Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek, ha kutyasétál...

Ti mit tennétek, ha kutyasétáltatás közben megtámadna titeket egy másik kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a párommal sétáltattuk a kutyánkat (egy erdélyi kopó keverék - szuka), amikor elsétáltunk egy ház előtt a kapu kinyílott is kirongyolt rajta egy harci kutya, ma néztem utána szerintem egy Bordeaux-i dog volt, de nem biztos. Iszonyatosan hangos morgás és ugatás közepette egyből nekitámadt a kutyánknak és nyakra támadott, egyszer meg is csípte a nyakánál és még a kutyánk száján is lett egy kisebb seb. A kutyánkat az mentette meg, hogy a párom, gyorsan felkapta és a saját testével védte szerencsére őt már nem harapta meg, mert NAGY NEHEZEN sikerült az idős néninek visszahívnia a kutyát. Annyira megijedtem, hogy utána egy órán keresztül még remegtem. Az a kutya majdnem megharapta a páromat és a kutyánkat meg megcsípte, ki tudja mi lett volna ha a nem tudja visszahívni.

Utána (és közben is) iszonyatosan lekiabáltam a nő fejét, hogy miért kell kiengedni a kutyát, ha nem behívható!! Ha harci kutyát tart, akkor könyörgöm nevelje meg! Vagy zárja el addig amíg kinyitja a kaput!!!!


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen helyzetben mit lehetne tenni? Én nem bántanék állatot, de ha még egyszer ilyen előfordulna simán lefújnám a támadó kutyát gázsprayvel, inkább minthogy az én kutyámnak, vagy a páromnak vagy nekem legyen bármi sérülésem?

Ti mit tesztek ilyen helyzetben?


2012. aug. 21. 12:32
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Az én békés 10 hónapos retrieveremet is megtámadta egy staffimix szintén kb. 10 hónapos kutya. Kb jó egy percig nem tudtuk szétszedni őket , a kis vakarcs ráfogott.Attól tartottam letépi a fülét, ha ráfog. Az enyém már menekülőre fogta a dolgot, de még akkor is ráment, támadott és ráfogott. A gazdinak nem fogadott szót, nagyon durva volt, ilyet ritkán tapasztal az ember. Az enyém 4 hónapos kora óta jár képzésre , behívható , engedelmes, de idióta kutyák és gazdik mindig vannak. Remélem egyszer párjára akad.
2013. márc. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!