Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esős-sáros időben milyen...

Szilvi & Argos kérdése:

Esős-sáros időben milyen technikákat alkalmaztok séta után a kutya és a lakás tisztán és szárazon tartására?

Figyelt kérdés

Amíg lakásban volt az eb, addig séta után alapos áttörlés, majd a lakásban bősz sepregetés és felmosás, a szép fekhelyére persze nem engedtem.

Most kerti kutya inkább...az este bőrig áztunk sétán, áttöröltem, de azért vizes maradt még, nem hagytam kint a házában, itt szárad mellettem :D Söprés-felmosás szintén meg volt.


Ti esős-sáros időben történő séta után a kerti kutyát kint hagyjátok, vagy beviszitek a házba melegedni?

A lakásban fekhet vizesen a puha párnájára, szivacsára, matracára, vagy csak száradás után? Az egész lakást birtokba veheti közvetlen séta után, vagy csak az előszobát pl?


Csupán érdekel, hogy ki hogyan oldja meg a kutyatartás eme kevésbé kényelmes oldalát...:)


Köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 2. 19:29
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem egy hosszú szőrű huskym van, lakásban. Tegnap nagyon eláztunk a töltésen, úgyhogy mire hazaért a kutya tiszta sár volt, még a füle is:) Ilyenkor be a kádba, tusolás, fürdetés. Csibész nem nagyon szeret a kádban fürdeni, úgyhogy nekem bele kell emelni a kádba. Amikor kész, kiveszem, megtörlöm, és mehet. Aztán jön a kád pucolása, felmosás, felsöprés. Iszonyatosan utálom ezeket a napokat, mert ahogy írtátok, homok és sárszemcsék maradnak, az őrületbe tudnak kergetni. De ez van. Csibésznek az a szokása, hogy ilyenkor egy helyre fekszik a szőnyegen, és már ott nálunk is feketés a barna szőnyeg, valamilyen szőnyegtisztító gépet kell majd bérelnünk most már, mert hiába sikálom én.

A főtt farhát, na az nálunk is érdekes. Volt egy időszak, amikor a kis ebem úgy gondolta, hogy ő a farhátat bent szeretné megenni a szőnyegnek azon a bizonyos helyén:) De nem sikerült egyezségre jutnunk, így kint eszi továbbra is az előszobába. Néha ő is képes úgy enni mint a disznó. Utána feltörlés nálunk is.

2012. okt. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Előrebocsátom, nekem pici kutyám van, ezáltal könnyebb dolgom is - yorki - de én bizony idén beruháztam egy igencsak borsos árú kutyaruhába. (Bár szerencsére nem fázós a kutya, 0 C-alatt már kap ruhát, mégiscsak kicsi:) Tavaly óta tettem rá félre. Az árat nem írom, de megnézheti aki kiváncsi rá: Finn gyártmányú Hurtta


Az én kutyám ugyan nem hosszú szőrű de "két csepp" esőtől is vizes az egész eb hasa, lába miegymás

Előzmény: minden nedves séta után fésülés, törölközős szárítgatás...mindezek ellenére végighentergi a lakást -a szagok felvétele miatt természetesen:) Ráadásul most festettük a falat és nem szeretném ha végig koszcsík húzódna rajta a séták után....


Citeráztam sokat azért is mert aki távfütéses lakásban él az tudja, hogy a nyári meleg után egy ideig hidegebb van benn a lakásban mint kinn, így a nedves kutya akár meg is fázhat..


Tehát ez a "gúnya" azért is nagyon jó, mert sokat kirándulunk és ha vizes, nedves az idő bizony nem rövid ideig kell kutyának így lennie. Ez az overall megvédi, mert a nyakától a bokájáig zárt. Egyszerű, könnyű viselet, szélvédő tulajdonsága ellenére jól szellőzik, a kutya hamar megszokja.

Séták után már az ajtóban mondom,hogy irány a fürdő, mert természetesen a lábát meg kell törölni, de ez így már egyszerűbb.

