Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hatalmas a haragom!

Figyelt kérdés

1 hete vásároltunk egy családi házat be is költöztünk,

a szomszédban sok gyerek van, nekünk is kettő, mindig naponta többször jönnek hozzánk át, mi még dolgozgatunk a házon, mai nap is így volt a szomszédban lévő gyerek valószínű a legkisebb be akart jutni hozzánk, nem jött be de a kaput nyitva hagyta, pedig nagyon nehéz kinyitani, a kutyám egy shair-pei kiszökött, nem vettük észre egyszerre mert épp a konyhában szereltünk, amikor kimentünk észleltük, hogy nincs meg, hívtuk és jött erősen vérzett minden hol, rohantunk az állatorvoshoz, össze varrták sok helyen. Az utcánkban lévő nagy német juhász két házzal arrébb támadta meg, az én kutyám nem védekezett, ott a kapu egész nap nyitva van pár napja láttam ahogy egy másik kutyának is nekiugrott keményen, szóltam a gazdájának, hogy zárja a kapuját mert a kutyája veszélyes, egy beképzelt pasi, még neki állt feljebb, féltem a kutyámat haragszom mindenkire. Van egy rottweilerem is még kölyök. Már most utálok itt lakni!



2012. aug. 19. 23:03
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem is tett rá a doki kötést mert akkor Luiszt teljesen be kellett volna kötni, hiszen meg sem tudtuk pontosan számolni mennyi mély seb borítja az egész testét, nagyon csúnyán néz ki.
2012. aug. 19. 23:46
 12/42 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "az állatorvos mondta, hogy fél, hogy a két legmélyebb sebnél a kutyus bőre el fog rohadni"


tehát én erre a két sebre gondoltam amikor válaszoltam.


Biztos, hogy elkezdeném már most az antibiotikumot, nem várnám ki, hogy kezdődjön a "rohadás".

Amúgy jó egészségeben van a kutyus? Jó minőségű kaját kap? Meg is eszi a kajáját? Ha nem akkor a doki tudna adni vitaminkoktélokat a kutyának, egy jól feltuningolt immunrendszer könnyebben küzd meg az ilyen megpróbáltatásokkal.

