Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam annyiban a dolgot,...

Hagyjam annyiban a dolgot, vagy tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Tegnap este fél 8 körül elmentünk sétálni a kutyánkkal(golden retriever) a szokásos útvonalon. Úgy ahogy kell, szépen láb mellett jött, pórázon. Lakott területen soha nem engedem el. Messziről megláttam, hogy egy nő(20-25 év körüli, az utcánkban lakik, de csak látásból ismerem) jön felénk a foxijával. A kutyája szabadon volt, pórázt nem láttam a kezében. Amikor a foxi meglátta a kutyánkat, elkezdett rohanni felénk, majd előttünk 5 méterre megállt, és mint egy őrült, üvöltve, remegve ugatott, morgott, már a nyála is folyt a földre úgy felhergelte magát. A nő látta az egészet, és mintha mi sem történt volna, ő szépen lassan, telefonálgatva baktatott felénk, amikor odaért megállt a kutyája mögött. Mondta, hogy mennyünk tovább, nem harap a kutyája. Mondom jól van, de ha esetleg nekünk jön a kutya, az övé húzza a rövidebbet. Elindultunk, a kutyája támadni akart, na mondom innen nem megyünk tovább. Rászóltam a nőre, hogy fogja már meg a kutyáját, mert én nem fogok itt várni napokig, és ha nem tesz semmit, akkor abból baj lesz. Erre kiakadt, hogy én ne fenyegessem. Fogtam magam, elindultam visszafele, erre ahogy a kutyám hátat fordított az övének, az a kis dög rácsimpaszkodott a kutyám hátára, és tépte azt. Na, nekem itt felment a pumpám, lerúgtam a kutyáját a földre, közben a pórázt az én kutyám kirántotta a kezemből, és egy kicsit megrángatta a csaj kutyáját. Ráüvöltöttem a nőre, hogy ne legyen már ennyire életképtelen, fogja meg a kutyáját, és húzzon el innen a p.icsába. Szó szerint idéztem. Az affér után hazamentünk, majd fél óra múlva jön a csaj apja, csak úgy fogta magát, és bejött a kertbe. Elkezdett velem üvöltözni, hogy én hogyan merészelem az ő lányát agyhalottnak, meg életképtelennek nevezni, és hogy a kutyájuk csak játszani akart...Majd miután a párom szép erélyesen kiküldte a férfit a kertből, a pali kifele fejbe rúgta a kutyánkat és olyanokkal fenyegetőzött, hogy nehogy egyszer megmérgezze valaki a kutyánkat. Az lenne a kérdésem, hogy lehet ennek a dolognak valami következménye, ha voltak szem és fültanúk, és az utcai affért is többen látták? Ha feljelentést teszek, akkor lesz belőle valami? Tudom, hogy hosszúra sikeredett a mondandóm, de mindent le kellett írnom, hogy tisztán lássatok.
2012. aug. 21. 14:03
1 2 3 4
 31/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kérlek, majd folyamatosan tájékoztass itt minket a feljelentés eredményéről, a fejleményekről...tanulságos és előremutató dolog :)
2012. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

ma 14:53


Az én válaszomra írta, nem a tiédre, csak közben törölték a moderátorok a válaszait, így a tied lett a 18-as. De nekem célozta a kedves írását. :)


Szilvi! A te történetedet is olvastam a kérdésnél, amit linkeltem, és igazad van teljesen. Remélem, hogy elérünk valamit, kicsit rángassák meg a grabancát ezeknek az embereknek!

