Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam annyiban a dolgot,...

Hagyjam annyiban a dolgot, vagy tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Tegnap este fél 8 körül elmentünk sétálni a kutyánkkal(golden retriever) a szokásos útvonalon. Úgy ahogy kell, szépen láb mellett jött, pórázon. Lakott területen soha nem engedem el. Messziről megláttam, hogy egy nő(20-25 év körüli, az utcánkban lakik, de csak látásból ismerem) jön felénk a foxijával. A kutyája szabadon volt, pórázt nem láttam a kezében. Amikor a foxi meglátta a kutyánkat, elkezdett rohanni felénk, majd előttünk 5 méterre megállt, és mint egy őrült, üvöltve, remegve ugatott, morgott, már a nyála is folyt a földre úgy felhergelte magát. A nő látta az egészet, és mintha mi sem történt volna, ő szépen lassan, telefonálgatva baktatott felénk, amikor odaért megállt a kutyája mögött. Mondta, hogy mennyünk tovább, nem harap a kutyája. Mondom jól van, de ha esetleg nekünk jön a kutya, az övé húzza a rövidebbet. Elindultunk, a kutyája támadni akart, na mondom innen nem megyünk tovább. Rászóltam a nőre, hogy fogja már meg a kutyáját, mert én nem fogok itt várni napokig, és ha nem tesz semmit, akkor abból baj lesz. Erre kiakadt, hogy én ne fenyegessem. Fogtam magam, elindultam visszafele, erre ahogy a kutyám hátat fordított az övének, az a kis dög rácsimpaszkodott a kutyám hátára, és tépte azt. Na, nekem itt felment a pumpám, lerúgtam a kutyáját a földre, közben a pórázt az én kutyám kirántotta a kezemből, és egy kicsit megrángatta a csaj kutyáját. Ráüvöltöttem a nőre, hogy ne legyen már ennyire életképtelen, fogja meg a kutyáját, és húzzon el innen a p.icsába. Szó szerint idéztem. Az affér után hazamentünk, majd fél óra múlva jön a csaj apja, csak úgy fogta magát, és bejött a kertbe. Elkezdett velem üvöltözni, hogy én hogyan merészelem az ő lányát agyhalottnak, meg életképtelennek nevezni, és hogy a kutyájuk csak játszani akart...Majd miután a párom szép erélyesen kiküldte a férfit a kertből, a pali kifele fejbe rúgta a kutyánkat és olyanokkal fenyegetőzött, hogy nehogy egyszer megmérgezze valaki a kutyánkat. Az lenne a kérdésem, hogy lehet ennek a dolognak valami következménye, ha voltak szem és fültanúk, és az utcai affért is többen látták? Ha feljelentést teszek, akkor lesz belőle valami? Tudom, hogy hosszúra sikeredett a mondandóm, de mindent le kellett írnom, hogy tisztán lássatok.
2012. aug. 21. 14:03
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Egy utcában lakunk, csak én az utca végén, ő meg az elején. Innen tudta az apja, hogy hol lakunk.

Tehát akkor felesleges lenne az egész, mert évekig húzódna, és eredménye nem lenne? :(

2012. aug. 21. 14:19
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak azért is elmennék intézkedni, hogy elmondhasd neki hol jártál (rendőrség, jegyző) és mondd meg neki, hogy ha a kutyádnak bármikor baja lesz, őt veszik elő először, mivel van előzmény. Amúgy sztem a birtokháboritás fogalmát teljesen kimeriti.
2012. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Nagyon vigyázz a kutyádra. Ha meg akarja mérgezni meg is fogja.Hiába hogy ő lesz az első számú gyanusított, nem fogod tudni rábizonyítani. A feljelentgetéssel nem mész sokra szerintem.Ne foglalkozz vele,vannak ilyen tahók. Amikor a kutyádat fejbe rúgta akkor kellett volna jól elagyabugyálni, én tuti nem hagytam volna szó nélkül.Szerintem egyenlőre ne tegyél semmit,max. ha valamivel tudsz törj borsot az orra alá.
2012. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak. Esetleg ha bemegyek az önkormányzathoz, és nekik panaszolom el ezt a dolgot, tennének valamit? Jaj, nem tudom. De annyira idegesít a dolog. Úgy érzem, hogy nem hagyhatom annyiban a dolgot. A kutyust beengedjük éjszakára, de nappal a kertben van. Kicsi a lakás, nem akarom egész napra ide bezárni, mert nem is bírná. Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 21. 14:22
 15/39 anonim ***** válasza:
Jegyzője válogatja, nálunk a kutyával való veszélyeztetésért már szinte instant írják az 50e Ft-os csekket...
2012. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Ó, én amikor megláttam, hogy mit csinált a kutyával, utána dobtam a húsklopfolót, mert pont főztem, amikor jött. :) De talán jobb is, hogy nem lett felpofozva, mert a végén még ő jelent föl minket. Tehetetlennek érzem magam, és én is a mérgezéstől félek, hogy esetleg megteszi...
2012. aug. 21. 14:24
 17/39 A kérdező kommentje:

"Tényleg komolyan gondolja valaki, hogy ha két kutya anyázni kezd egymással, akkor a gazdák is anyázni kell, hogy kezdjenek? Az én kutyám mindig drága tündér, a más kutyája ronda dög??? Ez most pompás ügy, a családokban a ferfiak majd fegyverkezni kezdenek, a finom "hölgyek" a p..ba küldik egymást, az urak egymás kertjébe járnak hőbörögni, mert valami kutya megugatott valami kutyát... pffff... reméljük a magyar bíróság is belekeveredik, a rendőrség, az ügyészség, meg a hágai nemzetközi bíróság is... négy mancs agyonveri fehér keresztet vagy mit az egyik ill. a másik kutya pártján, országok támadják meg egymást, árvák sírnak, és bombatölcsérek füstölögnek..."


Kíváncsi vagyok te mit tettél volna a helyemben. Nézted volna ahogy a kutyád hátát tépi egy másik? Gratulálok...Szerintem ne írj többet ide, oké. Mert az ilyen parasztokból van elegem. Te olyan típus lehetsz, mint a csajszi az utcából. Ne legyél idegbeteg aranyom.

2012. aug. 21. 14:27
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl hogy teszel feljelentést a csaj és az apja ellen még egy lehetőség szerintem szóba jöhet, bár tény, hogy nem egyszerű munka, elég hosszadalmas és bizony baromi nagy önuralmat kíván a kutyától is.

Esetleg meg lehetne tanítani, hogy senkitől ne fogadjon el kaját rajtatok kívül és sem az utcán sem a kertbe bedobott ételt ne szedje össze.

2012. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
45%

Pont azért nem történik soha semmi az ilyen mocskokkal, mert az áldozatok is inkább lebeszéltetik magukat a feljelentésről, mert túl beszariak a cselekvéshez. Mit kell még tennie ezeknek, hogy végre elkezdj cselekedni? Elolvasol még pár hozzászólást arról, hogy úgyse tehetsz semmit, és csak veszíthetsz, hogy azután ezzel nyugtasd meg magad később? Ha magadért és az állatodért nem tudsz kiállni, akkor fel se kell kelned az ágyból, értelmetlen.

Remélem ez a kis bunkó stílusúnak szánt "ébresztő" utat mutat.

2012. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem, a 18-as hozzászólásból derült ki számomra, hogy valószínűleg a másik nőnek volt igaza. Egy kicsit azt remélem, hogy ő jelent fel téged.
2012. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!