Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/225 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most is éppen külföldön vagyok. A megjelenő google hirdetések egy része kifejezetten helyspecifikus, itteni szolgáltatást kínál, vagy pedig az ország valamelyik hivatalos nyelvén jelenik meg. Ennyit az adatvédelemről.
2012. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/225 A kérdező kommentje:

"Amúgy azt mondjátok, vannak, akiknek nincs pénzük erre. Ez oké, de akkor nekik minek kutya? Vagy majd ha nem tudják már etetni a kutyákat, akkor is arra hivatkoznak, hogy "bocs, devizahitelünk van"?"


Hogy minek akkor kutya? Amikor megvették, nyilván annak idején még nem tudták, hogy később adózni fognak utána, és chipeltetni kell. Úgy látták, vállalni tudják, amibe beletartozik az etetés, az évenkénti oltás, és egy félretett összeg, ami a biztonság kedvéért van, ha bármi történne, és ebbe a bármibe beletartozik egy esetleges betegség vagy baleset is a kutyánál, ami nem rendszeres kiadás, és nem is számítanak rá, csak készülnek rá. Aki nem tud ennél több pénzt költeni a kutyájára, még nem biztos, hogy rossz gazda, lehet, hogy a szabadidejéből, szeretetből annál többet tud neki adni.


"A biléta elveszhet vagy levehetik, a kis henger pedig még rosszabb, rengeteg olyan kóbor kutyát láttam, akinek ott lógott a nyakában a biléta teteje, de az alja meg a benne lévő cetli elveszett."


Az esély erre is megvan, de nem több, mint arra például, hogy a chip elvándorol a kutya testében, vagy egyéb problémák adódnak vele. Ha mégis, akkor nem tudok mást mondani, mint hogy rendes bilétákat kellene gyártani, ami nem jön szét olyan könnyen.


"Amúgy a google-től nem félsz? Nyilvántartja a netezési szokásaidat, földrajzi helyzetedet stb."


Mondom, nem a lenyomozhatósággal van a bajom, mert nincs titkolni valóm.


"Azon, hogy mi lesz, ha az emberekbe is chipet kell rakni, ráérünk akkor gondolkodni, ha hozni akarnak egy ilyen törvényt."


Akkor már késő lesz. Annak idején mondhattuk volna, hogy a kutyachipen ráérünk akkor gondolkodni, ha kötelezővé teszik. Most kötelezővé tették, és hiába vannak ellene sokan, már késő. Fokozatosan hozzászoktunk, hogy ilyen is van, már nem berzenkedünk ellene annyira, ezért sokan elfogadják, mint teljesen természetes dolgot. Akik meg továbbra is ellene vannak, olyan kisebbségben vannak, hogy az ő szavuk nem számít. Ugyanígy lenne az emberi chipnél. Addigra már bevett dolog lesz, hogy az állatainkban van chip, ezért fel sem fog tűnni, hogy milyen morbid dolog, hogy az emberbe is be akarják ültetni. Bármit képesek lenyomni a torkunkon, az a lényeg, hogy ezt lassan, fokozatosan tegyék, így nem tűnik a változás olyan drasztikusnak, és így az emberek majd szépen elfogadják kritika nélkül. (Ez a szoktatás, amit az egyik hozzászóló beidézett egy szövegből.)

2012. nov. 2. 18:55
 63/225 anonim ***** válasza:
26%
Nem érünk rá azon gondolkodni, mi lesz, ha emberekbe chip-et raknak, mert már csinálják. Nem itt, de tesztelik, és sokan már elfogadták, és rakattak magukba. Csakhogy vallásos ember szemében ez egyenlő a halállal (Fenevad bélyege). Lassan bekövetkezik, amiről ír a Biblia.
2012. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/225 anonim ***** válasza:
96%

Te jóóóóóó ég! Nem az a kérdés, hogy mi van a kutyachippel?


