Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bírják a kutyátok/macskát...

Hogy bírják a kutyátok/macskátok ezt a viharos időt?

Figyelt kérdés

A miénk teljesen be van szarva, egy sarokba összegömbölyödve remeg, az Istenért sem akar megnyugodni, pedig már mindent megpróbáltam.

Egy ismerősöm kutyája meg is szökött az előbb, azóta is keresik.


2012. júl. 29. 21:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

A kutyámnak meg se rezzen, kint állt velem az erkélyen (újpest) és néztük a vihart.

Érdekes, hogy egyik kutya mennyire retteg, a másik meg tök közömbös.

2012. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez leginkább csak nevelés kérdése...
2012. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

11.

Mi is Újpesten vagyunk, ti merrefelé? Itt már kezd csendesedni a vihar.

2012. júl. 29. 21:50
 14/30 anonim ***** válasza:
Engem is döbbenetbe ejt, hogy az egyik kutya nem foglalkozik a viharral, ellenben az én kutyám meg olyankor úgy remeg, mint a kocsonya, de még inni sem iszik. Valóban nevelés kérdése? Én felnőttként hoztam ki a menhelyről, és persze nem én neveltem erre, akkor az előző gazdi "rontotta el"?
2012. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat nem érdekli, általában aludni szokott :)
2012. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
A gazda reakciói rengeteget számítanak egy ilyen helyzetben, az a kulcsa a kutya "elrontásának" és a megoldásának is.
2012. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam foglalkozni a kutyával, ha fél, mintha semmi nem történne, teljesen közömbös vagyok vele. Mégis fél, amióta kihoztam a menhelyről. Vagy ez a hozzáállás nem jó?
2012. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Újpest - Szilas lakópark (újpest széle, majdnem káposztásmegyer)

most már itt is csak csendben csöpörög, de 2 órával ezelőtt borzalmas vihar volt, ekkora szelet rég nem láttam

2012. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
én is budapesti. ha napközben szakad le az ég és itthon vagyunk, akkor nincs vele gond, alszik tovább, bár látom rajta, h azért néha fel-fel tekintget a dörgésre és kicsit tart tőle. éjszaka felébreszt minket (a párom alszik kívül, az orrával megböki a vállát, ha nincs rajta pizsi, akkor meg is nyalogatja), ha dörög és villámlik. olyankor nyugtatgatás, simogatás és lassan elalszik. utána visszafekszünk mi is.
2012. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

#17

A nem foglalkozós hozzáállás jó lenne, ha az lenne a célod, hogy ne szokjon rá a rettegésre. De mivel már rászokott, megvannak az emlékei a viharról (vagy bármi másról, amitől fél), így az, hogy nem csinálsz vele semmit, nem valószínű, hogy változtatni fog rajta. A negatív emlékeit pozitívakra kell cserélni, meg kell nyugtatni, vagy ki kell zökkenteni abból a tudatállapotból, hogy ő most fél. A konkrét módszer viszont minden kutyánál más, hisztisen rettegő kutyánál az lehet a nyerő, ha egyszerűen lefogod, és hagyod megnyugodni, de a saját kutyám például magától is nyugton van rettegés közben, neki úgy kezelem a huzatfélelmét, hogy leülök a földre, befektetem hanyatt a két lábam közé, és úgy hagyom megnyugodni. Persze ehhez azért kell egy alapvető bizalom, meg hogy ismerős és nyugalmat jelentő szituáció legyen a kutya számára a hanyatt fekvés, és persze hogy ne kapjon megerősítést a félelmére egyáltalán :)

Szóval csak azt akartam érzékeltetni, hogy nincs egy tökéletes megoldás, kutyája válogatja, melyikre reagál jól.

2012. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!