2012. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Ha ezek a soha kutyaiskolát nem látott, neveletlen vagy vadítással "nevelt" kutyák nem a te kutyádat fogják legközelebb megtámadni, hanem a kisgyerekeket, akkor mi lesz?! Én tudom: súlyos sérülés vagy haláleset és altatás, nem a felelőtlen "gazdinak", hanem a kutyáinak. Decsen három roti tépett szét egy gyereket, hasonló vadállattá "nevelés" következtében. Számoljon el az az apa a saját lelkiismeretével, de úgyse fog. Fel kell jelenteni az ilyen "gazdikat".
2012. aug. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Reggel az lesz az első, hogy a két legmélyebb sebnél bekötözöm neki, lefertőtlenítem. Igen félek én is, hogy a gyerekeket is megtámadja az a kutya, mivel mikor pár napja észleltem, hogy a szomszéd kutyájának, hogy neki ugrott, és a nagyobb lánya aki most lesz ötödikes általánosban kiabált segítségért egy idős néni pedig elkergette a kutyát aki hamarabb odaért, itt a szomszédban öt gyerek van, de sokat vannak kint, magyar család, jól szituáltak, és a kutyájuk aki szintén nagy termetű, de jámbor mindig kiszökik a kapun ahogy nyítják a gyerekek után naponta kb. 10-15 alkalommal, a gyerekek pedig egyszerre viszik vissza az udvarba, közbe a nagy német juhász ott van a teljesen nyitott kapunál, én ma kérdeztem az anyukát nem félted a gyerekeket a német juhásztól? Ő azt mondta nem jó újat húzni a palival mert sosem száll le rólunk.
2012. aug. 20. 00:06
 15/42 A kérdező kommentje:
Antibiotikumot kapott szúriba az állatorvostól.
2012. aug. 20. 00:09
 16/42 A kérdező kommentje:
Igen én is hallottam az esetet a 3 rottweilerről, mindez nevelés kérdése, ha egy ilyen domináns kutyával nincs foglalkozva akkor ilyen következményekkel jár sajnos, nekem voltak, most is van és lesznek is rottweilereim, olyanok voltak mint a kezesbárányok, de a családunkért kiálltak nagyon okosak tanulékony, jó képességű kutyák,de sok foglalkozást igényelnek, hogy ilyenek legyenek, de ha védeni kell akkor védenek. A Shar-pei-em úgy került hozzám, hogy egy tenyészetnél ahol rengeteg shair-pei volt meghallottam, hogy született egy kutyus agyi rendelleneséggel ő volt az én Luiszom elsőre beleszerettem, de sokat küzdöttünk vele sokszor összeesett jobbra dülöngélt szemei fent akadtak, kölyök korában rengetegszer, most naponta 1-2szer van. 4 éves annyira vigyáztunk rá, eddig sosem volt ilyen...(
2012. aug. 20. 00:18
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Már megint egy felelőtlen ember terrorizálja az egész utcát, hát ne. Ne hagyjátok magatokat, pont azért ilyen, mert senki sem akar neki szólni, nehogy rájuk szálljon. Szépen össze kell fogni. Itt nem idegesítő dologról van szó, hanem veszélyezteti a gyerekeiteket, állataitokat. Igenis szólni kell neki, ha meg nem ért a szép szóból, akkor hivatalos útra kell terelni a dolgot, nem szabad megvárni, amíg komolyabb baj nem lesz. A kaput meg csináltasd meg és zárjátok, tudom, hogy nem ez lenne a legfontosabb teendőtök ilyenkor, de sok probléma megelőzhető vele.
2012. aug. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
A pitbullos gazdi vagyok egy másik kérdésből. Az én természetem miatt ha következőleg az utcán lennék, hívnám a rendőröket, hogy kint a kutya.. de előtte lehet elmennék arrafelé, ha kiszalad hozzám akkor leújnám gázsprével és megmondanám hogy megtámadt.. ha utána a szomszéd szórakozna velem.. mindenkinek megvannak az ismerősei.. amúgy ha az őszintét szeretnéd hallani akkor nyársra húznám a kutyát, ha az enyémmel tenne ilyet, csak sajnos nem a kutya tehet róla és sajnálnám bántani.
2012. aug. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Most voltam kint a kutyámnál, sajnos nagyon rossz állapotban van én belső sérülésekre is gyanakszom a két hátsó lábát húzza kukija kint van nem megy vissza, öklendezik:( Ha a kutyám elpusztul... bele se mernék gondolni, szívem szerint 10 pitbullt eresztenék a kutyájára, vagy 2-3 rottweilert és tegyék dolgukat.Kedden meg legelső dolgom, hogy feljelentem a palit!
2012. aug. 20. 01:15
 20/42 anonim ***** válasza:

Jól teszed, mármint a kötözést. Olyan fertőtlenítőt használj ami nem csíp, Betadine-t, Braunolt, vagy Octeniseptet. Ne sajnáld, jó bőven tocsogósra locsold le vele a sebeket, ha mély akkor a "lyukba" is nyugodtan beleöntheted, nem fog ártani. Az sem baj ha ott is végigfolyik a kutyán ahol nincs seb, majd lekopik, csak rajtad olyan ruha legyen amit nem sajnálsz ha olyan lenne.

Steril lapokkal fedd le a sebeket (ha egy mód van rá szegett szélűvel, hogy a széléről a kisebb nagyobb szálak ne ragadjanak bele a sebbe) és tekerd át többször gézzel vagy fáslival. Naponta cseréljétek, minden cserénél ugyan úgy bőséges fertőtlenítés. Bármi rosszabbodást vennétek észre (nem kezd el gyógyulni több nap elteltével sem, vagy esetleg büdös szaga van amikor leveszitek a kötést) vigyétek vissza a dokihoz.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

2012. aug. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!