Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most szaporító leszek?

Most szaporító leszek?

Figyelt kérdés

Ez most kicsit hülyén fog hangzani...

De én elítélem a szaporítást. Voltam önkéntes menhelyen, tudom mennyire esélytelen rengeteg kölyökkutya sorsa (nem hogy azoké akik már esetleg idősebbek)

Viszont szeretnék a kutyámtól egy almot. Nem pénzéhesség, vagy ilyesmi vezérel. Csak szeretnék egy kölyköt megtartani az alomból, akinek a kölyke az én kutyám véréből van.

Kis testű kutya, az alom számuk kb 3-5.

Ebből én megtartanék egyet. Egyet szeretnék mamámnak adni, mert az én kiskutyámat is nagyon szereti és tudom, hogy örülne neki. Egyet testvérem vinne el (csak ő már nem velünk lakik), mert ő is régóta szeretne, csak egy ilyen kutya 150ezer tk-san. Én pedig mondtam neki, hogy bizonytalan helyről sose vásároljon, mert ki tudja milyen idegbetegek a szülők, vagy hogy vannak tartva, mivel etetve. Egyet pedig a szomszédom is szeretne, akinek eddig nem lehetett kutyája, de már most lehet. Szóval ez 4 kiskutya sorsa lenne. Mondhatni családban maradnának.

Így is szaporító lennék? Vagy etikátlan lenne lehozni egyetlen egy almot?


2012. júl. 14. 10:16
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
68%

Tisztázzuk a fogalmakat

szaporítás - állomány számának növelése

tenyésztés - az állomány javítás érdekében történő alom lehozása


Na most bár a szaporítás kapott egy pejoratív jelleget az elmúlt években mint kifejezés (kis ketreces kutyákra, és állatkínzásra asszociálnak róla) de alapvetően magának a szónak nincs ilyen negatív mellékzöngéje. Igen, ha a szót nem a negatív mellékzöngéjével együtt szemléljük akkor alapvetően most szaporító leszel vagy mostanában divat a hobby szaporító kifejezés, talán ez még megfelelőbb a te helyzetedben.


Figyelj én nem akarlak le beszélni semmiről, nincs erre energiám és tudom csak falra hányt borsó amit itt mindenki leír mert csak azt veszed majd figyelembe ami igazol téged.


Csak annyit kérek legalább a fajta betegségekre szűresd le a kutyát, könyörgöm. Csak tegnap a kozmetikánkba 3!!! patellás kiskutyát hoztak be nyírni (ebből 1 vemhes volt 1 et meg fedeztetni akartak) és recsegett ropogott a kis térdük, 1 nek már a szíve is műtve volt sőt a vemhes szuka légcső szűkületes volt (még pont annyira, hogy műteni nem kellett) Hetente 7-9 beteg kutyát hoznak be hozzánk akikből nem 1-2 vemhes vagy épp most akarják fedeztetni.

Legalább te figyelj arra, hogy a te kutyád és a kan is egészséges legyen, minimum röntgenjük és szemszűrésük legyen meg.

2012. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 Tyler913 ***** válasza:
52%

Szerintem a legtöbb válaszadó nem fröcsögött. Kulturáltan leírtuk,hogy a szaporítás nem csak a puppy mill-eket, a kamionra termelt kiskutyákat jelenti, hanem minden olyan almot, amely ellenőrizetletül, szakértelem nélkül, nem az adott fajta nemesítésére jön létre.

A magam részéről továbbra is képtelen vagyok megérteni, hogyan gondolhatod, hogy a születő utód(ok) a Te kutyád mása lesz, "rá fog emlékeztetni".Neked is tudnod kell,hogy a genetika ennél sokkal bonyolultabb,pláne,ha nem fajtatiszta kutyákról van szó.Szóval ez a szentimentális indok csak kifogás.

A másik dolog,amit nem értek,hogy miért derogál anyukádnak és a testvérednek menhelyről örökbefogadni. A menhelyi kutya mitől rosszabb? Az a baj vele,hogy "használt"? Kiskutyák is vannak ott, akik gazdára várnak, és ezt Te is pontosan tudod. A szaporítással járó nehézségek és költségek felvállalása helyett nem lenne egyszerűbb inkább rábeszélni a családtagjaidat, hogy legalább egyszer elmenjenek a menhelyre? Hátha találnának ott nekik tetsző kutyát!


ui: tapasztalatból mondom: kutya örökbeadásánál iszonyú nehéz dolgod lesz,ha el akarod kérni a pénzt, amibe a kutya Neked került. A legtöbb ember úgy van vele, hogy még mi örüljünk, hogy örökbe fogad egy kutyát, nemhogy még fizessen egy petákot is.Szóval esélyes,hogy azt a kutyánként cirka 20 rugót Neked kell majd állnod.

2012. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!