Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondort nagyon rossz ötlet...

Komondort nagyon rossz ötlet lakásban tartani, ugye?

Figyelt kérdés
Le vagyok nyűgözve a komondoroktól, de valahogy még én sem tudnám elképzelni lakásban... Valaki esetleg hallott lakásban tartott komondorról?
2012. aug. 31. 16:44
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz nemzeti kincsünk! Milyen magyar vagy te? Számtalan külföldi kuvasz tenyésztő ismerősöm van, akik sokkal jobban megbecsülik a mi ősi magyar fajtánkat, mint a magyarok. Nagyon szomorú ez!


Neked milyen kutyád van akumi?

2012. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
44%
Nekem keverékem van, és semmi problémám a magyar fajtákkal. Csak láttam egyet-kettőt, amit okos tenyésztők baromira elrontottak. Szeretném, ha a nemzeti kincseinket, különösen a kutyákat úgy őriznék meg, ahogy jók voltak, nem korcsosítanák el őket. Ettől most akkor kevésbé vagyok magyar? Nem értem.
2012. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Meg is mutatták a kutya törzskönyvét, hogy ennyire biztos vagy a dologban? Ha igen, mi volt a neve a kutyának? Mivel szinte az összes kuvasz tenyésztőt ismerem, őszintén érdekel a dolog. Kuvaszos körökben mozgok, számtalan ténylegesen törzskönyves kuvaszt láttam már (nekem is van) és egyiket sem, még a leghitványabb egyedet sem lehet összekeverni golden retrieverrel. Már persze annak aki ért is a kutyákhoz. Nekem is nézték már a 4 hónapos kuvasz kölykömet felnőtt labradornak, de ez ugyanaz a társaság, amelyik kifejtette, hogy a kutya azért rágcsálja a fát, hogy koptassa a fogait mert különben túlnőnek...és ez komolyan megtörtént. Ez is tény. A ténynek is van több oldala.
2012. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Na, erre én is kíváncsi lennék, hogy melyik kennelből való az a kuvasz! Én is elég sok magyar kennelt ismerek, de egy kuvaszt sem láttam sem kiállításon, sem azon kívül, ami összekeverhető a golden retrieverrel!
2012. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire nem másztam bele a kérdésbe, lévén nekem ezek az információk nem mondtak volna semmit. Na meg relatíve kevés gazda sétáltatja a kutyát törzskönyvvel együtt, haza meg tán had ne kísérjek mindenkit, aki azt állítja, hogy törzskönyves a kutyája, nem vagyok ellenőr.

És mellesleg nem kevertem össze egy goldennel sem, keveréknek néztem. Lehet, hogy hazudtak a gazdái, igen, bocsánat, hogy alapvetően nem azzal kezdtem, hogy biztos hazudnak, lévén láttam én már olyan több kiállítási címmel rendelkező német juhászt is, ami úgy nézett ki, mint egy nagyon szétcsapott beteges keverék, és a felső fogsora meg az ínye közé befértek az ujjaim (ne kérdezzétek, hogyan, ha nem magam látom, nem hiszem el). Mondjuk annál az esetnél a kiképzőjével beszéltem, ő mondta, hogy totál bunda a német juhászozás, de ezek után szerintem bármelyik fajtával előfordulhat ilyen, és ismerve a magyar fajták hazai megbecsülését, feltételeztem, hogy náluk is előfordulhatnak ilyen hihetetlenül durva tenyésztési félresiklások, esetleg egy becsúszott golden papa.

Nagyon örülök, ha ez nem így van, nem célom lejáratni egyetlen fajtát sem, mint azt írtam is. Az, hogy egy-egy egyeddel problémáim vannak, az egy dolog, ettől még szerintem nem leszek szar ember.

