Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most szaporító leszek?

Most szaporító leszek?

Figyelt kérdés

Ez most kicsit hülyén fog hangzani...

De én elítélem a szaporítást. Voltam önkéntes menhelyen, tudom mennyire esélytelen rengeteg kölyökkutya sorsa (nem hogy azoké akik már esetleg idősebbek)

Viszont szeretnék a kutyámtól egy almot. Nem pénzéhesség, vagy ilyesmi vezérel. Csak szeretnék egy kölyköt megtartani az alomból, akinek a kölyke az én kutyám véréből van.

Kis testű kutya, az alom számuk kb 3-5.

Ebből én megtartanék egyet. Egyet szeretnék mamámnak adni, mert az én kiskutyámat is nagyon szereti és tudom, hogy örülne neki. Egyet testvérem vinne el (csak ő már nem velünk lakik), mert ő is régóta szeretne, csak egy ilyen kutya 150ezer tk-san. Én pedig mondtam neki, hogy bizonytalan helyről sose vásároljon, mert ki tudja milyen idegbetegek a szülők, vagy hogy vannak tartva, mivel etetve. Egyet pedig a szomszédom is szeretne, akinek eddig nem lehetett kutyája, de már most lehet. Szóval ez 4 kiskutya sorsa lenne. Mondhatni családban maradnának.

Így is szaporító lennék? Vagy etikátlan lenne lehozni egyetlen egy almot?


2012. júl. 14. 10:16
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
71%

"Sajnos nincs pénzem törzskönyves kutyára, mert mint írtam 150ezer egy ilyen kiskutya." És ha lesz 5 kölyköd, az tudod menyni pénz, min 2 oltást meg kell kapjanak, mire 8-10 hetesen elválasztod őket + féreghajtás + chip törvényileg előírva - ez uszkve 25 ezer forint / kölyök és még az anya extra táplálására, az esetleges császárra, az orvosi vizsgálatokra nem is költöttél, erre van pénzed????


"És akkor azokkal járni kéne kiállításra stb. " nem kötelező kiállításra járni.


"Ezek mind vinnék a pénzt. " kiskutyák meg ingyen vannak, mi????


"Sajnos önhibámon kívül, de nem állok úgy anyagilag, hogy ennyit összespórolhassak." akkor ne is szaporíts, ne rontsd az állományt



""Fajtatiszta" kutyám van így is, csak nem tözskönyves. (igen tudom, nem lehet annak mondani, de akkor sem egy ultramix uv, hanem azért fajtajellegeket hordozó)" 2 fajta kutya van van fajtatiszta=törzskönyves és van keverék, más kategória nincs, a tiéd keverék


"Én még ajándékba kaptam őt és nagyon szeretem. Szeretném, ha a kölyke tovább vigye őt, ha már nem lesz velem esetleg." ha tényleg szereted a kutyád, akkro semmi nem fogja pótolni az elvesztését + így csak az életét rövidíted meg


"Ha 2 kutyát kéne megtartani, mert esetleg a szomszédom, vagy mamám vissza mondaná (bár nem hiszem), vagy esetleg nem 4 hanem 5 kutyus születne, akkor az sem lenne probléma. " egyrészt anyagilag megterhelő + nem biztos, hogy a helyi ebrendelet enged ennyi kutyát tartani


"Inkább megtartanám, mint hogy rossz helyre kerüljön! Vagy körbekérdezgetném a családtagjaimat, hogy nem-e szeretnének." igen, mindenki ezt mondja eleinte

2012. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy ha egy szukának az ellés 2-3 évet levesz az életéből, akkor a tenyésztők hogy lehetnek ilyen szívtelenek, hogy egy szukától TÖBB almot is lehoznak?????!

Akkor ezek szerint, ha Ők lehoznak mondjuk 3 almot egy szukától, akkor csak 2 évvel számolva, 6 évvel rövidítik meg a kutyájuk életét, tehát mondjuk olyan 7-8 éves korban megkéne halniuk. Nem is értem, hogy miért élnek azok is úgy 12 évig...

Nem kekeckedésből mondom, csak azért érdekes számomra nagyon! Meg az is, hogy falun a keverék kutya kikötve a hátsó udvarra volt már 8 hónapos korától évente 2 alom amig nem kötötték el, az miért él 15 évig...

Igen voltam önkéntes menhelyen, etettem,sétáltattam,takarítottam. Most nem tudok bejárni, de gazdát keresni, ideiglenesen szokott néha nálam lenni kutya. Tudom a helyzetet, és nem 100 kiskutyát akarok létrehozni hanem maximum ötöt, ami mind családban maradna.

2012. júl. 14. 10:52
 13/42 anonim ***** válasza:
93%

"Értsétek már meg, hogy az állatkínzás nem itt kezdődik!!!"


a testi sértés sem ott kezdődik, hogy pengével vagdossuk a másikat, hanem ott, hogy felpofozzuk ;) micsoda különbség ugye? és mind a kettő bűncselekmény

2012. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem, hogy ha egy szukának az ellés 2-3 évet levesz az életéből, akkor a tenyésztők hogy lehetnek ilyen szívtelenek, hogy egy szukától TÖBB almot is lehoznak?????!

Akkor ezek szerint, ha Ők lehoznak mondjuk 3 almot egy szukától, akkor csak 2 évvel számolva, 6 évvel rövidítik meg a kutyájuk életét, tehát mondjuk olyan 7-8 éves korban megkéne halniuk. Nem is értem, hogy miért élnek azok is úgy 12 évig...