2012. aug. 21. 15:04
 33/39 anonim válasza:
Még azt hozzátenném hogy természetesen előfordulhat az,hogy nem lesz komolyabb következménye,lehet,nem kerülne bíróságra,kivizsgálásra az ügy. De akkor is lenne írásos bizonyíték arról,hogy mérgezéssel fenyegették meg a kutyátokat. Ebből mindig szokott kapni a másik fél is példányt. Ezek után címeres ökörnek kellene lennie,ha még egyszer a közeletekbe megy,fenyegetőzik esetleg ne adj isten bántaná a kutyát. Szóval ha mást nem is,de azt eléritek,hogy kutyusotoknak ne essen bántódása és ne kelljen azért aggódnotok,hogy baja esik.
2012. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Rendben Szilvi! :)
2012. aug. 21. 15:05
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
Nekem arra nincs szavam,hogy a saját udvarotokban,a saját kutyátokat egy betolakodó rugdossa,ha jól értettem, a férjed szeme láttára,és az még a saját lábán megy el onnan....S közben még fenyegetőzik....Vagy borzasztó nyugodt emberek vagytok vagy szégyenletes gyávák.Maholnap átmegy és megerőszakol,s ti majd kérdezősködtök itt,hogy vajon feljelentsétek vagy nem...
2012. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Írtam már, hogy a párom megrángatta a pasit. Vagy ezt is le kell részletesen írnom, ahhoz, hogy ne köss bele minden szavamba? Kíváncsi vagy egészen pontosan, hogyan is történt ez a megrángatás? És miért lennénk gyávák? Az előbb azért oltott le valaki, mert fel akarjuk jelenteni őket, és szerinte gáz ilyenért perpatvart csinálni, most te meg azért, mert nem vertük meg a pasit. Ha meg megvertük volna, akkor jött volna az a válasz, hogy eltúloztuk a dolgokat...De nem mondom el még egyszer, a pasira rá lett ijesztve, és attól, hogy valamit nem írok le részletesen, az még nem jelenti azt, hogy gyáva férgek lennénk. Úgyhogy téged is megkérlek, hogy mellőzd a további válaszolgatást, mert így is megvan a magam baja, nem vagyok kíváncsi a kötekedő, tapló emberekre!
2012. aug. 21. 16:02
 37/39 anonim ***** válasza:

Hagyjad itt neten mindenkinek tud nagy lenni a szája aztán élőben meg egész más...

Annyira elképesztő hogy tapló parasztok mikre nem képesek. Ilyenkor azért örülnék ha nálunk is lehetne védekezni úgy a birtokháborítókkal szemben mint Amerikában...

Egyébként én is feljelenteném őket mert azért az már nagyon durva hogy be merészelt menni hozzátok és megrúgni a kutyát. Ez már SOK!

Ne izgasson hogy meddig húzódik legalább csináltok nekik pár álmatlan éjszakát mert azért egy polgári per se egy beugrok a boltba történet.

Majd tényleg írd meg hogy hogy állnak a dolgok :)

2012. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem akartalak megbántani.De azt írtad,hogy tessékelés közben,kifele,megrúgta a kutyát s utána még fenyegetőzött is.Ebből arra következtettem,hogy nem volt meg a kellő fellépés ott,a saját udvarotokban.Gondolom utolsó mondatod, a nekem írott válaszodnál,csak a méreg és nem a valódi én...
2012. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Tény, hogy a kérdés alatt nem írtam, de ha a többi kommentemet elolvastad volna, ott látnád, hogy mit írtam erről a kitessékelésről. De nem verhettük agyon, mert akkor csak mi jöttünk volna ki rosszul ebből a helyzetből. És igen, elég ingerült vagyok, és idegesít az, hogy azért is leszólnak páran, hogy ezt a kérdést kiírtam. Pedig én csak kíváncsi vagyok, hogy ha valaki esetleg járt már hasonló cipőben, mint mi, és tett feljelentést, náluk mi lett a dolog vége. És zavar, hogy sokan nem értik, vagy nem akarják érteni, mit is írtam. Ne vedd magadra, ha úgy érzed rád nem igaz. De volt olyan válaszoló is, aki azt kívánta, hogy engem jelentsenek fel, mert velem van a baj...Úgyhogy ne haragudj a rágalmazó soraimért!
2012. aug. 21. 16:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!