Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek, ha kutyasétál...

Ti mit tennétek, ha kutyasétáltatás közben megtámadna titeket egy másik kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a párommal sétáltattuk a kutyánkat (egy erdélyi kopó keverék - szuka), amikor elsétáltunk egy ház előtt a kapu kinyílott is kirongyolt rajta egy harci kutya, ma néztem utána szerintem egy Bordeaux-i dog volt, de nem biztos. Iszonyatosan hangos morgás és ugatás közepette egyből nekitámadt a kutyánknak és nyakra támadott, egyszer meg is csípte a nyakánál és még a kutyánk száján is lett egy kisebb seb. A kutyánkat az mentette meg, hogy a párom, gyorsan felkapta és a saját testével védte szerencsére őt már nem harapta meg, mert NAGY NEHEZEN sikerült az idős néninek visszahívnia a kutyát. Annyira megijedtem, hogy utána egy órán keresztül még remegtem. Az a kutya majdnem megharapta a páromat és a kutyánkat meg megcsípte, ki tudja mi lett volna ha a nem tudja visszahívni.

Utána (és közben is) iszonyatosan lekiabáltam a nő fejét, hogy miért kell kiengedni a kutyát, ha nem behívható!! Ha harci kutyát tart, akkor könyörgöm nevelje meg! Vagy zárja el addig amíg kinyitja a kaput!!!!


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen helyzetben mit lehetne tenni? Én nem bántanék állatot, de ha még egyszer ilyen előfordulna simán lefújnám a támadó kutyát gázsprayvel, inkább minthogy az én kutyámnak, vagy a páromnak vagy nekem legyen bármi sérülésem?

Ti mit tesztek ilyen helyzetben?


2012. aug. 21. 12:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
én ahányszor meglátom messziről, hogy egy kutyán nincs póráz, de a gazda kezében van, vagy ott van a kapuban a kutya, megállok, kutyámat leültetem, hogy a gazdája vegye már észre, hogy mi menni akarunk tovább...azt bírom, amikor a gazda kezében van a póráz, de nem rakja rá, aztán a gatyámat elkezdi szedni a neveletlen kutyája -.-
2012. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, gondolhatjátok az milyen jó poén, amikor néha őt támadják meg... Pedig ő jól nevelt, nem ugat, láb mellett jön, és 10-ből 9x rá se néz a másik kutyára, hanem nagy ívben kikerüli.

Német juhász már 3x támadott rá (3 különböző kutya, szóval ezt a fajtát inkább kikerüljük, ha látom közeledni) és van 1 labrador, aki valamiért pikkel a kutyámra.

Eddig 5ből 5x ment neki.


Nem nagyon tudok mit tenni, ha a nagyobb kutya gazdája nem reagálna azonnal, akkor én tuti, hogy belerúgnék a másikba, de erre még nem volt szükség.

2012. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

nekem bichonom van,éppen sétálunk szépen az utcán és egyszer csak hátulról a kutyámnak rohan egy szetter keverék, én akkor olyan 12 éves lehettem ,felvettem a kutyámat mert nem tudtam mit csináljak egyszer belerúgtam a kutyába de az rám ugrott és a kutyámat akarta elérni, mennék el onnan ,de megjelenik még egy nagytestű keverék egy palota pincsi társaságában, akkor azok is ugráltak rám állandóan, mindig próbáltam úgy fordulni,hogy ne a kutyámat és az arcomat érjék ,inkább a hátamat.. aztán kb 10 perc (nagyon hosszúnak tűnt ez az egész) múlva megjelent egy nő és azt mondta miért vettem fel a kutyát,azért ugrálnak rám, én sírva mondtam neki,hogy mi sétáltunk és a maga kutyája egyszer csak hátulról elkapta az enyémet,azt meg nem hagyhattam ,hogy ott tépje szét..

a nő elkergette a kutyáit a másik irányba ,nem fogta volna meg őket..én sírva rohantam haza elmondtam mindent a szüleimnek..szerencsére én is és a kutyám is karcolásokkal megúsztuk.. a nővel apum beszélt mert én tudtam,hogy hol lakik..aztán legközelebb mind 3 kutyát pórázon láttam, de viszont nem csak az én kutyámnak mentek neki ezek a kutyák,kiderült,hogy már a környéken szinte minden kutyát megtámadtak és mindig póráz nélkül voltak, és a "kedves gazdi" mindig később ért oda..

