Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondort nagyon rossz ötlet...

Komondort nagyon rossz ötlet lakásban tartani, ugye?

Figyelt kérdés
Le vagyok nyűgözve a komondoroktól, de valahogy még én sem tudnám elképzelni lakásban... Valaki esetleg hallott lakásban tartott komondorról?
2012. aug. 31. 16:44
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
74%

Komondorom van és nem való lakásba. Egyrészt a mérete miatt sem, mivel mindent ledöntene (elefánt a porcelánboltban effektus), még megfordulni sem tudna rendesen. Másrészt a bundájával rengeteg koszt és egyéb dzsuvát (faleveleket, botokat, stb.) vinne be a lakásba. Harmadrészt pedig ezek a kutyák mind klíma szempontjából a kinti életet szeretik, mind a jellemük miatt kell nekik a nagy nyílt terület. Kis helyen bezárva nagy valószínűséggel meghülyülnek, mint ahogy a láncra kötött kuvasz/komondor is meghülyül, utána pedig azt mondják rájuk hogy öreg korukra megbolondulnak, meg a fejükben az a nemlétező csont nyomni kezdi az agyukat, stb....

A pásztorkutyák ráadásul nem igénylik úgy a gadza közelségét, mint más kutyák. Sok esetben csak reggel és este, mikor birkákat ki és behajtották találkoztak a juhásszal. Ha pedig állandó kinti legeltetés volt, sokszor a nyáj másik oldalán voltak.

2012. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
70%

"A pásztorkutyák ráadásul nem igénylik úgy a gadza közelségét, mint más kutyák."


Hát elég baj, hogy a tiéd nem igényel téged! Még ekkora hülyeséget! 3 pásztorkutyám van, mind a sarkamban vannak állandóan, de közöttünk van is kapcsolat azon kívül is, hogy enni és inni adok nekik! Nem kicsapott, elhanyagolt kutyák, hanem családtagok!

2012. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Anyuék komondora, mikor hazalátogatok, úgy repül felém, mint a madár, és el sem mozdul a sarkamból, pedig nem is én vagyok a gazdája, szóval valóban igénylik a gazda közelségét. Apámhoz meg aztán abszolút bújik, megy.
2012. aug. 31. 21:07
 24/52 anonim ***** válasza:
77%
Én azt mondom, hogy szinte minden kutyát lehet lakásban tartani megfelelő mozgatás mellett. De pásztorkutyát nem tartanék csak lakásban. Viszont nem tartanék kutyát csak kint sem. Nálam minden állat bejöhet a lakásba, ha szeretne.
2012. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%
Egy fontos tényezőt hagytunk ki eddig a társalgásból: hogy komondorból is van ilyen is, olyan is. Nyilván van olyan egyed, amelyiket semmiképpen nem vinné az ember lakásba, de olyan is, amelyik kert mellett is inkább bent döglene egész nap a konyhakövön a gazdával. Szóval mondjuk kölyköt élből lakásba hazavinni tényleg elég rizikós, de egy felnőttnél azért meg lehet ítélni, hiszan addigra tudja az ember, mire van igénye a kutyának.
2012. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
91%

Nekem erről a kérdésről az jutott eszembe, hogy egyik ismerősöm a moszkvai őrkutyáját tartja a lakásban. Köszönik szépen, ők jól megvannak.

Nekem vadászkutyám van és lakásban lakik. Annyian mondták nekem is, hogy a vizsla nem való lakásba és nem lett igazuk. Boldog, kiegyensúlyozott, izmos kutya lett belőle. A titok pedig egyetlen dolog: foglalkozni kell vele és mozgatni. Én azoknak a pártján vagyok, akik azt az elvet vallják, hogy a kutya mehet a lakásba, ha az igényei megfelelően ki vannak elégítve.

Az hogy ki milyen kutyát tart, az már ízlés dolga. Én vizslabolond vagyok, más meg a terrierekre esküszik, a harmadik meg a pásztorkutyákra :)

2012. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
47%

21:15

Látom a lényeg felett elsiklottál. Nem azt írtam, hogy a kutya nem szeret a gazdájával lenni, hanem azt, hogy nem ígényli a gazda jelenlétét úgy, mint más kutyák. Az én komondorom nagyon sokszor csak úgy elvan magában, fekszik, figyel, de nem jön oda, nem lóg a seggemben. Ha olyanja van, akkor persze odajön, de nem állandóan.

Nem tudom, hogy neked milyen típusú pásztorkutyáid vannak, de a komondorokra ez jellemző, amit leírtam. És ez jellemző a többi keleti fajtára is.

2012. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
76%

A moszkvai őrkutya nem pásztorkutya. Német dogot és angol masztiffot is lehet lakásban tartani, pedig hatalmas állatok, de pl. a német dog inkább társasági kutyának számít manapság. :-)

Vadászkutyák igencsak gazdaközpontúak és a rövid szőrzet miatt sokan tartják lakásban. Persze megfelelően le kell mozgatni.

Én pl. az agaramat kint tartom télen is, nálam nem jöhet be a lakásba.

2012. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ugyan nem komondorom van, hanem kuvaszom, de azért leírom tapasztalataim. Már sokadik kutya, de soha egyik sem volt még olyan bújós mint ő. Kinti-benti kutya, tehát akkor jön be a házba amikor akar és általában akkor akar, ha én is bent vagyok. Annyira nem igényli a közelségemet, hogy ha a gép előtt ülök (mint pl. most) akkor az íróasztal alatt fekszik, a lábamat alig tudom hova rakni, ha a konyhában főzök, akkor a konyhaasztal alatt fekszik, ha pedig elmegyek wc-re, akkor ott az ajtóban őrködik. :) Ha valami zajt hall kintről akkor kirohan és ugat párat, majd jön vissza. Egyébként csak akkor van kint amikor én is, meg amikor sétálunk. Szóval ilyen alapon ő simán ellenne lakásban szerintem.
2012. aug. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az enyém dettó ugyan ilyen!:) Igen! Erről írtam fentebb. Nekem is kuvaszom (is) van!:)
2012. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!