2012. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy a kuvaszt nem keverik a tenyésztők a goldennel! A magyar kuvaszosoknak a jellem, a jó házőrzés, bátorság ugyanannyira fontos, mint a küllem. Óriási hiba lenne egy barátságos goldennel keverni. Külföldieknél előfordulnak pireneusi juhászkutyákra hajazó kuvaszok, ezeknek egyenesebb vagy egyenes, sima a bundájuk. Itthon viszont a hullámos szőrzetet nagyon fontosnak tartják. Semmiképp nem visznek bele más fajtát a kuvaszba, még a feltételezés is abszurd!!
2012. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
Pireneusi hegyikutyára gondoltam, elírtam, bocsánat.
2012. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%
Nem is direkt gondoltam, és/vagy nem is a rendes tenyésztőkre.
2012. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostani a kérdés, de mint komondor-gazda, gondoltam azért leírom a véleményemet.


Lassan hat éves a kan komondorunk, egy holdas kertben él, a család minden tagját rajongásig imádja, a falkavezér a számára apám.

Kint él a kertben, ha hívjuk, akkor sem teszi be a lábát a lakásba, felőle lehet tárva-nyitva az ajtó, ő a küszöbre fekszik, legfeljebb a mellső mancsait lógatja be.

Tapasztalataink szerint nagyon élvezi a családja, falkája közelségét, sétálni például imád az ember lábának dőlve, ha ülünk és beszélgetünk igyekszik mindenkinek a cipőjén végigfeküdni, de enni és kertészkedni sokkal nyugodtabban lehet tőle, mint bármelyik másik kutyánktól eddig. Ugyanis ha útban van, akkor nem erőszakoskodik, lefekszik és türelmesen vár, figyeli az embert.

Lakásban nem igazán tudnám elképzelni, bár konkrétan nem mondanám kifejezetten nagynak a mozgásigényét (nyáron a melegben alig mozdul), de ahogy korábban is írták, a területigénye hatalmas minden más kutyához képest (legalábbis eddigi tapasztalataink alapján). Neki sokkal ideálisabb a számunkra kellemes hőmérsékletnél valamivel hűvösebb, úgy érzi jól magát, többek között ezért sem tudom egy panelban elképzelni.

Ezen kívül valóban nagyon koszossá tud válni egy séta alatt is, és bár ha megázik csak a bundája külső része vizes, a bőre csont száraz, irtózatos kutya-szaga lesz.

Egy 100 m2-es, szellős berendezésű lakásnál kisebben még a kényelmes mozgását, fordulásait sem nagyon tudom elképzelni.

Emellett roppant önálló, szerintem sosem 100%-os biztonsággal behívható, szívesen válik szelektív süketté, ami városi környezetben szintén nem túl ideális.

Egyébként nyugodt, kedves kutya, a miénket más kutyák is csak nagyon nehezen tudják konfliktusba hergelni, magától sosem keresi. Idegen emberekkel bizalmatlan, de amíg nincs rá szükség nem lép fel támadóan.

A családban mindenkivel elképesztően puha szájú, a leghevesebb játék közben sem hagynak nyomot a fogai a alkarunkon, legfeljebb ha elméri a távolságot, akkor száguldozás közben iszonyú nagyot tud csattanni a térdünkön, ami jócskán fájdalmas élmény, de ez is ritkán fordul elő.

Mindemelett semmiképpen nem ajánlanám olyan családba kölyök komondor beszerzését, ahol járásban bizonytalan (nagyon idős, vagy éppen nagyon fiatal) tag is van, mert neki is kell némi idő, míg megtanulja felmérni az erejét, és addig akaratlanul is feldöntheti a nagyszülőket, kisgyerekeket.


Ha nagyon muszáj lakásban laknia, javaslom a hatalmas sétákat, hogy a szőrét picit vágják vissza (csak hogy legalább járás közben ne érjen a földre), nyáron hűvös időben mozgassák, télen pedig legyen egy kuckója a lakás legkevésbé fűtött pontján...

2012. okt. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Hamarosan lesz komondorom:) Na nem kell megijedni, annyiról van szó, hogy elköltözöm a kutyáimmal anyuékhoz, ahol van egy 5 éves komondor, ezentúl vele is én fogok foglalkozni.
2012. okt. 31. 12:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!