Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/225 A kérdező kommentje:

Tessék? Pont azért másolok ki egy-egy mondatot, hogy egyértelműen látni lehessen, hogy melyikre vonatkozik a válaszom! Azért, hogy egyértelmű, tiszta és korrekt legyek. Ne haragudj, de pont az ellenkezője igaz annak, amit rólam írsz, vagyis amilyennek megpróbálsz beállítani. Inkább én érzem úgy, hogy feleslegesen érvelek, és nem reagálsz a jó érvekre sem.


A chipere van pénzem, és nincs 4-5 kutyám, de együtt tudok érezni azokkal, akiknek nincs pénzük és sok kutyájuk van. Beszélhetünk három kutyáról is, hogy ne kelljen engedély. Amúgy a tanyákon nincs szomszéd.


A kamera-ügyre azért nem reagáltam, mert nem vagyok mellette, sőt, eszembe se jutott ilyesmi a témával kapcsolatban, hogy kameráztatni kellene. Az egy másik hozzászóló volt! Biztos sokba kerülne és megvalósíthatatlan, ez a véleményem így hirtelen, de mondom, erről én nem vitáztam.

2012. nov. 3. 11:10
 72/225 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó vagyok. Nekem igazából mindegy, az ,,érveid" sem kell, hogy különösebben érdekeljenek, ugyanis így, vagy úgy mindenkinek be kell chipeztetnie a kutyát.


Mindenki úgy hisztizik, ahogy akar. A törvény, az törvény. Ennyi. :)


UI.: Fél éve tettünk chipet a kutyámba, már pirosan világít néha a szeme, és éjszaka furcsa hangokat hallat. A múltkor is, olyan darabos lett a mozgása, mintha robot lett volna vagy mi, egészen furcsálltam. Ja, és megnézettük a dokival, az a rohadt chip egészen a SEGGE LYUKÁIG VÁNDOROLT! :D

2012. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/225 A kérdező kommentje:

Oké, ebbe a közönséges stílusba én már nem megyek bele, és nem is moderáltatom, hadd díszelegjen itt élő példaként.


A többieknek:

Ígértem, hogy bemásolom a véleményem. Hogy ne kelljen beszúrnom külön-külön a hsz-eket, inkább a topicot linkelem be. Remélem, nem szabályellenes (ha mégis, akkor külön bemásolom ide). Pillanat, mindjárt megkeresem.

2012. nov. 3. 11:20
 74/225 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3576564-baj-h..


Remélem, jó a link.


A 20-as válasz (10-26 14:34) és a 26-os válasz (10-29 11:34).

2012. nov. 3. 11:29
 75/225 anonim ***** válasza:
Hogy jön ez ide?
2012. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/225 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy a kutya chip helyett lenne más megoldás is, ill. a chip mellett érvként felhozott állatkínzók elleni fellépéshez is köze van. Ha úgy érzed, nem illik ide és ezért nem akarod kommentálni, ne tedd.
2012. nov. 3. 11:45
 77/225 anonim ***** válasza:

Egyet tudok már csak javasolni.


Azzal, hogy itt polemizálunk arról, hogy ki, mint szeretne, annak semmi értelme.


Ahhoz, hogy elérd, amit akarsz, cselekedni kell. Hajrá a politikába, először önkormányzati képviselő, utána polgármester, utána valamilyen miniszteri pozíció megszerzése, és máris betilthatod a chipezést. De a beszéddel sokat nem fogsz elérni, ami azt illeti...

2012. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/225 A kérdező kommentje:
Amit akarok, az nem a chipelés megszüntetése, (vagyis végső soron igen, de) az szintén csak tüneti kezelés lenne. Inkább az elgondolkodtatás, mert a változásnak először a fejekben kell megtörténnie. Eszmét cserélni sosem felesleges, egészen addig, amíg a vita kulturált és tiszteletteljes hangnemben történik. Ha van egy pár ember, akiben belül megszólalt valami a topic hatására, akkor már megérte. Aki akar, az úgyis gúnyolódni fog rajtam, megbánt - végülis ezt vállalnom kellett azzal, hogy nyilvános beszélgetést indítottam, tehát elfogadom.
2012. nov. 3. 12:01
 79/225 anonim ***** válasza:
100%

Amit te leírtál, egy sokkal körülményesebb és drágább megoldás. Honlapot létrehozni, üzemeltetni, karbantartani, szervert bérelni, frissíteni stb sokkal többe kerül mint a chip. A chipet az állat tulajdonosa fizeti ki (aki nem tudja kifizetni azt a 3-4000 Ft-ot egy kutya életében EGYSZER az nem is fogja tudni rendesen ellátni az állatot, ezen kár vitatkozni). A chip egy számsort tárol(azért számsort mert a számítógépek csak ilyen nyelven tudnak kommunikálni lásd chipleolvasó) amit felvisznek egy adatbázisba, és adott számsorhoz tartozik egy gazda az adataival amihez csak az állatorvosok férhetnek hozzá, így ha elveszik a kutya és megtalálják (mint ahogy írtad csak akkor tudják visszajuttatni ha meg is fogják a kutyát, így tökmindegy hogy chip vagy biléta vagy akármi is van rajta, ennél fogva hülyeség az általad írt weblap létrehozása is mert ha nem fogja be senki az elkóborolt kutyát, hiába teszik ki a képét a weblapra semmivel nem lesz előrébb a gazda) fel tudják keresni a kutya gazdáját a chipszám leolvasásával, és az ahhoz tartozó lakcím, név, telszám segítségével. Ennél jobb és hatékonyabb megoldást hiába is erőlködsz nem fogsz találni a kutyák beazonosíthatósága szempontjából.

Az ember chipezésébe meg nem szeretnék jobban belemenni mert nem tartom megalapozottnak az állításodat miszerint a kutyák chipezése előfutára az emberek chipezésének. MERT: az emberek beazonosíthatóak a személyi számuk, fényképük alapján egyszerűen, a kutyáknak viszont eddig nem volt ilyen nyilvántartása. Ezen túl ha egy kidobott vagy elkóborolt kutya megtámad egy embert, be lehet azonosítani a gazdáját és felelősségre lehet vonni. Az állattartás felelősség! Szerintem jó páran meggondolják majd hogy érdemes-e kutyát tartaniuk a felelősség mellett, és ha ez bekövetkezik már megérte a dolog.

2012. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/225 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: azért ültetik a bőr alá mert nem veszhet el a chip. Számkód alapján történik a gazda adatainak lekérése, nem lehet rákeresni a kutyára a gazda nevének alapján. Az embereknél viszont ha elveszíti a személy ig kártyát, bemegy az okmányirodába és név, valamint fénykép alapján be lehet azonosítani hogy ő az a személy akihez a személyi szám tartozik, így pótolható a kártya. Kutyáknál és más állatoknál nem lehet beazonosítani őket fénykép alapján, ezt remélem te is megérted miért nem.
2012. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!