Semmi nincs vele. Nem káros, nem vándorol el, nem a sátán küldte a pokolból meg nem is az oroszok. :D Behalok, mik mennek itt :D

2012. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/225 anonim ***** válasza:
Akkor egy kicsit más megközelítésben: ha egy fiú odajön hozzám beszélgetni, nem kezdek el rögtön azon agyalni, mi lesz, ha megerőszakol. Ugyanígy a kutyachip bevezetésekor felesleges azon gondolkodni, hogy mi lesz, ha emberekbe akarják rakni. Pontosabban nem felesleges, hanem tényleg fontos, csak most arról van szó, hogy konkrétan a KUTYÁK megjelölése miért problémás. Megtehetnéd, hogy azt mondod, a kutyámba rakok, de magamba soha. Amúgy ha úgy érzed, nincs titkolnivalód, mi zavar a chipben?
2012. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/225 anonim ***** válasza:
92%

Hogy minek akkor kutya? Amikor megvették, nyilván annak idején még nem tudták, hogy később adózni fognak utána, és chipeltetni kell. Úgy látták, vállalni tudják, amibe beletartozik az etetés, az évenkénti oltás, és egy félretett összeg, ami a biztonság kedvéért van, ha bármi történne, és ebbe a bármibe beletartozik egy esetleges betegség vagy baleset is a kutyánál, ami nem rendszeres kiadás, és nem is számítanak rá, csak készülnek rá. Aki nem tud ennél több pénzt költeni a kutyájára, még nem biztos, hogy rossz gazda, lehet, hogy a szabadidejéből, szeretetből annál többet tud neki adni.

Itt egy párezer forintos tételről beszélünk, amit egyszer kell kifizetni! Baromira nem hihető, hogy valakinek van pénze kajára, oltásra, félretettek balesetekre, de pont ezt képtelen kifizetni...

2012. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/225 anonim ***** válasza:

Jó, fordítsuk meg a kérdést. Az elkóborolt kutyákról az esetek nagy részében LELOPJÁK a nyakörvet. Épp ezért nekem a chipelt, lakásban élő kutyám nyakában is madzagon van a biléta. Nem mintha látnék rá esélyt, hogy elveszik, de jobb félni, mint megijedni.

De tegyük fel találsz egy kutyát. Hogy állsz neki megkeresni a gazdáját? Vagy tegyük fel találsz az erdőben egy felakasztott, megkínzott kutyát. Fontosnak tartod, hogy lehessen azonosítani? Mert aki ilyet tesz a kutyájával az nyilván nem felejti rajta a bilétát. Szeretnéd, ha azvilletőt felelősségre lehessen vonni? Mi alapján azonosítod a kutyát? Vagy egy örökbeadásnál, adás-vételnél? Mivel bizonyítod, hogy az a kutya nem egy másik kutya? Tetoválás? Azt támogatnád? Minden kutya fülébe legyen közelező beégetni egy számsort? Ez jobb megoldás lenne annak ellenére, hogy nagy fájdalommal jár és még el is mosodhat?

Lássuk be, a kamera hülyeség mert nem oldja meg egyáltalán a problémát, ugyanakkor szerintem sokkal félelenetesebb utópia az, hogy erdőt mezőt bekamerázunk.

2012. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/225 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem íróval értek egyet.


Nekem a lovam 2008-as születésű, akkor még ,,sütötték" őket. A nyakába két oldalról számokat égettek egy vassal, 6 hónapos korában. Irtózatos fájdalom, és ronda is.


Figyi kérdező, az nem vita tárgya, hogy az állatainkat meg kell valahogy jelölni az ők és a mi érdekükben. Komolyan, inkább szeretnéd, ha besütnék? Az jobb lenne? Tetoválják esetleg a 8 hetes kicsiket a fülükön? Vaaaaaagy, egy tűszúrással menjen bele egy chip, ami nem fáj, nem gyulladhat be, nem tud semmit.

Tudod mennyivel humánusabb megoldás ez, mint bármilyen más megjelölés? Hát a szívem szakadt meg, mikor (elnézést, ha bárki gyenge gyomrú) az én gyönyörű kiscsikóm nyakából hetekig folyt a véres genny. De KÖTELEZŐ volt, nem volt mit tenni. Úgyhogy akár hiszed, akár nem ez a haszonállatoknál nem egy újkeletű dolog, és még (lekopogom :D) nem jöttek értem se az ufók, se a kormány, se az oroszok tankkal, se senki, mert be van sütve a lovam.

