Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hatalmas a haragom!

Figyelt kérdés

1 hete vásároltunk egy családi házat be is költöztünk,

a szomszédban sok gyerek van, nekünk is kettő, mindig naponta többször jönnek hozzánk át, mi még dolgozgatunk a házon, mai nap is így volt a szomszédban lévő gyerek valószínű a legkisebb be akart jutni hozzánk, nem jött be de a kaput nyitva hagyta, pedig nagyon nehéz kinyitani, a kutyám egy shair-pei kiszökött, nem vettük észre egyszerre mert épp a konyhában szereltünk, amikor kimentünk észleltük, hogy nincs meg, hívtuk és jött erősen vérzett minden hol, rohantunk az állatorvoshoz, össze varrták sok helyen. Az utcánkban lévő nagy német juhász két házzal arrébb támadta meg, az én kutyám nem védekezett, ott a kapu egész nap nyitva van pár napja láttam ahogy egy másik kutyának is nekiugrott keményen, szóltam a gazdájának, hogy zárja a kapuját mert a kutyája veszélyes, egy beképzelt pasi, még neki állt feljebb, féltem a kutyámat haragszom mindenkire. Van egy rottweilerem is még kölyök. Már most utálok itt lakni!



2012. aug. 19. 23:03
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
dr. Schvarcz Csaba és Dr. Fehérváry György ők szokták kezelni a kutyáimat.
2012. aug. 20. 02:19
 32/42 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus?:/
2012. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Egész jól szerencsére!:) Erős az immunrendszere és jó erőben van így reméljük hamar felépül!:)
2012. aug. 20. 11:57
 34/42 anonim ***** válasza:

Milyen kennelről beszéltek?

Szegény kérdező szerintem inkább a házban próbál lakható állapotot csinálni (gyanítom, hogy még főzni sem igen lehet most még). És ha egy ennyire elhanyagolt házba kell egyik napról a másikra beköltözni 2 kutyával meg 2 pici(!) gyerekkel akkor akár mennyire szeretem is a kutyáimat először legalább 1(!) szobát kell rendbe rakni, hogy a családnak legyen hol aludnia...

Azt hiszem most a legtöbb amit tehetsz, hogy vagy bezárod valami (használható) melléképületbe vagy láncra teszed napközben a kutyákat. Ha nem is tökéletes megoldás, de gyors. Sok sikert és kitartást az új ház + a kert rendbehozatalához!

2012. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

én hívnám az állatrendőrséget és fel jelenteném a pasit... tudom, hogy nem a kutya hibája, de ha annyira el lett cs*szve az élete, hívnám az állatrendőrséget, hisz bárkit bánthat: kutyát, gyereket, időseket, akár téged is... a pasi meg nem igaz, hogy nem tud vele foglalkozni...fel kéne jelenteni...


a kutyus eszik rendesen? ha nem akkor azt hallottam, hogy húslevesnek a levét lehet neki adni, mert táplálja, tudom, hogy van más probléma is, és hogy ez most nem jött jól... jobbulást és hidd el, nem lesz semmi baj, csak nyugodj meg

2012. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok, tényleg azt sem tudjuk hol áll a fejünk, férjem reggeltől estig dolgozik én itthon vagyok két pici babámmal, két kutyámmal, most beláncoltuk a kaput lakatra tettük próbáljuk védeni a kutyáinkat, most egyenlőre a szomszéd pali zárva tartja a kapuját legalábbis ma így volt, de beszélgettem a többi szomszéddal és mondták, hogy ne gondoljam, hogy ez mindig így lesz pár nap és újra tárva nyitva lesz, az zavar, hogy még csak bocsánatot sem kért és azt sem kérdezte meg hogy van a kutyám, azzal a kutyával szemben épp egy játszótér van és rengeteg picike gyerek játszik ott, mivel azt mondták a szomszédok a múlt héten egy kutyának támadt neki, most meg az enyémnek ez előtt sosem csinált ilyet, én már abban sem vagyok biztos, hogy a gyerekeket nem fogja bántani, ha egyik napról a másikra megbolondult, egyébként szerencsére jó az étvágya mindent eszik:)
2012. aug. 20. 19:56
 37/42 A kérdező kommentje:
Bocsi lemaradt Luiszomnak szerencsére jó az étvágya mindent meg eszik:)
2012. aug. 20. 19:57
 38/42 anonim ***** válasza:
Utcán néhány éve egy ilyen neveletlen németjuhász ránk támadt (kirohant egy kapun, a kutyám még bőven kölyök volt, megrémült. Nem voltam szívbajos: jól belerúgtam a németjuhász pofájába. Vonyítva elrohant, attól kezdve nem mert csak úgy kirohanni az utcára. Durva, de hatásos módszer.
2012. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Olvastam a válaszaid egy másik kérdésnél is, de inkább itt válaszolok.

Először is, nagyon sajnálom a kutyád. Remélem, minden rendben lesz vele.

Másodszor pedig: sajnos a ti hibátok is volt, mert zárva kellett volna tartani azt a kaput. Ha sok dolgotok van, akkor is. Így még feljelenteni sem tudjátok a násik kutya gazdáját, mert ugyanúgy a ti kutyátok is póráz, sőt gazda nélkül volt közterületen, mint a másik kutya. Erre nagyon oda kell figyelni.

Egyébként meg ne általánosíts, mert attól, hogy egy-két kutya ilyen, nem ilyen a fajta! Minden nevelés kérdése. Németjuhászból nagyon sok van, így nyilván gyakrabban történik támadás a fajta által...

Mellesleg: a kutya nem csinált semmi rosszat, védte a területét, ez a dolga. Ezen kívül lehet, hogy nagyon agresszív, az már a gazda hibája. Úgyhogy ne tervezgess semmilyen pitbullokat a kutyára küldeni, mert nem tehet semmiről. A gazdája annál inkább.

2012. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
attól még feljelentheti, mert nem ez az első eset, és nem az ő hibája, hogy nyitva volt a kapu, hanem a szomszédgyereké, aki gondolom még kicsi, de azért szólj neki, hogy zárja is be a kaput, amúgy gyerekre is rátámadt a kutya hát csodálom, hogy még nem jelentették fel azt az elmebeteg embert...am mondott valamit az ember, vagy még köszönni se szokott?
2012. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!