Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam annyiban a dolgot,...

Hagyjam annyiban a dolgot, vagy tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Tegnap este fél 8 körül elmentünk sétálni a kutyánkkal(golden retriever) a szokásos útvonalon. Úgy ahogy kell, szépen láb mellett jött, pórázon. Lakott területen soha nem engedem el. Messziről megláttam, hogy egy nő(20-25 év körüli, az utcánkban lakik, de csak látásból ismerem) jön felénk a foxijával. A kutyája szabadon volt, pórázt nem láttam a kezében. Amikor a foxi meglátta a kutyánkat, elkezdett rohanni felénk, majd előttünk 5 méterre megállt, és mint egy őrült, üvöltve, remegve ugatott, morgott, már a nyála is folyt a földre úgy felhergelte magát. A nő látta az egészet, és mintha mi sem történt volna, ő szépen lassan, telefonálgatva baktatott felénk, amikor odaért megállt a kutyája mögött. Mondta, hogy mennyünk tovább, nem harap a kutyája. Mondom jól van, de ha esetleg nekünk jön a kutya, az övé húzza a rövidebbet. Elindultunk, a kutyája támadni akart, na mondom innen nem megyünk tovább. Rászóltam a nőre, hogy fogja már meg a kutyáját, mert én nem fogok itt várni napokig, és ha nem tesz semmit, akkor abból baj lesz. Erre kiakadt, hogy én ne fenyegessem. Fogtam magam, elindultam visszafele, erre ahogy a kutyám hátat fordított az övének, az a kis dög rácsimpaszkodott a kutyám hátára, és tépte azt. Na, nekem itt felment a pumpám, lerúgtam a kutyáját a földre, közben a pórázt az én kutyám kirántotta a kezemből, és egy kicsit megrángatta a csaj kutyáját. Ráüvöltöttem a nőre, hogy ne legyen már ennyire életképtelen, fogja meg a kutyáját, és húzzon el innen a p.icsába. Szó szerint idéztem. Az affér után hazamentünk, majd fél óra múlva jön a csaj apja, csak úgy fogta magát, és bejött a kertbe. Elkezdett velem üvöltözni, hogy én hogyan merészelem az ő lányát agyhalottnak, meg életképtelennek nevezni, és hogy a kutyájuk csak játszani akart...Majd miután a párom szép erélyesen kiküldte a férfit a kertből, a pali kifele fejbe rúgta a kutyánkat és olyanokkal fenyegetőzött, hogy nehogy egyszer megmérgezze valaki a kutyánkat. Az lenne a kérdésem, hogy lehet ennek a dolognak valami következménye, ha voltak szem és fültanúk, és az utcai affért is többen látták? Ha feljelentést teszek, akkor lesz belőle valami? Tudom, hogy hosszúra sikeredett a mondandóm, de mindent le kellett írnom, hogy tisztán lássatok.
2012. aug. 21. 14:03
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy te és a másik 71 százalékos válaszoló ugyan az a személy vagy e, de a bunkó stílus tényleg megvan. Tudtommal azért van ez az oldal, hogy ha valamit nem tudsz, nem vagy biztos valamiben, akkor itt megkérdezheted. És ha esetleg volt valaki hasonló cipőben, akkor leírja, hogy vele mi volt. Pl mutatok egy példát, miért is kérdeztem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3342329-ti-mi..


Olvasd el az ötös választ, ott nem lett semmi a feljelentésből.


Ja, és had engedjem már meg magamnak, hogy kérdést írhassak ki. Ha neked nem tetszik valami, ki lehet lépni a kérdésemből. Csak hogy tartsam a felvett stílusod...