Nem kekeckedésből mondom, csak azért érdekes számomra nagyon! Meg az is, hogy falun a keverék kutya kikötve a hátsó udvarra volt már 8 hónapos korától évente 2 alom amig nem kötötték el, az miért él 15 évig...

Igen voltam önkéntes menhelyen, etettem,sétáltattam,takarítottam. Most nem tudok bejárni, de gazdát keresni, ideiglenesen szokott néha nálam lenni kutya. Tudom a helyzetet, és nem 100 kiskutyát akarok létrehozni hanem maximum ötöt, ami mind családban maradna.

2012. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
78%

Komolyan nem értem, hogy jut eszébe ilyen dolog egy olyan embernek, aki állítólag menhelyen volt önkéntes. Érthetetlen, felfoghatatlan.

Szerintem vesd fel ezt a menhelyen, ahol dolgoztál, hátha ők nagyobb meggyőző erővel rendelkeznek, mint itt mi.


Már amit tenni készülsz sem vall túl nagy tájékozottságra, arról nem is beszélve, hogy ha majd a nagyi, meg a tesó, meg az Isten tudja még ki is ugyanígy gondolkozik mint te akkor már többszörös alomszám szárad csak a te lelkeden. "Szeretném, ha a kölyke tovább vigye őt"

Mit? Könyörgöm, mit? Azt sem tudod ki fia borja, azt sem tudod kivel fogod befedeztetni, és azzal milyen örökletes betegségekkel terhelt, ráadásul fölösleges almot fogsz lehozni.


Kedves 10.41!

"Azért vannak tele a menhelyek, mert az emberek nem képesek felfogni, hogy nem csak a 100.000 forintos törzskönyves kutya a kutya. Undorító banda vagytok, kedves "kutyavédők"."

Ezt fejtsd már ki jobban légy szíves. Ennél logikátlanabb okfejtést még nem igazán olvastam.

2012. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Azért nem 70 kilós kutyákról beszélünk! Mint írtam, kistestű kutya. Annyira azért nem állok rosszul, hogy napi 120 forint helyett 500 forintot költsek etetésre 3 kutyáért...

Az oltások, féreghajtás, chip árát pedig elkérném. Mivel jobb az, ha ingyen oda adom, és később ugyanannyi pénzért nekik is bekell adatni, vagy ha ide adják nekem szigorúan csak annyit amennyiért megcsináltattam és beadatom én.

2012. júl. 14. 10:57
 17/42 anonim ***** válasza:
74%

"Csak azt nem értem, hogy ha egy szukának az ellés 2-3 évet levesz az életéből, akkor a tenyésztők hogy lehetnek ilyen szívtelenek, hogy egy szukától TÖBB almot is lehoznak?????!" Orvosi felügyelet mellett csinálják és nem véletlenül van behatárolva, hogy hány éves korában hozhat le a kutya almot és mennyit összesen


+Akkor ezek szerint, ha Ők lehoznak mondjuk 3 almot egy szukától, akkor csak 2 évvel számolva, 6 évvel rövidítik meg a kutyájuk életét, tehát mondjuk olyan 7-8 éves korban megkéne halniuk. Nem is értem, hogy miért élnek azok is úgy 12 évig.." 12 év az elég korai elhalálozásra, főleg egy kistestű kutyánál, élhetnének akár 16-18 évig is, sőt 19,5 éves kutyussal is találkoztam már - nem mellesleg a tenyésztők prémium táppal etetnek ellentétben veled és az ebtartók többségével


"Nem kekeckedésből mondom, csak azért érdekes számomra nagyon! Meg az is, hogy falun a keverék kutya kikötve a hátsó udvarra volt már 8 hónapos korától évente 2 alom amig nem kötötték el, az miért él 15 évig..." kivétel - nem mellesleg milyen élete lehetett a szerencsétlennek


"Igen voltam önkéntes menhelyen, etettem,sétáltattam,takarítottam. Most nem tudok bejárni, de gazdát keresni, ideiglenesen szokott néha nálam lenni kutya. Tudom a helyzetet, és nem 100 kiskutyát akarok létrehozni hanem maximum ötöt, ami mind családban maradna." ezzel 5 menhelyi kutyától elveszed a helyet és nem lehetsz benne sose biztos, hogy az 5 kutyának hány kölyke lesz ill hogy biztos helyük lesz életük végéig


a kutyák 99%-a úgy kerül a menhelyre, hogy valaki csak egy almot akart lehozni

2012. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Azt hittem az Acana prémium táp... Akkor váltok. Mi a francért általánosít mindenki? Honnan a francból tudod, hogy én mivel etetek, hogyan tartom a kutyám stb?!
2012. júl. 14. 11:00
 19/42 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a tesóm és mamám sosem hozna menhelyről. Nem mindenkinek kell a menhelyi kutya. Akkor venném el tőlük a lehetőséget ha csak úgy eladogatnám őket ki tudja kiknek, akik nyugodtan hozhattak volna onnan is.

Mamámnál biztos, hogy a kutyának nem lesz sosem kölyke. Enyémnek nem lesz több, sem annak akit én megtartok. Tesómat meg majd rábeszélem, hogy nem kell több. Egyébként is tesóm meg elsősorban kan kutyát akar.

2012. júl. 14. 11:03
 20/42 anonim ***** válasza:
74%

Még valami. Soha nem tudhatod, hogy milyen helyre került a kutyád, főleg, ha ingyen adod.

Szerinted ezt a szerencsétlent ilyen sorsra szánta az akinél világra jött?

[link]

2012. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!