog sose tőlem. Ő lenne az utolsó aki otthagyna engem. Még a tűzbe is utánam ugrana ebben biztos vagyok. Lehet, hogy eltúlzom ezt az ügyet egy kicsit, de nem igazán voltam tegnap a helyzet magaslatán. Nem vadászás volt, mert nem úgy ment oda hozzá, hogy akkor én most kinyírlak néni. És amikor rászóltam abba hagyta és elrohant a nénitől. Szóval tudta, hogy rosszat csinált.


Köszönöm valamelyik válaszolónak a videót és a cikket. A videó nagyon hasznos volt és érdekes, mert én is ugyan ezen a véleményen vagyok, hogy sokan emberi tulajdonságokkal ruházzák fel kutyáikat és ebből lesznek a idegbajos budlik ...stb. A cikkben viszont nem találtam semmit ami ránk illett volna de azért elolvastam és érdekes volt, köszönöm :)

2012. júl. 10. 12:35
 20/28 anonim ***** válasza:
Lényeg az,hogy tetszik-nem tetszik,a kutyát pórázon kell sétáltatni,szájkosár nem muszály,az enyém pl.nem is bírja.De a kutyában megvan az állati ösztön,ezt nem lehet,és nem is kell kinevelni.Ha tacskó keverék,akkor pláne érthető,hogy támad,azok elég harapósak,és kiszámíthatatlanok.Az én kutyáim se szelídek,de tudok velük bánni anélkül,hogy korlátoznám őket a szabadságukban.A tacskófélék nem könnyű esetek,türelmes légy vele.
2012. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!