2012. aug. 21. 14:37
 22/39 anonim válasza:
100%
Jelents be a körzeti megbízottnak,a helyi állatorvosnak,állatvédőknek. Biztos nem hagynám annyiban ha valaki bejönne az otthonomba és bántaná a kutyámat. Ez már állatkínzás és igen,magánlaksértés. Vidd el a kutyád állatorvoshoz ha van látható sérülése és akkor jelentsd. Akár valami nyavaját is elkaphat,ezért egy vizsgálat,szuri nem ártana. Te mindent jól csináltál,azoknak az embereknek pedig nem lenne szabad állatot tartani,mert nem megfelelően bánnak velük. Itt nem csupán arról van szó,hogy két kutya verekedett,mert szerintem a kérdező (azon kívül,hogy felbosszantotta magát) nem tett volna semmit,ha csak ennyi történt volna. De az már más,hogy megfenyegették és bántották a kutyáját. Már csak azért is fellehetne jelenteni,mert odament balhézni hozzátok.
2012. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Írsz egy feljelentést, aláíratod azokkal, akik kiállnak melletted. Egyenlőre csak az utcai affér miatt. A jegyzőnek leadod. Úgy tudom, kb 2000 Ft-ot be is kell fizetne.

Az udvari dolog rendőrségi ügy.Az igazán évekig elhúzódna. Kaput a mai világban amúgy sem ajánlatos nyitva hagyni. Zárjátok.

2012. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

" Azt hiszem, a 18-as hozzászólásból derült ki számomra, hogy valószínűleg a másik nőnek volt igaza. Egy kicsit azt remélem, hogy ő jelent fel téged."


miért is? Leírtam, hogy történtek a dolgok, kulturált voltam a nővel. Tudod mit, nem foglalkozom veled többet. Nyugodtan éld ki itt az agresszív, beszólogatási hajlamodat, csak sajnálni tudlak. Te komolyan beteg vagy. Ne fáradj a válaszolgatással, mert ezentúl nagy ívben kakálok rá, és csak jót fogok röhögni a vergődéseden, ahogy próbálod bizonygatni, hogy engem kellene feljelenteni, és a kutyámat meg kell mérgezni! Hajrá!

2012. aug. 21. 14:41
 25/39 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy feljelenteném őket, mégis mit képzelnek magukról? Nem tudom milyen kimenetele lenne a rendőrségnél, de én még az önkormányzathoz is besétálnék, egy kört megér...

Én is folyamatosan belefutok ilyenekbe, akiket nagyon nem érdekel, hogy közterületen kötelező a kutyára póráz!!! Napokban is kishíján megcincálta egy idegbeteg, szocializálatlan, póráz nélkül sétáló az én 39 kg-os labimat... Enyém nem támad vissza, inkább beáll mögém, hogy intézzem én a dolgokat...Veszek én is paprikaspayt, már eljutottam arra a szintre.

Valamint bejelentem az önkormányzatnál vagy a közterület felügyelőknél, mert nagyon unom már a sokadik ilyen incidens után.

Én betartom a szabályokat, elvárnám mástól is!

2012. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen meg kell tenni a feljelentést!!!!


A rendőrségen is, főleg a birtokháborítás miatt, az önkormányzatnál, és a bíróságon pedig a veszélyes sétáltatás, és a fenyegetés miatt!


Qrvára mindegy, hogy meddig húzódik az ügy! Nem ez a lényeg! Hanem hogy hivatalos útra tereld, és ne az övé legyen az utolsó szó!

Ezt nem lehet annyiban hagyni! Hülye vagy, ha belenyugszol.

Ha nem is történik semmi, pont elég lesz neki a bíróságra járkálni! Téged meg mit érdekel, kitelik az idődből nem?


Csak hogy tanuljon már egy kis rendet.

Semmiképpen ne hagyd ennyiben a dolgot, mert legközelebb ha csúnyán nézel is, meg lesz rugdosva meg mérgezve a kutyád! Ha nem teszel semmit, csak adod a lovat az ilyen tróger ember alá!

Valahol muszáj megálljt parancsolni az ilyeneknek.


(Magam részéről mondjuk belekú.rtam volna valami nagyobb szerszámot az arcába, ha bemerészkedett volna az udvaromra. Vagy akkor rögtön már hívtam volna a rendőröket.)

2012. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, amúgy igaza van az előttem szólónak, vegyél gázsprét, és legközelebb fújd le a ribit is, meg a kutyáját is, még akkor is, ha nincs összetűzés. (ha nem látja senki) Én tuti lefújnám.
2012. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
A 18. választ én írtam a Kérdezőnek. Mi derül ki számodra az írásomból, miről beszélsz??!?
2012. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Párommal beszéltem az előbb telefonon, feljelentjük őket. Remélem meglesz az eredménye!
2012. aug. 21. 14:59
 30/39 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon szomorú, hogy ilyen megtörténhet büntetlenül...