2012. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

mindennapi tréning része!

már 1/2 óra alatt képes vagyok mindent lemosni,kimosni a kádat,felmosni,kiteregetni a vizes törölközőket,( jobb vagyok mint egy takarító csapat ,legalábbis hatékonyabb),sőt ,kifésülni a kutyát,eltüntetni a szőrt.

persze az eb ,nehezebben viseli a gyors munkát, de ,aki összekoszolja magát, annak ez a sorsa egy kis lakásban élve:)

55 m 2 -en egy 45 kg-os hosszú szőrű kutyával :)

( a zuhanykabinos módszer remek, csak sajnos abban ,már nem fér el :)

2012. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

#21. Uhh, husky az kemény dió panelban...hogy bírja a kemény fűtést télen és a nyarakat? Nekem a kis-közepes testű hosszú szőrű kutyám, és a roti-nj keverék egyaránt szenvedett, lihegett :(

Ilyenkor mindig sampont is használsz, akár naponta kétszer is? Vagy csak sima vízzel tusolod le

Hát igen, a kutyatartók nem mentesülnek a napi takarítás alól :D


#22. Nem szeretem az öltöztetetést...de amikor Argos lakáskutya volt a kert ellenére és lesz is idén télen, én is elgondolkodtam egy esőkabáton :) A lábak a legkisebb probléma...de a szőre a hátán-mellkasán hiába nem hosszú, akkor is csurom víz és sokáig szárad.


#23. Profi vagy! Elszoktam már ettől a macerától, ugye most nem panelban vagyunk, hanem kertben és kint van a kutya...de jön a hideg tél, ismét behozom éjjelre és mikor itthon vagyok...és bizony kezdődik a takarítás

2012. okt. 3. 13:10
 25/48 anonim ***** válasza:

Szilvi!


Itt a videó :D

3x kellett elindítanom, először lemerült a telefonom - Joeyt elhívtam a kajától, amíg megkerestem a töltőm -, aztán az első farhátat szétrágcsálta elsőre (csodák csodájára), de ez a kifogott rajta :D

Ja és igen, az a koppanás Joey buksija volt, beverte az ajtóban :)))


http://www.youtube.com/watch?v=ZJ9artGgRxA&feature=plcp

2012. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Mekkora maci kutya...komolyan nem a csirkének, hanem nekem fájt, ahogy a kutyád elropogtatta azt a farhátat. :D És az ajtó lefejelése sem okozott különösebb gondot a farhát kivégzésében.
2012. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Hogy lefejelte az ajtót a nagy mamlasz :)))

Ő is odébb pakolja méterekkel a kaját, mint Argos :D

A görgetés kicsit kimarad :D

2012. okt. 3. 20:18
 28/48 anonim ***** válasza:

Tologatta azért :D


Igen, jó nagy kutty :D Kis apró javítás - kacsa farhátat eszik :) - olcsóbb, mint a csirke :))

2012. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Szia!

A huskys vagyok:) Nyáron meg lett nyírva a drága, egész pici volt a szőre, nagyon tetszett neki, olyanokat szaladt! Amikor az a nagy meleg volt, akkor meg be a kádba, gyors letusoltam vízzel, akkor megint csak jól érezte magát. Télen, (akkor még nagyon pici volt, ő még csak most lesz 1 éves,) akkor nem volt vele baj, ha melege van, a bejárati ajtó elé fekszik a járólapra, amikor nincs akkor a kis helyére. Mondjuk nálunk nem volt még ablakcsere, úgyhogy télen sajna nincs olyan jó meleg. Ilyenkor amikor esik, akkor nem samponnal fürdetem, csak sima vízzel. Azt olvastam, a sok sampontól viszketne a bőre, és kiszáradna.

Szegénykém most beteg, már kb 2 hete 2 naponta kb, ilyen sárgás habos nyálat hány. Alig eszik valamit meg, és néha nagyon lapít. Már végigcsináltunk egy gyógyszerkúrát, most szurikat kap 2 naponta. Remélem helyre jön.


Joey nem semmi módon ette meg a farhátat!:):) Hihetetlen gyorsan kivégezte:D

2012. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Szegényke. Jobbulást neki!

Mit kap enni? Nem lehet, hogy a táppal van valami? Nem bírja a pocija v ilyesmi?

2012. okt. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!