Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/225 anonim ***** válasza:
66%
Na jó én nem vagyok vevő az összeesküvés elméletekre, és nem látom értelmét tovább folytatni a vitát. A végszavam annyi, hogy támogatom a kutyák kötelező chipeltetését és kész (az emberes részében amit felhoztál meg naphosszat lehetne vitatkozni, de nincs kedvem hozzá).
2012. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/225 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező!


Nagyon szimpatikus a gondolkodásmódod, jók az érveid. Nem kívánom megismételni őket, mert teljesen egyet értek. Remélem, sok chip-párti ember véleményét sikerült itt megváltoztatnunk, és még sikerül is, és az egész chippezést elkerülni valahogy.

2012. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/225 anonim ***** válasza:
19%
Azok beszélnek az összeesküvés-elméletekről, akik istentagadók és nem olvasták el többször a Jelenések könyvét és ezért tudatlanok. Az történik kb egy-kétszáz éve, ami abban a könyvben le van írva ! Az azonosító számokkal való ellátás is benne van. A chip hordozza az azonosító számot. Nemcsak a kutyák kapnak ilyent.
2012. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/225 A kérdező kommentje:
Rendben van, akkor nem feszegetem tovább a témát. "Nem vagy vevő rá" és "nincs kedved hozzá". Oké, ez van... Hiába próbáltam felvezetni, amúgy nekem sem tetszik az ilyesmi, de ha bekötött szemmel élnék, azzal a felelősséget hárítanám. Más érv nem marad, mint hogy bolond vagyok. (Tudom, nem te mondtad.) A kérdéseim megválaszolatlanok, a logikus felvetések is elvetve, megindokolatlanul. Mindegy, úgy látszik, valamiért ennek így kell lennie, egyelőre legalábbis.
2012. nov. 1. 18:03
 55/225 A kérdező kommentje:

Még valami nagyon fontosat le kell írnom:

én a chipezés ellen vagyok, nem a chip párti gazdák ellen!!!! Egészen biztos vagyok benne, hogy ők jót akarnak a kutyáknak! Csak a módszert ítélik másképp, mint a chip ellenesek, és ezért nem értjük meg egymást. De ez is egy jól bevált módszer, hogy megosztják a népet, és amíg egymással vitázunk, addig se jelentünk problémát... úgyhogy már ezért se leszek ellenérzéssel a chip mellettiek iránt! Max sajnálom, ami történik.

2012. nov. 1. 18:09
 56/225 anonim ***** válasza:
83%

Jelen pillanatban nincs olyan technológia-tudtommal a hadiiparban sem- ami aktív áramforrás nélkül működik. A helymeghatárózháshoz a jeladónak folyamatosan kommunikálnia kell a jelvevővel, ami a tudomány jelenlegi állása szerint kivitelezhetetlen.

Vannak kísérleti megoldások arra, hogy apró készülékeket (óra) mozgásenergia működtessen, de az energiát valahol tárolni is kellene arra az esetre, mikor a követni kívánt élőlény alszik. A másik pedig, hogy ide azért kell méret is, ilyen technológiát nem lehet egy rizs szem méretű chipbe összezsúfolni.

Arról nem beszélve, hogy a szervezeten belül folyamatosan jelenlevő electrosmog mit okozna...

És a kérdésedre válaszolva a tököm tele van, hogy hülye kártyákra kell vigyáznom, amiket folyton elhagyok és vagyonokért csináltatok újra, sőt egyszer majdnem előállítottak, mert nem tudtam igazolni magam. Csak aztán meg tudtam őket győzni, hogy tán picit aránytalan lenne engem előállítani, a kutyámat meg addig az illatosra vinni, csak mert nincs nálam a hülye kártya.

Szívbaj nélkül tetetnék egy ilyen chipet magamba, ha azzal a legtöbb hivatalos helyen tudnám magam azonosítani.

2012. nov. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/225 A kérdező kommentje:

"Szívbaj nélkül tetetnék egy ilyen chipet magamba, ha azzal a legtöbb hivatalos helyen tudnám magam azonosítani."


Rendben, ez is egy vélemény, elfogadom. Ugyanakkor ott van a másik oldal, aki szívbaj nélkül beteszi a személyit a pénztárcájába vagy táskájába, amit még sosem veszített el, és tökéletesen megfelel neki. Ha mindenkinek szabad választása lenne, nem is lenne baj. Csak ne tegyék kötelezővé.

2012. nov. 2. 08:19
 58/225 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ti összeesküvés elmélet pártiak: ugye nem használtok okostelefont, facebookot meg ilyesmiket? Csak mert azzal aztán tényleg követhetőek vagytok, a mobilod már régesrég olyan, mintha nyomkövető chip lenne benned.
2012. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/225 A kérdező kommentje:

1. Nem, nincs okostelefonom! Egy régi fajta van, jó régen vettem, akkor is használtan. Telefonálásra tökéletesen megfelel, nincs szükségem extra funkciókra, játékokra. (Amiket meg agyonreklámoznak a tv-ben, azokat meg főleg nem fogom megvenni. Azt az érzést keltik a nézőben, hogy erre szüksége van, és másoknak is van ilyen, úgyhogy nehogy kilógjon a sorból. Megvan ennek is a pszichológiája. Nagyon résen kell lenni ahhoz, hogy valaki észre vegye, hol, mikor, milyen módon éri manipulatív hatás.)