Számtalan estben ért minket támadás hirtelen, amit megelőzni sem tudtam volna...ennek köszönhetően a roti-nj keverékem (aki jól szocializált, alapból nem verekszik, de védekezik) rájött, hogy hiába áll le kérésemre, ha a másik tovább támadja...többször is már ő kezdeményezett balhét, kergetni kezdett kóbor kutyát, stb...ekkor kapott egy kemény büntit és azóta megfogadtam, hogy nem hagyom konfliktusba kerülni, inkább én rúgom fel a másik kutyát...nem akarom, hogy a kemény munkával elért eredményt elcsesszék barom emberek idióta kutyái...


Télen ismerőssel sétáltunk, én fogtam két közepes testű szukát pórázon, ismerősöm szintén egy szukát pórázon, kutyám szabadon jött mellettem...egy kislány ment be az egyik kertes házba, a kutyájuk (talán roti-amstaff mix) azonnal kirongyolt a kapun és nekiment az egyetlen kannak, az enyémnek, de nagyon durván...azonnal üvöltöttem egyet, ez elég volt az elijesztéshez, ment is haza.


Máskor 6 kutyával mentem a járdán, 2 közepes pórázon, 3 kicsi szabadon, enyém szabadon legelöl...szemben labival egy nőci...átmentem a túloldalra, rendeztem a kutyákat, mire a szemem sarkából látom, hogy a túloldalt a nőci a járdán fekszik...mire feleszméltem, a labi neki az én kutyámnak és már az út közepén verekszenek, nőci csak áll és néz...5 kutyát a járdán hagyva rohantam az útra, elkaptam az enyémet, eresztett, de a labi ismét támadott, ezért ismét elengedtem az enyémet...közöltem nőcivel, hogy csináljon már vmit...végül elkaptam a kutyámat és hasbarúgtam a labit, így elment a gazdihoz...no comment.


A legutóbbi eset a múlt héten történt. Bringával jöttünk egy úton, kutyám kiképző pórázzal hozzám kötve jött jobb oldalt. Munkások az úton, mellettük óriási francia bulldog fekszik szabadon...mire átvillant az agyamon, hogy le kéne szállni, a kutya már ARgos-nak ugrott, én leszálltam a cangáról, levettem magamról a pórázt és kiengedtem teljesen a két métert...faszi csak néz, hümmög, mondom meg kéne fogni, de semmi. Kutyámon hámra csatolt póráz volt, magamhoz húztam, de a faszi nem fogta meg a kutyáját, a buldog meg folytatta a támadást, ezért kénytelen voltam kiengedni ARgos-t ismét a póráz végére...aztán nagy nehezen odajött a pasi, Argit visszahúztam ekkor megfogta a dögjét...enyém nem sérült, a másikon sem láttam sebet, de ki tudja...pont nyár elején láttam, ahogy egy ugyanilyen buldog csinált nagyon csúnya sebet egy border collie lábára, amit varrni-kezelni kellett 2 hétig...buldog kicsi, de erős, ezért hagytam, hogy kutyám védekezzen


Sajnálatos, hogy a magyar igazságszolgáltatásban nem lehet bízni, ezért nem teszünk, nem tesznek feljelentést az ilyen felelőtlen, tahó emberek ellen.

Első indok: a perre nem akarunk feleslegesen időt és pénzt költeni

Második: egyáltalán nem lehet bízni a kimenetelben

Harmadik: félünk az elégtételtől


Pl. tegyük fel, hogy a kutyám lábai csúnyán megsérültek volna a támadásban. Azért nem akarnék feljelenést tenni, mert félnék, hogy engem is megbüntetnek: ugyanis kutyámon nem volt szájkosár, ráadásul pórázon vittem bringával, amit a KRESZ tilt!


Felháborító, hogy a normális kutyások szívnak az idióta emberek elcseszett kutyái miatt...

2012. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!