Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyesztonel ha lehet kolykot...

Tenyesztonel ha lehet kolykot valasztani, mit erdemes megfigyelni, csinalni?

Figyelt kérdés
Hogy kideruljon melyik kolyoknek milyen a szemelyiseg, jatekos-e vagy baratsagos, sportos-e vagy lustabb? Gondolom az oda rohanok es felkapom az egyiket, nem a jo viselkedes nem?

2012. aug. 10. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Figyeld meg alaposan! :)) nézd meg h ,egyenesek-e, a lábai.., vagyis hogy van e valami baja stbb...
2012. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt :)) Ő heteken át figyeli az almot, pontosan tudja, melyik milyen.
2012. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megint Akumival értek egyet.


Én a pár napos tesztet s a 6 hetes tesztet javasolnám.

De attól függ, mire kell a kutya.

Bocsi, de nincs időm leírni minden részt, és szerintem utána is tudsz nézni...


6 hetesen tedd egy idegen szobába egy idegen emberrel (az lehetsz te is).

Mozdulatlanul állj és várj, nézd meg, mit csinál a kölyök. elkezd felfedezni, nyüszög vagy követelőzve hisztizik-e...

Odamegy-e hozzád? Ha igen, milyen gyorsan veszi észre, hogy ott vagy?

Ha elindulsz, van-e benne követési hajlam, vagy nincs, és ha követ, akkor melletted, mögötted jön, vagy előtted, próbálva ezzel akadályozni téged?...


Aztán csapj hirtelen zajt, dobj el egy konzerves dobozt ne túl közel hozzá.

Mi a reakció? megijed és lefagy, megijed és menekül (nem jó jel), vagy megijed, de odamegy megnézni a tárgyat (jó jel), esetleg meg sem ijed? (nem jó jel)


Aztán vegyél egy műanyag poharat, és tegyél alá jutalomfalatot. Milyen hamar jön rá, hogy szerezze meg a kaját? Ha rájött és megismétled a feladatot, gyorsabban rájön?


aztán tedd fel egy asztalra, az asztal szélét pakold tele tárgyakkal.

Nagyon vigyázzatok, le ne essen!

A tárgyak azért vannak ott, hogy ha megindul a széle felé lássa, mekkorát eshet. (Vannak olyan kutyák, akik annyira nem féltik magukat, hogy simán lesétálnak az asztalról... az olyan kutya jó lehet vaddisznózáshoz, de nem valami előnyös tulajdonság a városban a járdán...)



Na bocs nincs időm többet írni...


De egyet még lényeges elmondanom:

Ezek a tesztek sosem adnak biztos képet a kutya jövőbeli viselkedéséről.

karaktertesztek, amiből következtetni lehet.

Nyilván jelzőkutyának nem egy magabiztos felfedezőt választasz, mert több melód lesz vele.


De volt olyan (etológus) ismerősöm, aki egy neves kennelből többszörös vizsgálat után kiválasztotta a legerősebb idegrendszerű kölyköt. hazavitte. a kölyök összerezzent a kuka fedelének csattanásától. Ennyi.


Én ideiglenesezem és van is pár saját kutyám...

Van nálam egy ideiglenes (aki valószínűleg örökre itt ragad), mindenben fullos kutya. De tényleg. Tuti ŐV-re, nyomkövetésre, agilityre, imád úszni, apportozni, könnyen kezelhető a szőre, cuki, tipikus optimum kutya (félős és agresszív mellé is beáll), imádja a gyerekeket...

De sosem éreztem a sajátomnak. Nincs az a megmagyarázhatatlan szerelem.

Így amikor ő pisilt be, vagy izgalmában ő ugatott, sokkal kevésbé voltam elnéző (persze nem vagyok vele k.csög, csak egyszerűen nehezebben nézem el ezeket. Nem szidom le meg ilyesmi. Csak ott van a fejemben valami. Erről nem tehetek, nem vagyok szemét, így működik az emberi agy.)


Viszont van egy rakás szerencsétlenség kutyám, aki a széltől is fél(t), ŐV-re kizárt, hogy használjam, apportban és futásban jó, de szóval semmi olyan "húde" ambíció nincs benne.

Viszont első látásra szerelem.

Sokkal több türelmem van őt nevelni, sokkal elnézőbb vagyok vele, sokkal kisebb stressz volt, amikor ő pisilt be, stb...



Ez így van, nincs ezen mit szépíteni.

Szóval kiválaszthatod te a tesztek alapján a legtutibb kutyust, ha aztán hazaviszed, és nem felel meg a kreált ideálodnak.

Ha nincs szerelem, valahol nyűg lesztek egymásnak.


(persze mostanra kezdem megszeretni az ideiglenesemet is, de ez inkább csak gyertyaláng, nem a görögtűz...)

2012. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha a tenyésztőre bízod a választást. Nekem már két kutyám van ugyan onnan, mindkétszer teljesen bejött az amit a tenyésztő mondott a kicsikről. Ő van velük a nap 24 órájában, neki van ebben gyakorlata, ha csak így tudatlanul odamész és magad választassz, akkor az teljesen esetleges. Lehet, hogy épp fáradtak vagy jóllakottak a kutyák és épp nem a valós jellemüket mutatják.
2012. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! A kölyöktesztek előtt 2 órával a kicsiket elválasztják az anyjuktól!
2012. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, de az is gyakori, hogy a legaktívabb a látogatás előtt tombolta ki alaposan magát, és egy bamba, nyugodt kölyöknek látszik.
2012. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7


Velünk pot ez történt. Mondta is a tenyésztő, hogy higgyük el, hogy nem ilyen szokott lenni!

2012. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez benne van a pakliban.:)

Azért ajánlottam, hogy ne vegye készpénznek a tesztet.

(Amúgy ezért szokták többször is látogatni az almot...)

2012. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!