Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esős-sáros időben milyen...

Szilvi & Argos kérdése:

Esős-sáros időben milyen technikákat alkalmaztok séta után a kutya és a lakás tisztán és szárazon tartására?

Figyelt kérdés

Amíg lakásban volt az eb, addig séta után alapos áttörlés, majd a lakásban bősz sepregetés és felmosás, a szép fekhelyére persze nem engedtem.

Most kerti kutya inkább...az este bőrig áztunk sétán, áttöröltem, de azért vizes maradt még, nem hagytam kint a házában, itt szárad mellettem :D Söprés-felmosás szintén meg volt.


Ti esős-sáros időben történő séta után a kerti kutyát kint hagyjátok, vagy beviszitek a házba melegedni?

A lakásban fekhet vizesen a puha párnájára, szivacsára, matracára, vagy csak száradás után? Az egész lakást birtokba veheti közvetlen séta után, vagy csak az előszobát pl?


Csupán érdekel, hogy ki hogyan oldja meg a kutyatartás eme kevésbé kényelmes oldalát...:)


Köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 2. 19:29
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Tényleg, lakásban a természetes kajával (nem táp) való etetést hogyan oldjátok meg? Argos húst, rizst, tejfölt és uborkát kapott összekeverve...1 négyzetmétert szépen összezsírozott, ahogy rágta a húsit :D
2012. okt. 2. 20:46
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

Hopi-ra felrakja az első két lábát a kád szélére :) Onnan besegítem neki az első kettőt és a farát megemelem és befordítom :D

Férjemnek ez természetes :) Sőt, amíg én törlöm Joeyt, addig ő súrolja a kádat ;)

2012. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. ne tudd meg mit művel Joey a farháttal :D

Naná, hogy kiveszi a tálkájából (így a zöldség/gyümölcs turmixot csak azután kapja, ha a husit és a farhátat megette), a fél előszobán végiggörgeti :)

Beszereztem ilyen probiotikumos felmosószert, ami állatbarát :) Nem túl jó, ha a domestos-os padlóval érintkezik a kaja, utána pedig megeszi...

2012. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Én csak ismerősömnél láttam nyers farháttal etetést, de ő az udvaron adja oda a szobakutyájának, így nem kell utána takarítani.
2012. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kinti-benti, hosszúszőrű kutyáim vannak. Napközben eldönthetik, hogy kint, vagy bent vannak. Ilyen időben bejövetelkor, ha rendesek voltak és csak vizesek lettek, akkor megoldom sima lábtörléssel. Ha nagyon mocskosak, akkor van egy lavórjuk, abban mosom őket. Esti séta után ugyanez, végső esetben kádba mennek. Nálam éjszaka bent vannak, főleg ilyen időben. Miután leszáradtak és feltakarítottam utánuk... nem engedem ki őket, hogy újrakezdhessék a mocskolódást. :)

2012. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Szandra, arról a görgetésről vidit kérek!!! :D

Jól megnevelted Robit is :)

2012. okt. 2. 21:43
 17/48 anonim ***** válasza:

"Itt is az a baj, hogy nincs terasz, csak egy kis fedett rész a bejárati ajtó előtt, ahova bevert az eső...utána a konyha, majd az én szobám közvetlen...az a probléma, hogy ugye én is ki-be járok a kinti cipőben...sáros-esős időben nem győzök felmosni, hogy viszonylag tisztaság legyen..."


9-es vagyok. Mintha nálam laknál.:D Az én teraszomra is bever az eső, és én is ki-be járkálok cipővel, így amikor időm van rá, egyből felmosással kezdek..Pont ezért nem vártam az őszt.:S Mert eddig ha volt egy kis eső, az egy perc alatt felszáradt a melegben, de most párás esős idő van. Én séta után nem engedem be egyből, mert mindent összesároz. Bejön az ajtón, lép egyet, és már falnak ütközik. :) Persze, ha szakad az eső, és bever a teraszra, akkor beengedem ha sáros ha nem. Hát nehéz dolgok ezek, de ezzel jár a kutyatartás. Sok sárral, szőrrel, kutyakakival és rengeteg szeretettel. ;)

2012. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

Oks, holnap este levideózom :D Robival nem volt nehéz dolgom :)

Úgy képzeld el amúgy, mint aki nem tudja, mit eszik.

Kiveszi-nyalogatja, közben löködi ugye a nyelvével (szerintem nem tudja eldönteni, hogy most akkor ezt lefetyelni kell, mint a turmixot, vagy mi ez??? :D), aztán rájön, hogy neeem, ez nem az. Akkor biztos a husi, amit elég finoman megrágni - ilyenkor beveszi-kiköpi, persze halad közben vele az előszobában :D Majd ráeszmél, hogy húúú ez a csontos husi, hát ezt meg kell rááágni!!! És akkor elkezdi rágni. Jó esetben szétrágja egyből, rosszabb esetben (ha nagyobb a farhát) még ebből is visszaköp egy darabot és 2 részletben eszi meg :D

2012. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
A teraszra nálunk is bever az eső, de olyankor a kutyák a kutyaházban alszanak. Oda nem ver be. A konyha pedig a melléképületben van és az idő nagy részét mi és és a kutyák is ott töltjük, így végülis együtt vagyunk velük de a lakás mégis tiszta marad.
2012. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Hát igen, a kutyatartás ezzel jár...

Még itt szuszog a szobában...de majd kirakom a helyére, hisz pisilnie is kell vacsi után.


Joey édes pofa :D

2012. okt. 2. 22:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!