Kérlek ne haragudjon meg a világ, de szerintem itt valami baj van veletek emberek. Nem bántásnak szánom, de nagyon enm látjátok reálisan a világot.

Tegyük fel, hogy mindig be lesz kamerázva (elárulom egyébként, hogy ,,be van kamerázva már minden", ugyanis az amerikai katonai műholdakkal bárhová ,,belátnak", csak ez nem a mi számunkra van, és nem is publikus. De gondolj csak bele, hogy az egyszeri ember számára a google earth micsoda lehetőségeket nyújt! Te úgy gondolod, hogyha egy ilyen technológiát ingyenesen az embereknek bocsátanak használatra, akkor az USA hadseregnek nincs egy sokkal fejlettebb?), akkor ki lesz az, aki mindig nézi a felvételeket? Az nem csak úgy van ám. Egy bevásárlóközpont kamerarendszerén tudod milyen nehéz lekövetni bárkit is? Nem hogy egy városnyi nagyságon! EZ olyan nehéz kombinatorikai feladat, emberi erőforrás és időigényes, hogy a komparatív előnye a chip-nek sokkal nagyobb.

Remélem, hogy a hőzöngőkkel ellentétben nekem sikerült normálisan, észérvekkel alátámasztva megmagyarázni az álláspontomat. A végére csak annyit, hogy ha akartak már megfigyeltek és meg is figyelnek, úgy, hogy nem is tudsz róla. Higgyétek el.

2012. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/225 A kérdező kommentje:

"Itt egy párezer forintos tételről beszélünk, amit egyszer kell kifizetni!"


Igen, ha nem négy-öt kutyád van, hanem csak egy, és nem is szándékozol többet kutyát venni. Akkor valóban csak 1x kell kifizetni azt az elvileg 3500, gyakorlatilag kit tudja, hány ezret (írtak itt olyat, hogy 10 körülire jött ki végül az összeg).


" Az elkóborolt kutyákról az esetek nagy részében LELOPJÁK a nyakörvet."


Ilyen statisztikáról nem hallottam. Tényként csak olyat kezelek, amiről meggyőződtem, hogy igaz. (Mondjuk egy rózsaszín strasszos, csillámos nyakörv valóban szemet szúrhat. De egy egyszerű, olcsó -de erős- bőrszíj...) Volt egy ötletem arra, hogy hogyan lehet megtalálni az eltűnt kutyát, majd bemásolom ide, a lényege, hogy minden menhelynek és gyepmesteri telepnek egy közös adatbázisa lenne, oda rögtön felkerülnének a talált kutyák, és minden gazda ott érdeklődhetne. Továbbá a pszichológiáját is leírtam, hogy a felelőtlen, esetleg szadista tulajdonosokat nem egy külső hatással (bírság, büntetés) kell megnevelni, hanem a problémát csírájában kell elfojtani, nem pedig a felszínt kenegetni, de ez már tényleg hosszú, majd bemásolom.


"ugyanakkor szerintem sokkal félelenetesebb utópia az, hogy erdőt mezőt bekamerázunk."


Képzeld el akkor, hogy olyannal vitázol, aki kamera párti. És azzal érvelne, hogy a kamera veszélytelen, biztonságot ad, és ha nincs titkolnivalód, akkor miért vagy ellene, mitől félelmetes. És végülis ezek az érvek mind igazak. Te mégis félelmetesnek tartod. (Én is.) Na, pont így vagyok a chippel. Képzeld magad a másik oldalra, ugyanaz a vita lenne, csak ott te lennél itt, a kamerapárti vitapartnered meg ott.


"Akkor egy kicsit más megközelítésben: ha egy fiú odajön hozzám beszélgetni, nem kezdek el rögtön azon agyalni, mi lesz, ha megerőszakol."


Nyilván nem. De ha változtatunk egy kicsit a körülményeken, mondjuk késő este az utcán odajön hozzánk egy idegen férfi, azért gyanakvóbbak vagyunk, nem rosszindulatból, hanem óvatosságból. Ezeket a példákat lehet variálni sokféleképpen, ezért szerintem hagyjuk, mert könnyű kisiklani rajtuk. Meg azért egy "odajövésből" nem következik az erőszak, viszon egy élőlény chipezéséből nagyon is egyenesen következhet a másik élőlény chipezése.


