Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaoviba fojtónyakörv?

Kutyaoviba fojtónyakörv?

Figyelt kérdés
Voltunk szombaton kutyasuliba. A kutyám 4 hónapos. Vittünk mindent, amit kell, kivéve fojtónyakörvet, gondoltam az csak a problémás kölyköknek kell, enyém pedig nem az. De amikor odamentünk, mondta a kiképző, hogy legközelebb vigyünk fojtót...Elég érdekesek voltak a pár hónapos spánielek, mopszok és tacskók fojtóban. Még soha nem voltam kutyaoviban, se suliban, úgyhogy fogalmam sincs hogyan működnek ezek a dolgok, de úgy érzem ez a fojtónyakörv nem stimmel. Normális ez, mindenhol használnak fojtót?
2012. okt. 8. 09:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Múltkor voltam a kutyámmal egy ilyen "felmérésen", mert van egy konkrét probléma, amit nem tudtam megoldani. Ő fojtót hord, de nem fojtóként használjuk. Az volt az első amit mondtak, hogy ne csak a pórázt vegyem le, hanem a fojtót is. Normális helyen nem használnak már fojtót szerintem ...
2012. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A "fojtó" magyarul láncnyakörv. Rögzítve teljesen olyan, mint egy más fajta nyakörv.Viszont, akinek nem tetszik, nem kellene egy iskolában kötelezni a használatára.

Munkakutyáknál a vizsgákon kötelező a normál módon feltett láncnyakörv. Értelme az, hogy az ily módon használt nyakörv laza , szemben a rögzíthető fajtákkal, amelyeket akár szorosra is meg lehet húzni, ezzel kissé jelezve a kutyának, felügyelet alatt van.Viszont a gazdának szíve-joga, tanításhoz mit használ.

2012. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én is elmentem egy olyan kutya suliba,ahol még kőkorszaki módszerekkel tanítanak. Rángatni elv nem működik. Volt egy Német Juhász aki több mint egy éves képzés után elektromos nyakörvet kapott,mert a suliban működött a tanítás,csak ha elengedték,más kutyától nem tudták behívni! Szerintem ennyi képzés után,még a suliba se volt teljesen rendbe a kutya! Szerintem is keress más sulit,vagy Klikker módszer! Itt a Gyikon láttam,hogy valakinek van eladó könyve,mert szinte lehetetlen megrendelni!
2012. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egy oviban eleve a lánc nyakörvvel van baj van már akkor is, ha nem fojtóra van állítva. Én is használom az 1 soros láncot mindkét karikát becsatolva, mert könnyű levenni és rátenni a kutyára. De emellett rajta van a textil nyakörv. Ugyanis ha el vannak engedve a kutyák játszani, akkor láncba bele akadhat a foguk és sérülést okozhat. Tehát a lánc csak pórázazsásnál van rajta.
2012. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

A szigethalmi suliról én eddig pusztán rosszat hallottam...

Ha nem tudsz távolabbi sulikba járni, akkor beszéld meg a kiképzőkkel, hogy a Te kutyádnál nem látod szükségét a fojtónak, tekintsenek el tőle! Egyébként az oviban miket csináltatok pontosan, kifejtenéd?


Ha máshova szeretnél/tudsz járni, akkor én is nagyon ajánlom az Ebgondolatot Budapesten, Diósdtól nem messze. Csepelen is van az Alfa kutyaiskola, az ovijuk ingyenes is úgy tudom...vagy van még egy tükör suli a Noé Menhelyen is...

2012. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Miket csináltunk az oviban? Amikor odamentünk, kutyákat el kellett engedni, ismerkedtek, szaladgáltak, birkóztak. Majd kb fél óra múlva szóltak, hogy tegyük pórázra a kutyákat, ekkor kellet a fojtót is rájuk rakni. Felálltunk egymás mellé egy sorban, majd elindultunk, a lábhoz paranccsal. Félúton megálltunk, a kutyákat le kellett ültetni. Majd lábhoz paranccsal ismét elindulni, a pálya végén megálltunk, először leültettük a kutyákat, majd lefektettük. Visszafele ugyan ez, majd megint fél óra szabadon. Az előbbi feladatokat megcsináltuk újra a pályán oda-vissza, aztán következett a behívás. Az oktató fogta pórázon a kutyát, nekem távol kellett mennem tőlük, majd behívni a kutyát. Aztán újra játék a többi kutyával. LEgutoljára pedig egy akadálypálya volt, emelkedőkkel, meg ugratókkal, de azt én már nem csináltam meg a kutyámmal. Ez egy próbanap volt végül is, és láttam a kutyán, hogy a vége fele már elege volt mind a kutyákból, mind a feladatokból. Én azt láttam a kutyákon, akik már régebb óta jártak oda, hogy nem csinálják szívesen a feladatokat. Erőszakkal leültetni, lefekteti. Pl amikor fekvésből fel kellett ültetni a kutyákat, akkor az oktató rángatta a pórázt, hogy kelljen fel a kutyám. Hiába mondtuk neki, hogy fel parancsszóra, jutalomfalattal megcsinálja, nem kell rángatni, annyit mondott, hogy nem kell sajnálni a kutyát...úgy látom, hogy amit én itthon egymagam tanítottam a kutyámnak, azt sokkal szívesebben csinálja, mint ahogy a suliban tanult. Én kicsit humánusabb vagyok...
2012. okt. 8. 14:05
 17/22 A kérdező kommentje:
Igazából én csak a szocializáció miatt mentem vele oviba, ahol lakom, nincsenek kutyás helyek, kutyás társaságok, ahol a kutyám rendesen szocializálódhatna. Ezért gondoltam, hogy megyek vele oviba. Meg a behívással van gondom.
2012. okt. 8. 14:07
 18/22 anonim ***** válasza:
Én is csak a szocializáció miatt mentem oviba, de ahova mi jártunk ott szerencsére képesek voltak felfogni, hogy én másképp tanítom a kutyámat és segítettek is ebben (klikker) nem hátráltattak, na meg eleve ilyen sem volt. Náluk mondjuk teljesen másképp nézett ki az óra felépítése, de még azokat a kutyákat sem rángatták le-föl akikkel volt valami baj, szinte csak pozitív megerősítés és jutalomfalat volt náluk is feladat teljesítéskor. Ide biztos nem mennék vissza.
2012. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
Egy 4 hónapos kölyökkutyának ez rohadt sok idő :O Alapból nem fél óra játék után kellene tanulni és nem ilyen sokat egyszerre, nem felrántom módszerrel...ha meg tudod beszélni a kiképzővel (már ha normális, akkor belemegy), akkor vidd oda a kutyákkal való szocializációra, aztán a kiképzésen jutifalattal, pozitív megerősítéssel csináljatok meg pár feladatot, és még mielőtt megunná-elfáradna, menjetek le a pályáról...
2012. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát Szilvi...a kutya se élvezte annyira ezt az egészet, és én se. Keresek egy másik sulit, te is írtál párat, privátba is kaptam pár tanácsot, ez a mostani kilőve...Én azt akarom, hogy élvezze a kutya az iskolát, ne rángassák, meg ne érezze feszélyezve magát.
2012. okt. 8. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!