Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most szaporító leszek?

Most szaporító leszek?

Figyelt kérdés

Ez most kicsit hülyén fog hangzani...

De én elítélem a szaporítást. Voltam önkéntes menhelyen, tudom mennyire esélytelen rengeteg kölyökkutya sorsa (nem hogy azoké akik már esetleg idősebbek)

Viszont szeretnék a kutyámtól egy almot. Nem pénzéhesség, vagy ilyesmi vezérel. Csak szeretnék egy kölyköt megtartani az alomból, akinek a kölyke az én kutyám véréből van.

Kis testű kutya, az alom számuk kb 3-5.

Ebből én megtartanék egyet. Egyet szeretnék mamámnak adni, mert az én kiskutyámat is nagyon szereti és tudom, hogy örülne neki. Egyet testvérem vinne el (csak ő már nem velünk lakik), mert ő is régóta szeretne, csak egy ilyen kutya 150ezer tk-san. Én pedig mondtam neki, hogy bizonytalan helyről sose vásároljon, mert ki tudja milyen idegbetegek a szülők, vagy hogy vannak tartva, mivel etetve. Egyet pedig a szomszédom is szeretne, akinek eddig nem lehetett kutyája, de már most lehet. Szóval ez 4 kiskutya sorsa lenne. Mondhatni családban maradnának.

Így is szaporító lennék? Vagy etikátlan lenne lehozni egyetlen egy almot?


2012. júl. 14. 10:16
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
71%
Pedig ez szaporítás. Írtad, hogy a kutyád fajtatiszta, de nincs törzskönyve, ergo keverék. Tehát gondolom szűrve sincs a különféle rendellenességre. Az, hogy téged ismernek, tőled vinnék el, attól még nem tudod garantálni a leendő gazdiknak, hogy egészséges kölyköt fog kapni a pénzéért. Mert lehet, hogy a tied ugyan egészséges, de a kölyköknek bármi problémájuk lehet az életük során, amire majd a gyatyájukat is ott fogják hagyni az orvosnál... Szerintem gondold át, remélem le lehet téged erről beszélni.Másrészt rengeteg pénz a kölykök nevelése 8 hetes korukig, amíg elviszik. Kéthetente féreghajtás, addig két oltás, a chip, a táplálék, nem beszélve a váratlan kiadásokról, ami a kicsikkel, esetleg az anyakutyával jár, ultrahang költség, stb stb stb.
2012. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
50%

"Nézzetek egy kicsit körül a világban, de elég csak ebben az országban. Szerintem nem az ilyen emberek teszik ki a probléma jelentős részét, mint a Kérdező."


Ez a kedvencem. A tett súlyosságának relativizálása. Ha van nagyobb probléma akkor a kisebb probléma már nem is az?

Ha valaki megver egy kutyát, akkor az nem is olyan nagy gond, mert vannak akik meg is ölik őket? Hmmm?

2012. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Köszi szépen utolsó. Látom nem mindenki csak mocskolódni jön ide.

Ha ez állatkínzás lenne, akkor a tenyésztők is állatkínzók. Mert tök mindegy, hogy tk-s kutyák, attól még ők is ugyanúgy almot hoznak le, kiteszik a kutyájukat kockázatnak... Az állatkínzás nem itt kezdődik.

2012. júl. 14. 14:22
 34/42 anonim ***** válasza:
70%

# 2/32 ma 10:28


A szaporító szaporít, nem? Akkor Ő mit csinál? Fotoszintetizál?


Kérdező: HA nem vagy hivatalosan tenyésztő, nem tk-s tenyésztsére ajánlott állatokat hozol össze akkor az csak szaporítás. Az tök mindegy hogy

-letojod-e a géneket,

- több vagy csak egy almot akarsz

ez akkor is csak szaporítás. HA 100%-ban biztos vagy benne,hogy minden kölyöknek lesz élete végéig!! megbízható gazdája, akkor egyszer talán belefér. Én is szeretnék majd a kutyámtól egy vérebeli-t, hogy legyen aki mindig emlékeztetni fog rá, ha már Ő nem lesz, bár az enyém tk-s.

2012. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
59%
Pedig sajnos pont az ilyenektől kerül ki a kóbor kutyák nagy része. A nagyüzemi szaporítókból max. néhány száz vagy esetleg párezer van, míg ilyen otthoni hobbialmok ahol "tuti lesz jó gazdája a kicsiknek" tízezrével születnek az országban.
2012. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
64%
Jajj dehogynem! A sintértelepi kutyák legnagyobb része pont az ilyen almokból kerül ki..... A nagy szaporító telepek kölykeit gyakorlatilag a kamionra termelik, tovább növelve országunk "jó hírét" a világban, itthon csak kisebb részük kerül eladásra......
2012. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
59%
Szaporító leszel! Ugyanis azt sem tudod, ki fia borja a te kutyád, ki tudja milyen géneket és betegségeket örökölnének a kölykök. Az egy dolog, hogy fajtajelleget hordoz, de lehet, hogy a nagyapja egész más fajta volt! Az apa kutya sem lehet egy díjnyertes tenyészpéldány, ha ráengednék a te kutyádra. Attól lesz valaki szaporító, hogy mindenféle hozzáértés nélkül összeenged két bármilyen kutyát. Szűrések, génállomány ismerete nélkül csak úgy!Az ilyet is büntetni kellene! Tök mindegy, hogy 1x történik ez meg vagy többször vagy véletlenül (bírom aki ezzel takarózik, hogy életlen volt), akkor is egy mocskos szaporító lesz az illető!!!!!
2012. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
26%

Az a "nagytudású" válaszoló, aki a számba adta úgymond a választ, annak annyit reagálnék, hogy NEM, NEM ezt írtam, hogy aki megver egy kutyát, az jobb, mert nem öli meg! Hogy lehet ekkora baromságot leírni?! Már ne is haragudj, de tanulj meg olvasni és gyürkőzz neki még egyszer a válaszomnak, mert én SEHOL NEM ÍRTAM ILYET!

A képzeletbeli kiskutyáknak meg már megvan a leendő gazdájuk. Ergo: lesz nekik! Amúgy meg utána még mindig lehet ivartalaníttatni az összest. Aki kutyát vagy bármi állatot készül tartani, és normális ember, az tisztában van a költségekkel.

Egyébiránt meg akkor jöhetnénk azzal is, hogy a tenyésztők se jobbak egy szállal se, mert aki esetleg megveszi tőlük a törzskönyvezett szuperfullos génekkel megáldott kiskutyát, aztán meg a nagy "kutyaszeretetben" szépen ott hagyja az út szélén, mert mégse olyanra gondolt vagy csak szétrágta a cipőjét, az mennyivel felelősebb, nem igaz?!

A problémát nem bagatellizáltam el, de az, hogy itt mocskolódtok, NEM OLD MEG SEMMIT, max titeket minősít! Amit itt leírtatok, lehetett volna emberibb hangnemben is (akinek nem inge...)! Lehet ismét lepontozni!

26/N

2012. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
70%
Ja és nem utolsó sorban akkor akinek törzskönyvezett kutya kell és nem jó neki akármilyen, akkor az is alja ember, mert miért nem megy inkább be a menhelyre és keres magának egyet.. ?? pfff..
2012. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy mamám vagy tesóm kidobná az utcára ugye?

Ha tudnám, hogy nem rokonokhoz kerül NEM hoznám le az almot. Mert nem tudom ellenőrizni mi lesz velük. De így nem értem miért ne. Tovább nem lesz tenyésztve, utcára dobva nem lesz, menhelyről nem fognak úgy sem hozni.

2012. júl. 14. 17:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!