Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csirkefarháton viszonylag...

A csirkefarháton viszonylag elegendő hús van ami elég a kutyának? Ill. az állateledeleskben kapható nyesedékek jók?

Figyelt kérdés

főzni fogok a kutyáknak,de a színhúst nem engedhetem meg magamnak és a csirkefarhátat elég jó áron tudok venni..

illetve azok is jók amik az állateledelesbe kapható nyesedékek stb-k?? mert anyum szerint ki tudja milyen rég állnak a fagyasztóba, de hát csak nem adnának romlotatt nem??



a menü: rizs,csirkefarhát,répa lenne, illetve nyesedékek


a nyesedékbe mik tartoznak???


bocsi a sok kérdésért..


2012. aug. 31. 12:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Hány kutyád van és milyen fajták, hogy ennyi hús kéne? :D


Kérdező!

Amúgy önmagában a farhát, nyak kevés, emellé viszont a nyesedék tökéletes és zöldség/gyümölcs - és máris kész a BARF, csak nem kell megfőznöd :) Viszont bizonyos ideig fagyasztani kell! Na meg persze némi utánajárás kell még azért, mielőtt belevágna az ember, egy-két kiegészítő még nem árt :)


Én már farhátra megtaláltam az olcsó húsforrást (nagy szép, olyan finom illata van, hogy én is megkívántam még nyersen is :D), nyesedékkel küzdök éppen :S

2012. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

akkor inkább nyesedéket nem veszek , a farhátat nyersen félek oda adni nekik..

meg hát ha megfőzőm ugye a levét hozzá öntöm a rizshez,répához,farháthoz és úgy jó..

2012. aug. 31. 13:08
 13/21 Yukióóóó ***** válasza:
100%
nem tudom merre laksz de nálunk a hentesnél amit le vesznek a mellről a csontot+a nyakat fejet nyesedéknek árulják 190.-/ kg sztem teljesen jó ár és látod mit kapsz érte ! A kutyás nyesedékkel meg az a baj , hogy össze van fagyva és csak mócsingok vannak benne de azért egyszer-egyszer ki lehet fogni a multiknál a nyak + farhát + szárny akciót is !!!
2012. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Hoppá, a válaszom persze a 6. válaszolónak szólt :)


És a disznó, vad kivételével minden mehet nyersen a kutyának, megfelelő ideig történő fagyasztás után :)

A májat kell úgy tudom egy ideig tejbe áztatni, hogy a toxinok kimenjenek belőle és utána adni a kutyának...

2012. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Yukióóóó merre laksz, hol van ez a hentes?
2012. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 alice_L ***** válasza:
60%

A kutyak az emberi fogyasztasra mar nem alkalmas hust minden tovabbi nélkul meg tudjak emészteni. Félreértések elkerulése végett, nem rohadt husrol beszélek, hanbem nyhén szagos, vagy oxidalodott feluletu, eladasra mar alkalmatlan husokat a kutya sokkal lelkesebben eszik, mint friss hust. A gyomorsava is sokkal erosebb az emberénél, azaz sok olyan dolgot megemészt mait mi mar rég nem.

A BARF kajaltats egyik lényege a R=raw azaz nyersen adni a kajat, fozésnél rengeteg fontos vitamin elbomlik.

A tésztat viszont fozd agyon, mert sokkal nehezebben emésztik, és ha lehet ne fehér lisztbol készult tésztakat adj neki, voltaképpen még embernek sem az a legjobb.

Egy evokanal olajat lottyents a taljara naponta.

2012. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%
Én is szoktam néha napján venni húsokat a kutyámnak. A csirkefarhát nekem bejött, szereti a kutya is, és ahogy megnézegetem, mindig megállapítom, hogy némelyiken egészen sok hús van. Én is hentesnél szoktam venni, direkt árulnak emberi fogyasztásra alkalmatlan, kutyának való húsokat, csontokat. Nyaka, feje rajta van a farháton. Csirkeláb szokott még bejönni, azt is nagyon szereti az ebem. Van hogy nyersen is dobok neki párat, de egy kicsit mindig felfőzöm neki, éppen csak egy hangyányit. Löttyintek neki egy csipet sót, egy kicsi tésztát hozzá, és tálalom neki. Nagyon szereti, bár már régen kapott, ideje most is venni neki! Nyesedékbe az inak, kövérje darabok, húscafatok kerülnek. Nem rossz az sem, darabosak, kisebb testű kutya is elboldogul vele
2012. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Akkor ha nyersen adom oda nekik a farhátat nem lesz bajuk???


akkor főznék hozzá rizst meg répát is :)

mondjuk nem tudom,hogy megennék e nyersen, az egyik kutyánk már 10 éves a másik csak 1..

2012. aug. 31. 17:11
 19/21 anonim ***** válasza:
11%
szerintem főzd meg.és tudom hogy a kutya imádja de attól még nem lehet csak húson meg tésztán élnie a kutyának.abban semmi vitamin nincs,csak szénhidrát meg fehérje.muszáj neki jó minőségű tápot adni mellé mert abban megvannak a megfelelő rostok,vitaminok. a répa is jó,bár szerintem az se elég magában.sajnos venni kell egy drága,de minőségi tápot amiben nincs cukor,színezék,tartósítószer... és akkor lesz igazán egészséges a kutya.
2012. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

nem minden napi etetésre gondoltam,csak hogy egy hónapba 1-2 hétig főznék nekik a maradék időben meg tápot kapnának ,a minőségi táp nem olcsó,és talán így olcsóbbra jönnék ki..

Acanával etettek :)

2012. aug. 31. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!