Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondort nagyon rossz ötlet...

Komondort nagyon rossz ötlet lakásban tartani, ugye?

Figyelt kérdés
Le vagyok nyűgözve a komondoroktól, de valahogy még én sem tudnám elképzelni lakásban... Valaki esetleg hallott lakásban tartott komondorról?
2012. aug. 31. 16:44
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, a komondorral, KÁJ-jal és a többi, ősi típusú pásztorkutyával az a fő gond, hogy nem a mozgás-, hanem a területigényük nagy. Még a kert is kicsi nekik, az egész utcát bevédnék :) Lakásba inkább küllemvonalút ajánlanék, amiben már nem olyan erősek az ösztönök, és kevésbé domináns kölyköt.

A másik, szüleimnél puli van, én tépem rendszeresen a tincseit. Hihetetlen, de ahogy megy, hull belőle a szemét. Már rövidebbre nyírtam, hogy ne érjen a földre, de elég, ha leül, lefekszik, már tele van hulladékkal. Ezek a nemezes szalagok vonzzák a piszkot. Ha a lakásod nagy részében nincs szőnyeg, akkor oké, de rengeteget kell majd tisztogatnod, erre készülj fel :) Nekem pont azért lett végül mudim, mert az ő szőrükkel alig kell csinálni valamit. A bojtorján, bogáncs ugyan beleragad, de könnyű kiszedni, a piszok kihullik a bundájából. Szegény pulikával nem mehettem olyan változatos helyekre sétálni, mert mindenütt felakadt, egyszer kb. fél óráig tartott, míg kiszabadítottam a szederindák fogságából. És sok hulladék, szálka úgy beékelődik a nemezeibe, hogy erővel kell kitépni. Sokkal macerásabb gondozni ezt a szőrtípust, mint ha egy hosszú szőrű szobakutyád lenne, pláne ha borjú méretű komondorod van. Ha nem készülsz kiállításra, kölyökfazonra nyírva ajánlom. De végülis, ha van időd és kedved babrálni vele, gyönyörűen karban tartható, nem szennyeződik annyira, mint ha kerti kutya lenne :)

2012. szept. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok tanulságos dolgot írtatok.
2012. szept. 1. 08:48
 33/52 anonim ***** válasza:
13%
Na azért a komondorról mint területőrző kutyáról annyit, hogy érdemes rákeresni youtube-on, hogy "komondor bátorságpróba", és megnézni néhányat, tanulságos. Mindegyik fél, meghátrál, épp csak csipked, esze ágában nincs valójában védeni semmit, egy vicc az egész. Szóval aki úgy érzi, hogy ez még ugyanaz a kutya, aki anno a nyájat védte ádázul a farkasoktól, az nem kicsit téved.
2012. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de találni ott támadó és nem félős komondorokat, mint ahogy ha rákeresünk ugyanígy találni KÁJ, KAU és egyéb más pásztorkutyáknál is olyat amelyik elfut a segéd elől és olyat, amelyik megtámadja. :-)
2012. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Egyébként a mai kuvaszok többségénél pont ezt látom, hogy bújósabbak lettek mint a régebbiek. Küllemre is változtak, valahogy elvesztették azt a tömör kinézetüket, magasabbak lettek (láttam már közel 80centis kuvaszt), viszont némelyik olyan vékony, hogy egy agár vastagabb nála. A fejük is olyan rókaképű lett, vékony, hosszúkás. Nem hiába van sok régi kuvaszos, aki emiatt nem talál már magának kutyát és fajtát váltottak.
2012. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
51%
Jómúltkor láttam egy kutyát, ami úgy nézett ki és úgy is viselkedett, mint egy hosszú fejű fehér golden. TK-s kuvasz volt... :/
2012. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de a goldennek totál más a fejformája, szőrtípusa, szőrminősége, termete és még hosszan sorolhatnám. Nagyon félresikerült kuvasz lehet az, amelyiket össze lehet keverni a goldennel.
2012. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Én sem azt állítottam, hogy fajtagyőztes volt, csak azt, hogy kuvasz :)
2012. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Akumi! A kuvasznak is van a fajtaleírása, mivel te egyáltalán nem ismered ezt, sőt a kuvaszt sem, ne bírálj már egyet se! Pláne ilyen lekezelően.
2012. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
51%
Nem kezelek én le egyik fajtát sem, az összes kutyát szeretem úgy, ahogy van. De a tények makacs dolgok... :)
2012. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!