szerencsére az eset óta 3x láttam akkor ,hogy sétáltatja a kutyáit pórázon,utána gondolom elköltözött..aminek nagyon örültem :)

azért kislányként engem ez nagyon megrázott..



a 2. eset az kb 1 éve történt,hogy sétálunk megint az utcán és a kutyámat lerohanja egy spániel,mivel akkor 19 éves voltam már így felkaptam a kutyámat a spánielbe vagy 2 nagyot belerúgtam,de nem hagyta abba az ugrálást és a kutyám farkát tépte, megérkezik a gazda elkezdi,bocsi,ne haragudj, mondom, ha ennyire idegbeteg a kutyája akkor kösse meg,mert ha még egyszer elengedve látom feljelentem..

azóta azt a kutyát én már nem láttam elengedve , csak pórázon:D

szerencsére itt sem sérült meg a kutyám csak egy picit seb lett az orrán..és a lábam meg csupa karcolás volt a kutya körmétől..

2012. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Érdekesség a legtöbb esetben német juhászok a támadók, pár napja az én Shair-pei-met is egy német juhász marta meg nagyon vérzett minden hol, sok öltéssel lett összevarrva.:(
2012. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kutyámat pórázon sétáltatom,forgalmas helyen szájkosár is.Pedig 1OO% visszahívható.Sőt a lábhoz parancsnál meg sem mozdul mellőlem.Elengedni elengedem és labdázunk vagy úszik a patakban.Vagy rohangászik.Ahol szabadon van,ott csak vadak s erdő,mező...Ha látom,hogy rohan egy kutya felénk,támadólag,hát lecsatolóm én is a kutyát...DE mellettem van,nem rohan a másik felé.Ha az még akkor is megtámadja,hát...Győzzön az erősebb.Támadott már meg Labrador,Hovawart,Német Juhász Kutya,keverék stb.Elrendeződtek a támadások.Azzal a felfogással vagyok,hogy ha én pórázon sétáltatom,és másik kutya szabadon van és támad,hát magára vessen a gazdi..S a kutya is.De érdekes,hogy a legtöbb agressziót a kistestű kutyák mutatták.Természetesen ilyenkor nem engedem a kutyát szabadon,elhajtom én.Egyszer engedtem csak el kisebb kutyára.Egy ilyen kis keverék jószág mindenképp verekedni akart a kutyámmal....Sehogy sem lehetett lerázni,s a gazdi szavát is semmibe vette.De ahogy elindult morogva feléje az enyém,értett a jelekből,mert olyan tipikus visítós ugatással,farkával a lába között elszaladott,s csak jó messziről fenyegetett.
2012. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14. Válaszoló nem te vagy az' akinek 2kutyája van és kettő kicsi gyereke? Aki feltett egy kérdést' hogy mit tegyen mert az utcában az egyik löhött szomszédjánál mindig nyitva van a kapu és a németjuhásza minen kutyát megtámad (kb.)? Hogy van a kutyusod amúgy? Remélem meggyógyul Luisz
2012. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
De igen én vagyok az, most már nagyon jól van szerencsére!:)
2012. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
26%
OFF: "...mellettük óriási francia bulldog fekszik szabadon..." fúúú ez tényleg rémisztő lehetett a nagy, rettenetes francia buldog:DDD you made my day!!!thx!
2012. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem volt ijesztő, de mivel bringán ülve tekertem, pórázzal hozzám kötve a kutyám, a biztonság kedvéért akartam leszállni, hogy ha odarohan, ne essek el, vagy ne üssem el a kutyát...az átlag kutyatartókból indultam ki, akik nem tudják paranccsal maguk mellett tartani a kutyájukat!

És mint olvashattad, valóban le kellett szállnom a bringáról, de már a támadás közben!!!

És igen, az átlagnál nagyobb franci buldog volt, aki a kutyám lábán csúnya sérüléseket tudott volna ejteni. Mint olvashattad (volna, ha végig olvastad volna a sztorit), korábban egy ugyanilyen fajtájú kutya csúnyán megsebesítette egy border collie lábát, amit varrni és több hétig kezelgetni kellett

2012. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igen 18-as valószínű, hogy rémisztő volt az a kutya, bármilyen kutya tud az lenni ha épp támadni készül... "örülök", hogy jól szórakozol.


Mindenkinek köszönöm a választ és a történeteket is, ma délelőtt be is szereztem egy gázsprayt, ezentúl mindig nálam lesz kutyasétáltatás közben. Elég szomorú, hogy a sok felelőtlen kutyatartó miatt csak így érzi biztonságban magát az ember.

2012. aug. 22. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!