Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bűn? Sajnálom a szaporított...

Ez bűn? Sajnálom a szaporított kutyusokat, inkább elhozom őket.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, 2 nagyobb testű fajta tetszik. Volt már több kutyám is, nagy állatbarát vagyok. Beszéltem több tenyésztővel is, szimpatikusak voltak, de most végig néztem a szokásos hirdetőoldalakon a kutyákat. A szívem megszakad, amikor azt látom, hogy egy hirdetés tele van helyesírási hibával, egy koszos, putris udvaron van egy kiskutya lefényképezve, és oda van írva, hogy "csere érdekel, mit adsz érte?".


Lenne pénzem tenyésztőtől venni kutyát, soha nem spóroltam egyik állatomon sem, ezután sem fogok. Mindegyik prémium tápot kapott, az összes oltásuk megvolt, mintha a gyermekeim lettek volna. Mégis úgy érzem, hogy sokkal többet segítenék, ha egy ilyen undorító helyről hozok el egy kiskutyát. A tenyésztő úgyis jó helyre adja őket, viszont ezek a szaporított állatok nagy százalékban csak olyanokhoz kerülnek, akik továbbszaporítják őket. Félreértés ne essék, nem akarom ezeket a mocskokat támogatni, sőt, agyonverném mindet, de többet segítek a kutyának. Legalább jó helyre kerülnek, ivartalanítva lesznek.


Ez valóban bűn?



2012. szept. 21. 11:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Ööö... most látom, hogy érdekesre sikerült az előző hozzászólásom.

Természetesen imádom az összes kutyát, legyen az keverék, szaporítós, vagy tk-es. Magukra a szaporítókra vagyok kiakadva...

10. voltam

2012. szept. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%
Éppen a fajtatiszta kutyák a műkutyák, némelyik ötven éve még nem is létezett!
2012. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%
Némelyik viszont már az ókorban is. Akkor hogy is van ez?
2012. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
A szaporítással nem az a baj hogy nem fajtatiszták lehetne tenyészteni keverék kutyát is rendes körülmények között.. Hanem az anya kutyát kihasználják újra és újra lesznek kölykei és nem rendes tápot kap és nincs kivizsgálva/szűrve betegségekre. A kölykökkel nem foglalkoznak rendesen nincs oltás féregtelenítés rendes étrend.
2012. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Yukióóóó ***** válasza:
0%
tudod sokszor semmi különbséget nem látok a tenyésztő és a szaporító között , mert amikor azt írja a hirdetésben , hogy 6-7 hetesen el vihető ez a tenyésztő!!! hát akkor az nem egy szemét szaporító , vagy amikor nem hagyja ki egyik tüzelést sem és be pároztatja a még előző almából lógó cicijű szukán a már következő alom csüng !!!!! rohadt egy népség de persze tisztelet a kivételnek !! te egy rendes ember vagy csak tényleg a szaporítókat készteted újabb és újabb alom létre hozására ezzel !!!!!
2012. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%
Az ókorban egyik jelenlegi kutya sem élt. Újra kreálták őket. A masztifokat és a fáraokutyát is. Dns vizsgálattal lett bizonyítva..
2012. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Drágáim, az a különbség a tenyésztő meg a szaporító között, hogy a szaporító ártalmas, a tenyésztő meg hasznos, mind a kutyákra, mind a gazdákra nézve. Nem az a fontos, ki minek nevezi magát. Én is nevezhetem magam az angol királynőnek, de attól még nem leszek az :)

És légyszi, ne térjünk el a témáról, van ezer kérdés, ahol már kiveséztük a szaporítókat...

2012. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Kár kedves utolsó h genetikát és kinológiát egy sort se tanultál...
2012. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Etológia könyben olvastam.. De biztos hülyeség. Amúgy tényleg nem tanultam.. Ezért hiszem el azt amit olvasok.. am tényleg ne térjünk a témától.
2012. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
85%

Bocs akumi a 16osnak ment a válasz...


Egyébként kedves kérdező, ha nem is a bűn szót használnám arra amit tenni készülsz, hanem inkább a felelőtlen gondolkodásút. Te ugyanúgy csak rövidtávon tudsz gondolkodni mint a szaporítók. "jaj szegény kiskutya, majd én megmentem és jobb élete lesz" - annak az egyetlen egy darabnak. De h ez (és a többi hozzád hasonlóan gondolkodó ember döntése) milyen hatással lesz a későbbiekben az már nem érdekel. Az anyakutyát ugyanúgy tovább fogják elletni, ugyanúgy lesznek nála kölykök stb. Lehet ugyan mondani, h de majd lesz más aki elhozza... lehet... lehet h még igen... de valahol el kell kezdeni és Róma sem egy nap alatt épült fel. Ha szép lassan mindenki rájön h így kutyát venni nem helyes, és az ilyen söpredékek nyakán marad 1-2 alom, akkor szép lassan kikopnak.

2012. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!