2. Nem, nem Facebook-ozom. (Nem a lenyomozhatóság miatt, hisz nincs mit titkolnom, hanem mert úgy érzem, minőségibb életet tudok élni ezek nélkül.)


3. Itt nem összeesküvés-elméletről van szó, hanem gyakorlatról. Nem kell feltételezgetni meg találgatni, mert a saját szemünkkel látható sokminden, ha nem tartjuk zárva a szemeinket. Nem kell ide se összeesküvés, se vallás, se spiritualitás (bár attól függ, ez utóbbin mit értünk pontosan), csak józan ész, önállóság és bátorság (a gondolkodásban) és őszinteség önmagunkhoz. Ez olyan, mint egy nagy festmény, amit ha közelről nézünk, akkor csak egy részletét látjuk, és egy kicsit el kell távolodni ahhoz, hogy kirajzolódjon, hogy mit is ábrázol valójában a kép. A tv, a Facebook és társaik pedig pont ebben az eltávolodásban akadályozzák az embereket, távol tartják őket attól, hogy "nagyban", egy kicsit felülről szemléljék a dolgokat. Tudom, elcsépelt szó manapság az, hogy agymosás. Pedig tényleg ez történik. De aki szidja vagy lenézi emiatt az embereket, meg birkának nevezi, annak sincs igaza, mert az emberek nem hülyék, és nem azért esnek áldozatul az agymosásnak, mert buták lennének, hanem mert sajnos nagyon is jól működik ez a "terápia".

2012. nov. 2. 12:10
 60/225 anonim ***** válasza:
100%
Azon, hogy mi lesz, ha az emberekbe is chipet kell rakni, ráérünk akkor gondolkodni, ha hozni akarnak egy ilyen törvényt. Felesleges előre aggódni olyan dolgok miatt, amik még csak halvány valószínűségek. Egyébként engem ez nem zavarna, mert semmi illegális dolgot nem csinálok. Amúgy a google-től nem félsz? Nyilvántartja a netezési szokásaidat, földrajzi helyzetedet stb. Persze csak reklámozásra használja (értsd: ha sokat olvasol mondjuk kutyás oldalakat, akkor kutyás hirdetéseket mutat), de akkor is lenyomozhatóak vagyunk általa. Van egy ismerősöm, aki katona. A megbízatása titkos, én sem tudom pontosan, hogy mit csinál. Nos, neki még fényképezős telefonja sem lehet, mert valahogy az alapján is lenyomozhatja az, aki ért hozzá!! (Technikai részleteket ne kérdezzetek, nem értek hozzá.) És persze evidens, hogy facebookja sem meg semmi ilyesmi. Szóval sokkal többféleképpen vagytok lenyomozhatóak, mint hinnétek. Kérdező, ha egy számítógépekhez jól értő szakember kicsit kicsit megerőltetné magát, rengeteg adatot kideríthetne rólad! Különösen akkor, ha ez az ember hatósági személy, aki meg tudja szerezni a szükséges embereket. A kutyachipet egyébként nagyon hasznosnak találom! Az én kutyám is jól nevelt és vigyázok rá, de bármikor történhet valami, ami miatt eltéved. Pl.: elektromos kapunk van. Ha becsukódás közben átmegy közöttük vmi, pl. egy macska, akkor kinyílik. Volt már olyan, hogy nem vettük észre, hogy átment a macska az utolsó pillanatban, ezért kinyílt a kapu. Egész nap úgy volt! Szerencsére nem ment ki és azóta jobban figyelünk. De mi lett volna, ha jön pl. egy vihar, megijed és elszalad? Vagy történhet olyan is, hogy autóbalesetet szenvedsz, kinyílik az ajtó és a kutya megijed és világgá szalad. És még sorolhatnám. A biléta elveszhet vagy levehetik, a kis henger pedig még rosszabb, rengeteg olyan kóbor kutyát láttam, akinek ott lógott a nyakában a biléta teteje, de az alja meg a benne lévő cetli elveszett. A chip viszont egy életre szól. Meg mondhatod, hogy te felelős állattartó vagy, nem fogod kidobni. De ezt a hatóság csak akkor tudja megállapítani, miután leélte melletted a kutya az életét, előtte nem. Aki szerint meg a kamera jobb, az úgy gondolja, hogy be kéne kamerázni az erdőket meg a szántóföldeket is? Egyébként ükanyáink korában, amikor bevezették a veszettség elleni oltást, az az összeesküvés elmélet keringett, hogy az oltás valójában megfertőzi a kutyákat. Amúgy azt mondjátok, vannak, akiknek nincs pénzük erre. Ez oké, de akkor nekik minek kutya? Vagy majd ha nem tudják már etetni a kutyákat, akkor is arra hivatkoznak, hogy "bocs, devizahitelünk van"? Azt hiszem, hogy minden felvetésedre válaszoltam, ha valami még kimaradt, örömmel válaszolok rá.
2012. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!