"Úgyhogy akár hiszed, akár nem ez a haszonállatoknál nem egy újkeletű dolog,"


Igen, először kizárólag a haszonállatoknál volt. Csak náluk. Utána jönnek most a hobbiállatok is! Érzed a folyamatot?


"Nem bántásnak szánom, de nagyon enm látjátok reálisan a világot."


Most meg fogsz lepődni, de tiszta szívből kívánom, hogy neked legyen igazad, és én legyek az, aki téved, de jó nagyot. (Mondjuk ez kiderülni úgyis csak generációk múlva fog, de attól, hogy én nem leszek részese, még érzem a felelősséget az utónemzedék iránt.)


"ugyanis az amerikai katonai műholdakkal bárhová ,,belátnak", csak ez nem a mi számunkra van, és nem is publikus."


Ez így van, de látod, te is tudsz olyat, amit ha elmondanál egy teljesen laikusnak, nem hinné el, és kinevetne azzal, hogy biztos üldözési mániád van, holott ez nem igaz, csak ő esetleg bekötött szemmel él. Ezért kell nagyon vigyázni, mielőtt valaki hülyének néznénk.


"Remélem, hogy a hőzöngőkkel ellentétben nekem sikerült normálisan, észérvekkel alátámasztva megmagyarázni az álláspontomat."


Örülök, hogy megosztod itt a véleményedet, de kérlek, ne minősítsd a többiek hozzáállását, akiket te hőzőngőknek nevezel (chip elleniek), nagyon is értelmesen és jól érveltek, az más kérdés, hogy aki chip párti, az ösztönből, reflexből nyom nekik egy piros kezet.

2012. nov. 3. 10:29
 70/225 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, veled felesleges beszélgetni. Olyan vagy, mint az az Állatbarát csávó.


Mondod a magadét körbe-körbe, mindegy mit mondanak mások, meg sem hallgatod. Mindenre van válaszod, de egyáltalán nem megalapozott. Egy-egy mondatot kiveszel a szövegkörnyezetből, és azt - a magad módján - megcáfolod, de amire nem tudsz semmit sem mondani, azt nem csak úgy a szőnyeg alá söpröd.


Egyébként 4-5 kutyája csak akkor lehet valakinek, ha a szomszédok beleegyezést adnak, még a családi ház kertjében is, kivéve, ha tenyésztő. Erre nagyon komolyan törvények vannak. De, ez most mindegy is, MERT: Ha valaki képes 4-5 kutyát etetni, akkor kell, hogy legyen annyi forrása, az általad említett ,,vastartaléka", hogy elég legyen a chipekre. Ez azért nem olyan nehéz matek. Minél több a kutyák száma, egyenes arányossággal nőnek a kiadások is, tehát egyenes arányosságban kell nőnie a ráfordítandó összegnek és a tartalékoknak is. Ergo nem lehet probléma. Ebben az esetben már nekem is azt kell mondanom, hogy aki meg nem teheti meg, annak ne legyen 4-5 kutyája. Legyen neki 1. De ne, 4 meg 5.


Egyébként nem tudom, hogy miért vagy ennyire chip ellenes. Nem hiszem el, hogy ezek az összeesküvés elméletek állnak mögötte. Vagy csak unatkozol, vagy nincs rá pénzed. A fogalmazásod módjából, az érveidből és a makacsságodból arra következtetek, hogy van egy rakat kutyád, és egyszerűen nincs rájuk lóvéd. Ne haragudj, de ezek után tényleg nem nézem ki belőled, hogy elviekben ne érts egyet ezzel, sokkal inkább itt találsz megnyugtatást, hülye elméletekkel takarózva.


Tisztában vagyok vele, hogy ezt a hozzászólást is feleslegesen írtam meg, mert úgyis ugyanazt fogod csinálni, amit eddig. Ki-ki ragasz mondatokat, és cáfolod őket.


Azt a mondatomat miért nem ragadtad ki az előző hozzászólásomból, hogy mennyi erőforrást igényelne a kamerafelvételek átnézése, nyomon követése? Azt ki fizetné? Pfffff...

2012. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!