Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondort nagyon rossz ötlet...

Komondort nagyon rossz ötlet lakásban tartani, ugye?

Figyelt kérdés
Le vagyok nyűgözve a komondoroktól, de valahogy még én sem tudnám elképzelni lakásban... Valaki esetleg hallott lakásban tartott komondorról?
2012. aug. 31. 16:44
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
53%

De, elborult ötlet!!!


Az, hogy nagy a lakás, meg nem borít fel semmit, az max az embernek jó.

De egy kutya tartás nem az emberről szól!

Azt is nézni kell, hogy a kutyának mi jó!



Ha valaki rád hagy egy komondort, vagy olyan szituba csöppensz, hogy nem tudsz vele mit kezdeni, azzal nyilván nem lehet mit csinálni.

De így alapból, hogy saját döntésből egy komondort vinni lakásba, amikor annyi direkt erre kitenyésztett faj van, az elképesztő önzőség, és taplóság lenne!!!


Nem tudom, hogy tudok e így hirtelen olyan kutyafajtát mondani, ami a komondornál jobban igényelné a nagy kertet, és a kinti tartást, és nála idegenebb lenne egy lakásba.

Várjál csak... nem, tényleg nincs ilyen fajta.

A tétező legdurvább ötlet jutott eszedbe.

2012. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Én magam is el vagyok ájulva a komondortól. Én azt olvastam róla, hogy igényli a nagy teret, s hogy ezt a nagy területet rendszeresen tudja ellenőrizni. Arról nem is beszélve, hogy a komondor egyik lényegi eleme a csodálatos szőrzete, amit, ha lakásban tartod, nem túl jó ötlet meghagyni, mivel rengeteg koszt hoz be rajta és egy zárt térben tuti jobban érzik, mint egy másmilyen kutya.
2012. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
35%

Pont azért, mert "le vagy tőle nyűgözve", kéne tiszteletben tartani az igényeit!

Különben ő nem nagyon lesz lenyűgözve tőled.

Hogy várnál tőle tiszteletet, ha te sem tiszteled őt?

2012. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
41%
Én mindig kiakadok olyanokon, mikor egy kutyafajtát számára természetellenes környezetbe kényszerítenek "gazdái". Például az általad említett husky vagy komondor a lakásban vagy palotapincsi a kertben (még télen is!). Meg ugyan már az a kutya egyen keveset, tacskó méretű legyen, és védje meg a gazdiját. Szóval nekem nagyon olyan érzésem van, hogy az emberek a több ezer éves szelekciót akarják gyökeresen megváltoztatni néhány évtized alatt. Ez a természet megerőszakolása! Én értem, hogy az embereknek vannak igényeik, de azért jó lenne, ha már kiszemeltek maguknak egy fajtát, akkor olvassák már el milyen körülmények között élt nagyon hosszú évszázadokon át. Amennyiben hasonló környezetet tudnak neki biztosítani, akkor nem fognak bakot lőni és a kutya is jól fogja magát ott érezni.
2012. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
A több ezer éves szelekcióról annyit, hogy a kutya mindig is az ember mellett szeretett lenni, mindegy volt, hogy hol, csak a gazdája mellett lehessen. Ja, és a huskym köszöni szépen, nagyon boldog a lakásban velünk, megkapja a napi futás- és mozgatásadagját, hordom kutyasuliba, kutyák és emberek közé, biciklizek vele, tanítom és nevelem őt. De a kertbe kidobva, napi annyi foglalkozással, hogy a kajáját elélököm, és akkor lát, mikor elmegyek meg hazajövök, na úgy tuti sokkal boldogabb lenne.
2012. aug. 31. 18:27
 16/52 anonim ***** válasza:
17%
Akkor most választ vársz a kérdésedre, vagy megerősítést a hülyeségedre?
2012. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Nem a komondorról írtam, amit írtam, hanem alapból a kutyákról. (Értő olvasás...) A huskys elméleted meg saját példámmal tudom cáfolni, úgyhogy hiába olvastad azt a szakkönyvekben, hogy a kutyának az udvaron jó, a kutyázás tudod gyakorlati dolog.
2012. aug. 31. 18:32
 18/52 anonim ***** válasza:
88%

Én kertes házban lakom, kuvaszom van, ami ugye sokkal mozgékonyabb fajta, mint a komondor. A kuvaszom imád a lakásban lenni, sokkal jobban szereti, mint az udvari létet. Nem is nagyon akar kimenni, ha kimegy is, hamarosan az ajtóban várakozik bebocsájtásért!:)Ha kellően le van mozgatva a komondor és van számára télen is egy hűvös előszoba, nem zavar, hogy sokat kell ápolnod a szőrét és esetleg büdösebb, mint a többi kutya, akkor szerintem nem gond a lakás.

Le leszek pontozva ezért. Sokat olvastam én is a kuvaszról mielőtt magamhoz vettem egyet, nem gondoltam volna, hogy éjjelente az ágyam mellett fog aludni és onnan őrzi a házat!:) És boldog!!!

2012. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi két Huskyt tartunk 50nm2-en...és a kisszoba tabu a számukra...mi nagyon jól megvagyunk.



23N

2012. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 31. 20:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!