Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esős-sáros időben milyen...

Szilvi & Argos kérdése:

Esős-sáros időben milyen technikákat alkalmaztok séta után a kutya és a lakás tisztán és szárazon tartására?

Figyelt kérdés

Amíg lakásban volt az eb, addig séta után alapos áttörlés, majd a lakásban bősz sepregetés és felmosás, a szép fekhelyére persze nem engedtem.

Most kerti kutya inkább...az este bőrig áztunk sétán, áttöröltem, de azért vizes maradt még, nem hagytam kint a házában, itt szárad mellettem :D Söprés-felmosás szintén meg volt.


Ti esős-sáros időben történő séta után a kerti kutyát kint hagyjátok, vagy beviszitek a házba melegedni?

A lakásban fekhet vizesen a puha párnájára, szivacsára, matracára, vagy csak száradás után? Az egész lakást birtokba veheti közvetlen séta után, vagy csak az előszobát pl?


Csupán érdekel, hogy ki hogyan oldja meg a kutyatartás eme kevésbé kényelmes oldalát...:)


Köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 2. 19:29
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Először én is erre gondoltam, de egy hete már nem kap tápot, azóta azt eszik amit megeszik, amit főzök. Normális esetben nem lennék ilyen engedékeny, hogy válogatunk, de látszik, hogy beteg, mert tegnap este adtam neki húslevest sok tésztával, és nem ette meg csak a levét, meg egy kis tésztát. Régebben egy fél perc alatt benyomta volna az egészet tányérostól együtt! Eddig ilyen tápot evett:

[link]

mert erre felénk sokan dícsérik ezt a fajta tápot. Téynleg szép fényes a szőre is tőle meg minden.


Ha kijön a betegségből ilyet szeretnék neki venni, mert váltani kell felnőtt tápra:

[link]

nem tudom még milyen ízűt.

Mellé farhátat adok neki én is, meg ami megmarad kaja, és nem olyan fűszeres, így szerintem egy 13 kg zsák elég lesz majdnem 2 hónapig, szűken.

Ti mit adtok a kutyutoknak?

2012. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Értem, adj neki egy kis kefirt (ha lehet kaukázusit)!

Én szarvas nyesedéket, kacsa farhátat - ezeket forralva, zöldség-gyümölcs turmixot - nyersen - (sütőtök, répa, uborka stb.) olajokat (pl. lazac), zöldkagyló port, gyógynövényeket, kecsketejet, tojást, kefirt, belsőséget, ilyesmiket.

És még így is olcsóbbra jön ki a napi kajája, mintha tápot vennék :) De nálunk nem az ár volt a szempont, ez már csak egy mellékes + :)

2012. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Veszek neki, úgyis most megyek Tescoba. Nálunk sem az ár colt az elsődleges, azért is néztem ki ezt a tápot.

Tök jókat írtál, ezeket hol lehet venni? ilyen kagylóport meg ilyeneket, olajokat? Én is szívesen főznék neki, ha meglennének az alapanyagok. köszi

2012. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
És milyen gyógynövényeket teszel bele neki? Bocs hogy ennyit kérdezek, de nagyon ügyesen összeszedtél mindent ami fontos. Szeretnék én is neki főzni, most hogy beteg még jobban szüksége van a vitaminokra... de a tápot nem eszi meg. Ha főznék neki ilyet tuti megenné:D meghát így mégiscsak biztos, hogy mit eszik. rizst vagy ilyesmit szoktál bele tenni? köszi
2012. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Szarvas nyesedéket pl. Tatáról veszem (feldolgozó üzem) 125Ft/kg áron - friss husi, isteni az illata. Egyszerre nagyobb mennyiséget hozunk el, megmosom, kiadagolom és lefagyasztom. Kacsa farhátat hentestől veszem 200Ft/kg áron.

Én úgy adom a kajáját, hogy a testsúlyának 2,5%-a, ez nagyjából 1 kg kaja naponta (2x kap enni), ennek 30%-a nyesedék, 40%-a farhát, 30%-a zöldség/gyümölcs.

Ez tulajdonképpen a BARF étrend alapja, annyi a különbség, hogy én nem teljesen nyersen adom neki a husikat, hanem éppenhogy csak felforralom a vizet és úgy.


Lazacolaj pl. a zoofast-on 3300Ft körül van (1 literes), nagyon sokáig elég, mert kb. napi 12 ml szükséges. Kecsketejet háztól veszem, tojást a főnököm hozza :)

Kefirt eddig boltban vettem, de most épp azon vagyok, csinálok otthon (lehet kapni kaukázusi kefirgombát), de ha nem muszáj, nem adok ki érte pénzt, megpróbálok szerezni, mert ez szaporodik és akinek van, osztogathatja, mert pár hét után megduplázza a méretét :)

Gyógynövényeket pedig teafilter formájában vettem meg (citromfű, csalán, csipkebogyó, stb), ezeket összevagdaltam és egybeöntöttem, minden nap adok egy teáskanálnyit a kajájához (turmixba).

Zöldkagyló port pedig humán zöldkagylóból adom neki :)

[link]

2012. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Nem, rizst nem szoktam neki beletenni :)

Ez így bőven elég neki.

2012. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Szilvi bocs, hogy szétoffoljuk :D


Még annyi, hogy van olyan nap, hogy nem kap kecsketejet, hanem kaukázusi kefir van helyette, ilyenkor egy kevés almaecetet+mézet is kap a turmixba (ez is nagyon jó immunrendszer erősítő).

De terveim szerint kecsketejből fogom csinálni neki kaukázusi kefirgombával a kefirt és akkor nem kell külön megvennem bolti kefirt :)

2012. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm, megyek megpróbálom megvenni amiket lehet. Majd megírom miket kaptak köszike:D
2012. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Oksa :)
2012. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Szandra: nálunk a kacsa drágább, mint a csirke, bár ma ugye pont 100 Ft/kg áron vettem kacsafarhátat, egynapos akció volt :)


Bogyó: nyáron nem vizezte össze az egész lakást a kádas jelenet után? :D

Mi lehet a baja? Jobbulást!!


Szandi, ugyan már, semmi baj :D Én meg a Te kérdésedet offoltam :)


Bogyó: Nekem egyszerre nincs sok pénzem, mondjuk sok egyáltalán nincs :D A tápoktól sokat és hígat kakilt, a legdrágábbakat meg nem tudom megfizetni :(

Ezért BARF-ozok, ahogy Szandi, bár csak félig :D Én rizst főzök meg teljesen habosra, abba keverem a reszelt répát, almát, uborkát. Csirkenyak, csirke farhát, csirkefej, csirkeláb, kacsanyak, kacsafarhát az alap, kb. kéthetente kap sertésmájat, baromfiszívet, zúzát, mindig éppen a legolcsóbbat. És kap sertés-marha gégét, 200Ft/kg és nagyon jó húsos-porcos. Ezeket a husikat átforralom, mert előtte 2-3-4 napig fagyasztom.

A rizs-zöldség-gyümölcs kombiba keverek joghurtot, tejfölt vagy kefirt.

2012. okt. 4. 12:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!