Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bírják a kutyátok/macskát...

Hogy bírják a kutyátok/macskátok ezt a viharos időt?

Figyelt kérdés

A miénk teljesen be van szarva, egy sarokba összegömbölyödve remeg, az Istenért sem akar megnyugodni, pedig már mindent megpróbáltam.

Egy ismerősöm kutyája meg is szökött az előbb, azóta is keresik.


2012. júl. 29. 21:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem szoktatás, vagy nevelés kérdése. Az embernek is vannak félelmei, amik nem biztos, hogy negatív tapasztalatokból fakadnak. De az ember agyilag képes arra, hogy felfogja, szembe kell nézni a félelmekkel, és akkor legyőzhető. Egy kutyát viszont, aki fél a dörgéstől, nem szabad erőszakkal kitenni, hogy majd megszokja.

Az enyém nem fél a dörgéstől, de a petárdázástól, tüzijátéktól igen. És ez sem volt minden így, ahogy öregszik, előjönnek ilyenek...

2012. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy erőszakkal ki kell neki tenni, de mivel elkerülni nem lehet, ezért meg kell próbálni a lehető legkisebbre csökkenteni a félelmét, mert lehetséges. A kutya sokkal gyorsabban túllép az ilyeneken, mint mi, emberek, ha segítünk neki.

Az emberek félelmei meg amúgy nagyrészt pont abból fakadnak, hogy túl sokat gondolkodunk. Na meg nem szabad a kutya agyát az emberével összehasonlítani. Másképp működünk.

2012. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Nálunk sem a kutyák sem a macskák nem félnek a vihartól, petárdától. Kutyák majdnem hangosabban horkolnak, mint ahogy dörög:)
2012. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Van nálam egy menhelyi kutyus, nem félős, de nem hagyhattam kint, mert még nem barátkozott meg a kutyaházzal. Ha bemenne, nem ázna meg, így viszont az előszobában alszik. Időt kell adni neki, amíg megszokja itt a körülményeket. Egyébként káposztásmegyeri, onnan fogadtuk örökbe.
2012. júl. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
A Rextől?
2012. júl. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy bármitől félhet, bármitől megijedhet a kutya, azonban nagyon sok múlik a gazdin, hogy hogy reagálja le, ha odamegy nyugtatgatni, erősíti a kutyában, hogy félni kell, ha nem kezdi el sajnálni a kutyát és megmutatja neki, hogy nincs mitől félnie, javulni fog a helyzet.
2012. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
68%
Egy jó idegrendszerű kutya hamar rájön,hogy semmi rossz nem történik a csattogásokkal.Ha először meg is lepődik,de a harmadik,negyedik dörgésnél már nem szabad semmi ideges reakciót mutasson.A félelem,meglepettség normális egy kutyánál,de hamar fel kell dolgozza egy egészséges idegrendszer a külső ingereket és megfelelően reagáljon.Amelyik kutya pánikol,főleg hosszabb ideig,azzal baj van.
2012. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a kölyökkorában ért negatív hatások is jelentősen befolyásolják a kutya félelmét. Valószínűleg a kutyámat is érte vmi ilyen hatás, de mivel menhelyes, így sajnos nem tudom a pontos okát. Már elég idős a kutyus, biztos ez is a dolog hátterében áll.
2012. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
25. Igen, a REX-től. Csuda aranyos, nem is félt a viharban, persze bevittem a házba.
2012. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
kinnt döglöttek a teraszon:)))
2012. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!