Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy, hogy télen kapjak egy szibériai husky-t? Mert nem nagyon szeretik az állatokat és nem tudom hogy mennyibe kerül egy fiatal husky?

Figyelt kérdés
S.O.S!!!!!!!!

2012. aug. 30. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:

nem vagyok az és megtudnám csinálni

térjünk vissza az eredeti kérdéshez

2012. aug. 30. 15:37
 52/62 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Először a szüleiddel kéne tisztázni ezt a kérdést. Amennyiben ők felelősségteljesek és beleegyeznek egy kutyába, utána van értelme a 'hogyan tovább'-ról gondolkodni.

A válaszaidból ítélve szerintem várnod kéne még pár évet a kutyavállalással. Egy kutyával nem csak játszani kell. Etetni kell, orvoshoz kell vinni, tanítani kell.

Én egyelőre azt javaslom, hogy olvass minél több kutyás könyvet (addig is csillapítod a kutya iránti vágyad) és utána kezdj el gondolkodni a kutyavállaláson.

Az én szüleim sem voltak kutyások. 5 éves koromtól akartam kutyát. Anyukám megvette az összes létező kutyás könyvet, ő is elolvasta őket, s 11 éves koromra beleegyezett, vállalva minden felelősséget a kutyáért. A kutya tenyésztőtől érkezett és addigra igyekeztünk a legtöbb dolgot megtudni a kutyákról és magáról a fajtáról is.

2012. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:

de én már utánaolvastam mindennek

csak az árára nem

2012. aug. 30. 15:40
 54/62 anonim ***** válasza:

Na akkor mesélj. :)

Miket olvastál eddig?

Úgy gondolom, ha legalább az alapvető dolgokkal tisztában lennél, akkor nem lennének ekkora butaságok a válaszaidban.

2012. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:

fiú:magasság: 53,3 – 59,7 cm

súly:20,4 – 27,2 kg

lány:magasság: 50,8 – 55,9 cm

Súly:15,9 – 22,7 kg

2012. aug. 30. 15:45
 56/62 anonim ***** válasza:

Ezt olvastad? Ez sajnos nem túl sok.

Nem tudod megbeszélni a szüleiddel, hogy vegyenek neked pár kutyás könyvet? Esetleg közösen is olvasgathatnátok.

2012. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
Husky jellembeli tulajdonságairól tudsz valamit? A fajta rossz tulajdonságait ismered?
2012. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

Vonyítására jellemző: Akkor vonyít ha telihold van és kettő vagy annál több husky van a közelébe.Ám ha baj van gazdájával egyszerre rákezdi a fülsértő lármázást.

A huskyk akkor szöknek el, mikor elhanyagolják nem foglalkoznak velük, akkor is elszökik mikor keveset van mozgatva mozgásra vágyik, vagy akkor is ha sokáig láncon létből szabadulnak el.

Arra pedig ügyelni kell, hogy ne legyen túl keveset mozgatva, vagy bezárva.

2012. aug. 30. 15:56
 59/62 anonim ***** válasza:
Ez édes kevés, ezt bármelyik ember megmondja neked.
2012. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
előszőr is a husky nem taul olyan könnyen, mint egy labrador, igen makacs fajta , erős kéz kell hozzá. Szökésre hajlamos, és ha nem neveled meg következetesn, a fejedre nő, és előre láthatólag majd megszabadulsz tőle! Válassz egy egyszerűbb természetű fajtát, pl egy labradort, spánielt! Huskyt már olcsón is találsz, de nem biztositott, hogy egészséges kutyát kapsz, az is lehet hogy keveréket adnak... Viszont sokan úgy vannak vele, van egy szép husky szukájuk, és pároztatják egy szintén fajtatiszta huskyval, és csak azért adják oda olcsó, hogy ne maradjanak rajtuk. De nem biztos, hogy oltásokat beadták nekik....
2012. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!