Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most szaporító leszek?

Most szaporító leszek?

Figyelt kérdés

Ez most kicsit hülyén fog hangzani...

De én elítélem a szaporítást. Voltam önkéntes menhelyen, tudom mennyire esélytelen rengeteg kölyökkutya sorsa (nem hogy azoké akik már esetleg idősebbek)

Viszont szeretnék a kutyámtól egy almot. Nem pénzéhesség, vagy ilyesmi vezérel. Csak szeretnék egy kölyköt megtartani az alomból, akinek a kölyke az én kutyám véréből van.

Kis testű kutya, az alom számuk kb 3-5.

Ebből én megtartanék egyet. Egyet szeretnék mamámnak adni, mert az én kiskutyámat is nagyon szereti és tudom, hogy örülne neki. Egyet testvérem vinne el (csak ő már nem velünk lakik), mert ő is régóta szeretne, csak egy ilyen kutya 150ezer tk-san. Én pedig mondtam neki, hogy bizonytalan helyről sose vásároljon, mert ki tudja milyen idegbetegek a szülők, vagy hogy vannak tartva, mivel etetve. Egyet pedig a szomszédom is szeretne, akinek eddig nem lehetett kutyája, de már most lehet. Szóval ez 4 kiskutya sorsa lenne. Mondhatni családban maradnának.

Így is szaporító lennék? Vagy etikátlan lenne lehozni egyetlen egy almot?


2012. júl. 14. 10:16
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
72%

"Tesómat meg majd rábeszélem, hogy nem kell több."

Téged sem lehet lebeszélni róla, akkor őt majd miért lehetne?

2012. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
68%
Ha valakinek nincs pénze egy 150 ezres fajtatiszta kutyára, akkor neki nem kell olyan kutya. Vágyakozni lehet rá, gyűjteni lehet rá, de szaporítani nem kellene! Én is vágyom egy V70-es Volvora, mégis Zsigával járok, és a következő is az lesz, mert csak ezt engedhetem meg magamnak. Ilyen egyszerű. A vágy pedig vágy marad amíg a körülmények pozitív irányba nem változnak. Na meg motivációnak sem utolsó!
2012. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
71%
Igazából miért tetted fel a kérdést? Tudtad, hogy meg fogunk próbálni lebeszélni róla de eleve eldöntötted, hogy kiskutyákat gyártassz. Akkor? Titokban megerősítést vártál?
2012. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
81%

Szaporítónak szaporító leszel ebbe törődj bele. De látom nem fog senki meggyőzni hogy ne tedd.

Ha már minden áron szeretnél kölyköket akkor csak és kizárólag ivartalanítási szerződéssel adnám oda őket az új gazdinak. Ami így hogy családon belül maradnak a kölykök ellenőrizhető lesz. Mert gondolj bele , jó te most lehozol 1 almot. És a kölykök gazdijai is szeretnének majd kölyköket ? Az már nem 4-5 kölyök lesz. Ezt kérlek előzd meg.

Ha ezt betartod akkor én nem mondanám hogy mocskos szaporító vagy:) De kérlek csak 1 alom legyen ! Aztán ivartalanítás ! Evvel rengeteg egészségügyi gondot is megelőzöl majd.

És folyamatosan konzultálj dokival is hisz kis termetű kutyáknál fenn áll a császározás esélye. És csak olyannak add a kölyköket akikről tényleg tudod hogy jó gazdik lesznek!

2012. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
77%
Igen, az leszel. Az ostobaságból szaporító mintapéldánya. Szégyelld magad, ha tényleg megteszed!
2012. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Tesóm nem akar kölyköket majd, így nagyon lebeszélni sem kell. Ő nem ért hozzájuk, azt mondta neki csak kell majd egy kiskutya. És nem gyártok kiskutyákat!
2012. júl. 14. 11:49
 27/42 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanígy voltam a saját tk. nélküli kutyámmal. Mindenki szerint gyönyörű, és többen jelezték, hogy vennének kölyköt, ha születnének. Végül mégis úgy döntöttem, hogy ivartalaníttatom, így nem születtek "kis Mollyk" :) De nem bántam meg, hogy így döntöttem. 2 és fél évesen, amikor műtötték, kezdődő méhgyulladása volt.

Szóval megértem a dilemmádat, és ha mégis úgy döntenél, hogy lehozol egy almot, akkor én a következőt tenném. A kölyköket természetesen chipeztetni kell, és őket mind a saját nevedre regisztráltasd. Nem tudom tervezel e pénzt kérni a kölykökért, de ha igen, akkor minden kutya után bejött pénzből tegyél félre az ivartalanításra. (szigorúan félre tenni, ahhoz nem nyúlunk)

És mindenkivel (szomszéd, rokon, barát) írass alá egy szerződést (tanukkal) hogy a kölyköket fél éves korukban ivartalaníttatod. A műtét után a chipet át lehet regisztrálni a tulajdonos nevére.

Soha nem tudhatod, hogy a kölykök élete hogy alakul, mikor kerül mégiscsak egy gerinctelen szaporító kezei közé.

A pénzt pedig azért javaslom félre tenni, mert ha úgy alakulna, hogy azt mondod a tulajdonosoknak, hogy akkor most visszük a kölyköket ivartalanítani, nem biztos, hogy mindenki hajlandó lenne rá, vagy lenne pénze.

Szerintem ez így elég korrekt, esetleg az állatorvossal is meg lehet beszélni, hogy adjon "mennyiségi kedvezményt"


De azt tudnod kell, hogy ha a kölyköket normális körülmények között akarod tartani 8-9 hetes korukig, megfelelő orvosi ellátással, oltásokkal, stb. az nem kevés pénz.

2012. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem a kérdést hisz te már eldöntötted...


De azt ne akard nekem bemagyarázni hogy te mekkora nagyon állatbarát vagy és imádod a kutyád... képes vagy kockáztatni az életét. Kistestű kutyáról van szó, simán belepusztulhat az ellésbe hisz tk nélkül nem tudhatod milyen kan-t kell hozzá választani, a kölykök és a szuka is elpusztulhat... és mindezt azért mert a menhelyi kutya nektek nem felel meg... hát gratula

2012. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
15%

Bevallom, nekem nincs kutyám, cicáim vannak.

De nem értem, hogy egy ilyen kérdésre hogy lehet ennyi kioktató, fröcsögő választ írni. Tisztelet a kivételnek. Ha minden kiskutyának lesz szerető gazdija, otthona, ráadásul mindezt a családban kapják meg, akkor miért kell leállatkínzózni a Kérdezőt?

Az én első cicám is a barátnőm cicájának az egyik kölyke volt, az összes testvére jó helyre került, rendes emberekhez. Most akkor ő is állatkínzó, meg felelőtlen? Egyetlen alma volt a cicájának, utána nem sokkal később elütötte egy autó, de legalább egy kölyke megmaradt és a barátnőm tudott vele vigasztalódni. Ettől ő rossz ember lenne? Nem hiszem.

Nézzetek egy kicsit körül a világban, de elég csak ebben az országban. Szerintem nem az ilyen emberek teszik ki a probléma jelentős részét, mint a Kérdező.

Mélyen elítélem az állatkínzást, a nem megfelelő állattartást, a szívtelen embernek se nevezhető férgeket, akik pénzért és/vagy az aberrált élvezeteikért bármilyen szörnyűségekre képesek, de szerintem a Kérdező nem tartozik közéjük (a leírtak alapján).

26/N

2012. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
20%

Előző vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy szerintem nem ezen fog múlni, hogy a menhelyeken mennyi kutya marad és pusztul el. Sajnos az emberek nagyon kevés része téved be a menhelyre, amikor kiskutyát készül venni vagy tartani. A cicákról nem is beszélve.

26/N

2012. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!